Jump to content

MaPa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  5679
 • Joined

 • Days Won

  89

Everything posted by MaPa

 1. Podmieniłem wersję w pierwszym i chyba na tym poprzestanę. Muszę nabrać perspektywy
 2. Sporo wodoru w rejonie. Moje złożenie hrgb nawet go w tym zakresie nie ukazuje. Lubię obrabiać samo Ha lub L.
 3. Podszedłem do wycinka kadru oznaczonego w katalogach jako sh2-86. Nie uciekam od gwiazdek w tej wersji pomimo panującej mody Tam jest tyle gwiazdek i filtr Ha też je rejestruje.
 4. Będzie inaczej nad Bałtykiem a inaczej w Beskidzie Niskim
 5. W sumie to szedłbym w drugą stronę o ile musisz przebić cenę sklepową aby znalazł się taka osoba . Przecież kamerka ma swoją historię liczoną w miesiącach Mam ale nie oddam na tę chwilę - jest moja najmojsza
 6. Tam nie ma co ciągnąc za uszy - to taki obszar to czysty relax w astrofoto i można zespsuć przciągając.
 7. czy to nie jest przesadzona dekonwolucja ? cieżko mi nawet zrozumieć co może powodować takie efekty
 8. Dokładnie, można planować 3h ( 23 - 2 )
 9. Szukałem kolejnego celu na krótką letnią noc. Wybrałem rejon Liska a dokładnie NGC6823 chodź ze względu na wodór lepiej opisać go jako sh2-86. Niewielki kolor na gwiazdy a potem już kamera zbierała kanał H do świtu żeglarskiego niemalże. Mój ulubiony zestaw ostatnio Cff+asi26k. To chyba ostatnia noc kiedy zszedłem do -20 na matrycy
 10. Nie zwałabym tak winy na cmosy . Dochodzi rozróżnienie refractor vs reflector itp ... Sporo prac pokazuje dobre wykorzystanie wcześniejszych i obecnych cmosów. CCD nie jest lekarstwem tak ogólnie chodź pod tym względem może mieć lekką przewagę ale to znowu dyskusja . Spójrz poniżej w temat. Gwiazdki są świetne w moim odczuciu a niewiele kombinowałem.
 11. Wygląd gwiazd to wypadkowa optyki, ostrości, warunków seeingowych, prowadzenia i samej matrycy chipu. Kamery OSC wynikowo dają większe gwiazdy niż te same zbieranie w mono w kanale L na tym samym setupie. Możesz maskami separować gwiazdy przy obróbce ale to nie do końca łatwe. Są też akcje które pomagają zmniejszyć gwiazdy. Możesz też wyrzucić gwiazdy jakimś toolem lub pluginem a następnie dodawać aby mieć kontrolę. Celując w gęste pola gwiazdowe ciężko oczekiwać braku mrowia gwiazd i każdy proces ostrzenia je jeszcze bardzie uwypukla. U Ciebie widzę jakby wypalone środki pr
 12. Słabo mi się pracuje na nie swoim materiale więc dla zobrazowania. Wyciąłem sobie kadr ze swojego kanału h ( 4-ro klatkowiec) z niedawnego amelicana. Obrobiłem go na miękko, jak to nazywam, czyli tak jak jest u Ciebie wg mojego wyobrażenia. Resize do 1920. Rozdzielczością Ci nie dorównam ani trochę bo moja ogniskowa to 420mm. Możesz otworzyć w swoim programie graficznym i na swoim monitorze zobaczyć różnice.
 13. Przed finalna publikacją zrób najzwyklejszy resize w programie graficznym jaki używasz. Po zapisaniu takie wersji otwórz ponownie tak abyś zobaczył zdjęcie w 100%. Oceń wygląd i jeśli akceptowalny dla Ciebie publikuj.
 14. Jeśli to tylko ja to trudno. Tę pracę mogę oglądać jak zrobię resize 25% pierwotnej rodzeilczości. To co pokazuje się w pełnej wersji jest przeplotem kaszki i odszumienia. Mirku u Ciebie na monitorze tego na prawdę nie ma ?
 15. SkyGuider na szersze kadry ? Pewnie, że można. Na południu Polski bywa znośnie i te 2h w nocy można sobie ponaświetlać jasne partie DM.
 16. Dla Ciebie przygotuję "klasyczne" HRGB z tych kanałów. Wtedy będzie czerwono
 17. Na galaktykach juz podchodziłem do 90% rozdzielczości tym setupem. Na mgławicach jeszcze brakuje ale to kwestia nieba i ilości materiału. Muszę uznać zestaw za stosunkowo młody więc pewnie chwilę spędzę nad szukaniem najlepszych parametrów czasów i metod obróbki. Z miasta to nawet w Ha widać wpływ oświetlenia. Najbardziej śmieci zbiera OIII.
 18. Ale masz "szkło-retro" więc zdjęcie jest z "duszą"
 19. Chciałem być oryginalny przez moment bo dzisiaj trafiły dwie do galerii
 20. Postanowiłem wczoraj sprawdzić czy mogę mieć więcej materiału niż trwa noc tak jak u @Marvaza (żart) Rano okazało się, że po zebraniu 3h materiału na dysku dalej to było 3h materiału. No nie stała się magia, materiał się nie pomnożył. Aby to było coś konkretnego wycelowałem w Amelicana w warunkach miejskich. Materiał minimalny, szumik jest wartością oczekiwaną. Wyszło w praktyce, że sen nocy letniej można zaczynać o 2.15 chociaż system Marvaza spędza sen z oczu bo jest inspirujący. Cff92/Asi2600 - 3h SHO
 21. Zaraz, Jak to ? Ciężki AP1200, ślizgał się po bazie ?
 22. dla narrowbandu "ciemno" jest dłużej
 23. Paaaanie, no nie pogadam teraz z Marvazem. Jak ma bliźniaki to zmienia postać rzeczy i zakłóca czasoprzestrzeń !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.