Skocz do zawartości
  • 0

Adapter William Optics Canon M48 + Baader MPCC mk III dystans


WojtasSP320

Pytanie

Jak w temacie, posiadam w moim setupie adapter WO Canon M48 do którego mam wkręcony korektor Baader MPCC mk III i korekcja jest nawet, nawet, prawie idealna (jak na moje standardy oczywiście :)) z naciskiem na prawie. Gwiazdki po rogach są lekko rozciągnięte tak, że musiałbym odsunąć minimalnie korektor od matrycy. Dziś znalazłem informację, że w przypadku adaptera Canon T2 odległość jest prawidłowa (55mm) ale w przypadku adaptera M48 potrzebny jest jeszcze dystans taki jak ten: https://www.baader-planetarium.com/en/baader-m48-spacer-ring-for-mpcc-iii--protective-eos-t-ring.html

I pytanie czy ten dystans z podlinkowanego sklepu rozwiązuje problem? Czy ktoś pracuje z taką konfiguracją? I jeśli rzeczywiście jest on potrzebny to czy zna ktoś jakiś polski sklep w którym to cudo można dostać (w delcie i na teleskopy.pl nigdzie nie widzę). A może taki pierścień był w komplecie z korektorem a mi to umknęło? Może ktoś ma na zbyciu?

d1d056a1-c2bd-402f-964a-d57898337c15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobra chyba już wszystko wiem. Ten pierścień nie jest do gwintu M48 tylko do dedykowanego adaptera Canon od Baadera i wygląda na to że nie jest wkręcany od strony adaptera tylko trzymany śrubami robaczkowymi tak jak pierścień wewnętrzny w tańszych adapterach Canon T2 (ale to moje domysły), natomiast jeszcze jedną istotną informacją w tym wszystkim jest chyba to, że Baader stosuje gwint M48 ale tak nie do końca. Niby pasuje ale jest odrobinę inny skok gwintu przez co korektor MPCC da się wkręcić do M48 ale tylko na 1/2 - 3/4 obrotu. Informację o innym gwincie znalazłem na forum https://www.cloudynights.com/topic/671283-baaders-wrong-threads/ 

Nic to, pozostaje kupić gorszy adapter na T2 i spróbować z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.