Skocz do zawartości

Ciekawy komentaz na temat diagonali


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

"After spending thousands of dollars on a telescope with superb optics and resolution, why attach a star diagonal that will only yield 1/4th wave performance? This is what many amateurs are doing with the new dielectrically-coated diagonals that are the current rage these days. While the dielectric lithium coatings provide great contrast, reflectivity and durability; they fall short for high-resolution applications. 40+ layers of lithium compound reduce even the best substrate to approximately 1/4th wave P-V. This is assuming that further astigmatism is not induced by errors when mounting the mirror in its housing. "

 

Komentaz wziety ze strony Takahashi USA. Ciekawe co na to TeleVue i Wiliam Optics...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuję to nasadki WO nie mają powłok nakładanych dielektrycznie. Taka wersja jest dopiero w przygotowaniu. Jeśli Everbrighte TeleVue ma takie powłoki (a chyba ma) to najlepiej gdyby Waldek coś skrobnął na ten temat. Ja tam nie zauważyłem spadku ostrości w jego Tak-u, ale cóż może już jestem trochę niedowidzący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.