Skocz do zawartości

Automatyzacja obserwacji za pomocą Voyager


Piotr Olszewski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.08.2022 o 23:16, Wiesiek1952 napisał(a):

Bo to jest naprawdę bardzo fajny program. Dla mnie główny problem to "one men show", cena i wszystko co wynika z tego 'one men'. Parę naprawdę fajnych pomysłów ale to dalej "zamknięty" wewnętrznie system. Takie ASIAIR. NINA z pluginami to zjadła na śniadanie. ? Miss Kraken Ruby Gillman Cały Film

Też tak uważam. Program jest na prawdę super! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 16:19, filmiarz napisał(a):

 

 

Ja się sporo namęczyłem i to robiąc same podstawowe rzeczy, sprawdź filmy na youtube, jest tam sporo wskazówek i to nawet łatwych do przyswojenia.

Na tym serwisie tez jest kilka fajnych filmów https://streambest.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2023 o 16:19, filmiarz napisał(a):

 

 

Ja się sporo namęczyłem i to robiąc same podstawowe rzeczy, sprawdź filmy na youtube, jest tam sporo wskazówek i to nawet łatwych do przyswojenia.  _______________

Możesz polecić jakieś filmiki na Youtube z jakich się uczyłes???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2022 o 11:26, Piotr Olszewski napisał(a):

Miło słyszeć, że ktoś jeszcze jest :).

Ja używam od mniej wiecej roku. Mam zarówno Voyagera jak i Viking'a + Przełacznik do sprzętu na Arduino. Na chwilę obecną mam zautomatyzowną całą chatkę. Brakuje mi tylko czujnika pogody (jest w fazie kabelkowania i programowania). https://pobierz-pc.pl/gry/aliens-vs-predator-2/

 

Leonardo i ekipa pracują nad wersją Advance, która ma podobno umożliwaić automatyczny wybór celów w zależności od warunków. Na razie jest niepubliczna beta, ale niestety nie mam do niej dostepu. Czekamy zatem. https://pobierz-pc.pl/

 

Jabyś miał jakieś pytania to daj znać :)

 

Czystego nieba (i małego wiatru),  

 

Piotr

 

Voyager sie sprawdza, ile ja się naszukałem poradników na youtube i naoglądałem żeby to wszystko ogarnąć..

 

Co z tą nową wersją Advance, jest już publiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 12/8/2023 at 4:03 AM, bogdan99 said:

 

Voyager sie sprawdza, ile ja się naszukałem poradników na youtube i naoglądałem żeby to wszystko ogarnąć..

 

Co z tą nową wersją Advance, jest już publiczna?

Wersia advanced śmiga. Używam jej od versij testowych. Sprawdza się w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.02.2022 o 16:55, Piotr Olszewski napisał(a):

Witajcie,

 

Od jakiegoś czasu wykorzystuje soft Voyager do automatyzacji całej sekwencji obserwacji od właczenia sprzętu i otwarcia dachu AstroChatki do wygrzania kamery i powyłaczania wszystkiego rano.

Dziasiaj 2022-02-18 o 19:00 naszego czasu jest webinar pokazujący to cudo, zatem wrzucam może ktoś będzie zainteresowany zanim ja opisze jak to mam zorganizowane.

 

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_I2VGLpN1TamMX68qxtJlFg

Webinars and Beginners — iTelescope

 

Pozdrawiam

Piotr

soft voyager spoko działa daj znać jak to wyszło w dalszym czasie :)
strefakina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.