Skocz do zawartości

Obserwacja z Wieży Widokowej w Łęknicy (Nowe Czaple), woj. Lubuskie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, wczoraj widziałem Śnieżkę z Wieży widokowej w Łęknicy (Nowe Czaple) na terenie geoparku.

Lokalizacja 51.542295, 14.774514
N51º32'32.262", E14º46'28.25" (ps taraz widokowy jest zawieszony chyba na 29.5m).
Śnieżkę podobno bardzo często stamtąd widać, więc pomimo odległości 112km nie jest to jakaś wybitna obserwacja.

To co natomiast mocno mnie zaczęło zastanawiać to przede wszystkim bardzo szerokie i długie pasmo na lewo od Śnieżki. Najbardziej zastanawiające jest dla mnie to, że to pasmo wygląda na bardziej oddalone od punkt obserwacyjnego niż Snieżka (wnioskuję to po bardziej wyblakłym kolorze oraz tym, że gołym okiem było niemal niewidoczne. Tylko osoby o idealnym wzroku były wstanie je zauważyć. Ja nosząc szkła kontaktowe nie byłem pewien czy to jakiś rodzaj smogu czy przywidzenie. Dopiero moja dziewczyna i aparat potwierdziły to co widzę - że jest to jakieś pasmo górskie).
Analizując mapę przychodzą mi do głowy inne góry w sudetach, masyw śnieżnika, a nawet Beskidy(choć tu zapewne poniosło mnie mocno odległością 😉 ). Ale z uwagi, że na zdjęciu pasmo wygląda na wyższe niż Śnieżka to jestem mocno rozbity i nie mam pojęcia co zobaczyłem.
Byłbym wdzięczny za potwierdzenie czy to co zaobserwowałem to faktycznie Śnieżka oraz za pomoc w analizie pozostałych pasm, które stamtąd widać lub chociaż tego wielkiego pasma na lewo od Śnieżki. 
Pozdrawiam serdecznie :)

 

PS Zdjęcia wykonane przy pomocy Samsunga Galaxy S21.

PS2 Chyba, że to nie jest Śnieżka i po prostu jestem w grubym błędzie? 

 

Foto bez opisu:

https://i.ibb.co/VS1kNVY/20240501-191154.jpg

 

Zoom 30x:

https://i.ibb.co/745y41f/20240501-191211-30x-zoom.jpg

 

20240501-191154-opis.jpg

 

Edytowane przez ForzaInternazionale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie głupie może pytanie, jesteś pewny że patrzyłeś w dobrym kierunku? Bo mi to nie wygląda na Śnieżkę tylko "Landeskrone". Bo wtedy reszta wydaje się pasować. 112km to nie jest wybitna obserwacja, ale też nie jest tak że codziennie jest taka widoczność (raczej częściej nie jest :P)
image.thumb.png.d475288779b348783bb35eb934be7b8f.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zabiłeś mój entuzjazm 😄 

Dziękuję za wyjaśnienie. Faktycznie wszystko idealnie pasuje teraz. No więc na zdjęciu po lewej widać Smrek i Stóg Izerski jako najbardziej wybitne góre.

To co wydawało się Śnieżką to jest Landeskrone oddalone o 47km. Łudząco podobna góra z oddali 😄 

Dziękuję za naprostowanie. Teraz jestem pewien, że to Landeskrone.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.