Skocz do zawartości

Pentax XW 14 mm


Prorok83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Sprzedam okular Pentax XW 14mm 70st. 

 

Pole widzenia moim zdaniem optymalne z jednocześnie dużym odstępem źrenicy wyjściowej. Dużo większy komfort obserwacji niż np  przy ES'ach gdzie trzeba wlepić oko w okular aby zobaczyć owiane legendą 82st, choć dla mnie to jak spogládanie prze okno z przyklejoną twarzą do szyby i z wrażeniem że chyba widzę..całe... 82st... choć do końca pewności nie ma, tak jakby czegoś brakowało, tak o włos :-).

Oko przy szkle ma na dodatek dość istotną wadę tzn. szybsze parowanie w naszym Polskim klimacie. W Pentaxie tego problemu nie ma dzięki dużemu ER.

 

Okular ma super transmisje światła, dzięki czemu wyciąga słabe punktowe gwiazdy. Bardzo dobrze kontrastuje ładnie wyciągając DSO. Ostatnio porównywałem go z Hyperionem na gromadzie podwójnej w Perseuszu. W Hyperionie gwiazdki o słabej jasności, w Pentaxie biły po oczach jasnością i punktowością. Nie mogłem uwierzyć jak to możliwe, a tu jednak.

 

Co jeszcze? Oczywiście oryginalny karton, oryginalny słoik, zaślepki etc. Okular zakupiony w tym roku. Sprzedaje z bólem , niestety muszę przesunąć środki w inne miejsce. Cena nowego 1599zł.

 

Moja cena to 1300zł.

Zapraszam do zakupu.

Zdjątka jutro.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.