Skocz do zawartości

Filtr Orion Ultrablock Narrowband wąskopasmowy 1,25"


Przemek Woźniak

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam Filtr Orion Ultrablock Narrowband wąskopasmowy 1,25"

Cena 240 pln + koszty wysyłki 

Opis z teleskopy.pl

 

• bardziej agresywny niż filtr UHC, pozwala na świetne odfiltrowanie sztucznych świateł i świecenia atmosfery
• przy obserwacjach pod mocno zanieczyszczonym światłem niebie miejskim lub podmiejskim niebem, filtr Orion Ultrablock pozwala bardzo silnie poprawić jakość obrazów mgławic emisyjnych i mgławic planetarnych
• umożliwia obserwację cech i szczegółów, które normalnie byłyby stracone z powodu zanieczyszczenia światłem
• blokuje całe zanieczyszczenie światłem zostawiając krytycznie ważne linie h-β i zjonizowanego tlenu
• poprawia także jakość obrazów innych mgławic, galaktyk, gromad otwartych i gromad kulistych
• filtr w metalowej oprawie, pasuje do każdego okularu w standardzie 1,25" z gwintem filtrowym


 
Filtr bardzo dobrze blokuje światło par rtęci przy zachowaniu krytycznie ważnych linii emisyjnych typowych dla mgławic - h-α i h-β - tło zdaje się dużo ciemniejsze, kontrast bardzo wzrasta. Przepuszczana jest też linia podwójnie zjonizowanego tlenu - typowo emitowana przez mgławice. Widok galaktyk i gromad jest także poprawiony, choć w mniejszym stopniu.
 
Kraj wyprodukowania: Korea

IMG_20221120_213923.jpg

orion_ultrablock_125_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.