Skocz do zawartości

Eagle nebula 2


zbuffer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzięki "cynkowi" Piotrka Guzika, że jest świetna przejrzystość i w ogóle że chmur nie ma, udało mi się wreszcie sprawdzić możliwości kamerki ;)

Poprzednią wersję tej mgławicy wrzuciłem do galerii bo myślałem, że zajmę się Laguną i Trifidem, którego chciałem zawsze uwiecznić, ale okazało się że to już za nisko na moją miejscówkę, bo drzewa zasłaniają :/

Postanowiłem więc poprawić Orła i tym razem zrobić to jak należy.

Przeszkadzał mi trochę fakt, że dalej miałem problemy z prowadzeniem. Chciałem uzyskać jak najlepszą ostrość obrazu więc postanowiłem że zrobię krótsze ekspozycje - 60s. Postąpiłem wedle znanej zasady Jesiona, że lepiej robić krótkie ekspozycje ale dużo i powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony. Rozkład szumu z kamerki jest taki piękny, że przy większej ilośći klatek robi się naprawdę gładko.

Jeśli chodzi o obróbkę to chyba osiągnąłem wyżyny swoich umiejętności na dziś.

Widzę, że ciapki w niektórych miejscach tła faktycznie pochodzić mogą od mgławicy, a nie samego odszumiania, jak to sugerował Pav1007 przy zdjęciu wessel'a.

BTW odkryłem parę nowych komet na tym zdjęciu :szczerbaty:

 

Sprzęt: WO ZS70ED + Celestron FR (f/4.1) + Atik 314E

Czasy: Ha 54x60s, Bias 10x.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Prosił bym o sprawdzenie jaka jest skala tego zdjęcia kogoś kto posiada coś oprócz Stellarium, bo chciałbym mieć jakieś potwierdzenie.

final.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Niesamowite te wszystkie Wasze zdjęcia, ale temu trochę brakuje kolorków. Gwiazdy na dole nie świecą troche za mocno (jasne są)?

 

Nie rozumiem... za jasno w stosunku do czego? Obrabiałem je trochę osobno ale raczej odejmując im jasności w stosunku do tego co by było przy wyciąganiu razem z mgławicą.

Jeśli chodzi o kolor to może jeszcze się pokuszę o zakup filtra OIII i wtedy by już można różnie kombinować przy składaniu.

 

w cholerę tych komet na dole, najazd jakiś :szczerbaty:

Całość ciekawsza niż poprzednio.

A co do cynku Piotra, to tak na forum siedzisz permanentnie, że Cię jego wpis dopadł?

 

Tak stale to może nie ale akurat jadłem kolację i stwierdziłem że zobaczę co tam słychać i zobaczyłem ciekawy tytuł wątku, więc zajrzałem.

Swoją drogą niesamowita była ta pogoda wczoraj - widziałem na Ruczaju DM w okolicach zenitu.

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.