Skocz do zawartości

Galaktyka M31 - z AW


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając dzisiaj z kawałka nieba podszedłem raz jeszcze do galaktyki M31. Tym razem na AstroWalkerze zawisł obiektyw z ogniskową ustawioną na 180mm.

Niestety olbrzymia wilgotność i nadciągająca mgła nie pozwoliła na dłuższą sesje i wyszło tylko 30 minut materiału. Pomimo takiej małej ilości materiału nie mogłem się oprzeć żeby poskładać to do kupy i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Zdjęcie wyszło mi trochę pojechane - ale szwankowało ustawienie montażu na biegun - ponieważ "instalowanie się" przebiegało błyskawicznie ze względu na pogarszającą się widoczność. Ale wydaje mi się, że przy dokładniejszym ustawieniu na GP będzie się dało na AW spokojnie pociągnąć klatki przy 200mm.

 

Aparat: Canon 50D

Ogniskowa: 180mm

Montaż: AstroWalker

Łączny czas: 30 min.

 

M31_180mm.jpg

 

 

Dla przypomnienia tak wyglądała M31 z ogniskowej 50mm

-galaktyka-m31-na-szeroko

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając dzisiaj z kawałka nieba podszedłem raz jeszcze do galaktyki M31. Tym razem na AstroWalkerze zawisł obiektyw z ogniskową ustawioną na 180mm.

Niestety olbrzymia wilgotność i nadciągająca mgła nie pozwoliła na dłuższą sesje i wyszło tylko 30 minut materiału. Pomimo takiej małej ilości materiału nie mogłem się oprzeć żeby poskładać to do kupy i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Zdjęcie wyszło mi trochę pojechane - ale szwankowało ustawienie montażu na biegun - ponieważ "instalowanie się" przebiegało błyskawicznie ze względu na pogarszającą się widoczność. Ale wydaje mi się, że przy dokładniejszym ustawieniu na GP będzie się dało na AW spokojnie pociągnąć klatki przy 200mm.

 

Aparat: Canon 50D

Ogniskowa: 180mm

Montaż: AstroWalker

Łączny czas: 30 min.

 

post-4853-013886400 1289521418_thumb.jpg

 

 

Dla przypomnienia tak wyglądała M31 z ogniskowej 50mm

-galaktyka-m31-na-szeroko

 

Fajnie wyszło :yes:

 

Przy tej ogniskowej jakie czasy zastosowałes??

Wydaje mi sie ze troche za bardzo wycinasz tło.Czasami lekki szum jest wskazany:)

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi - dopiero uczę się obróbki (to dopiero moje 4 zdjęcie). Rzeczywiście chyba za bardzo wycinam tło. Będę musiał zwrócić na to uwagę przy kolejnych.

Co do czasów to stosowałem różną kombinacje - nie mam jeszcze jakiegoś utartego schematu, więc eksperymentuje. W tym przypadku było to kilka klatek 5 minutowych i 3 minutowych w sumie dawało to 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.