Skocz do zawartości
  • 0

Problem w PHD2 połączenie kamery z montażem


Łukasz.C

Pytanie

Ze względu na brak pogody chciałem dziś wszystko sprawdzić podłączając cały zestaw do laptopa i zobaczyłem taki komunikat jak niżej. Rozumiem że w ascom muszę dodać port , niestety nie mam żadnego do wyboru a wpisanie ręcznie COM4 nic nie daje ( połączenie kamery z Sky Watcher). Czy to może być problem przewodu, bo do pilota od mojego montażu HEQ5 użyłem kabla takiego jak do drukarki ( widoczne na zdjęciu) . A może same sterowniki? Dodam że N.I.N.A widzi montaż i mogę nim sterować, stellarium również, platforma ascom również zainstalowana. Kamerka astro A7 również działa w PHD2 a z opcją on camera łaczy się bez problemowo 

IMG_20231117_131630.jpg

IMG_20231117_131641.jpg

IMG_20231117_132621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok problem z portem COM rozwiązany, (temat identyczny ) Niestety teraz widzę ten sam komunikat co kolega " Montaż nie wspiera wymaganego interfejsu dla PulseGuide ". Próbowałem zmieniać binning w kreatorze PHD2 , zaktualizowałem firmware w pilocie, przeinstalowałem sterowniki ASCOM, ustawiłem nawet jak w opisie Montaż : on camera, AUX: sky watcher telescope (ASCOM ) i nic. Nadal brak połączenia w PHD2. Co ciekawe w N. I. N. A z montażem się łączy. Znalazłem w katalogu ASCOM aplikację " device connection tester " i dostałem taki komunikat:

Create              Creating device
Connected           Connecting to device
                    
Name                SkyWatcher driver,Model Not Available
Description         ASCOM Telescope Driver for SkyWatcher
DriverInfo          ASCOM.SkyWatcher.Telescope, 6.0.6262.15273
ASCOM Telescope driver for SkyWatcher
Copyright © 2015 SkyWatcher and Chris Rowland
Scope Type Model Not Available, HC Version 6.0.6
DriverVersion       6.0
InterfaceVersion    3
RA, Dec             03:51:28,473 24:06:35,889
Latitude, Longitude 49:50:00,000 19:15:00,000
Tracking            True
                    
Connected           Disconnecting from device
Dispose             Disposing of device
Dispose             Completed disposal
ReleaseComObject    Releasing COM instance
ReleaseComObject    Completed release. Count: 0
GC Collect          Starting garbage collection
GC Collect          Completed garbage collection

 

Nie wiele mi to mówi , w ostateczność mogę kupić ten przewód USB - RJ45 , zamiasta aktualnie używanego  USB - USB Typ-B, ale jeśli to nie przez kabel to się 🤬

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.