Skocz do zawartości

Skywatcher Synta 12" rozsuwana (truss)


ade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że zdecydowałem się pójść bardziej w stronę foto, po długim wahaniu zdecydowałem się na sprzedaż swojego R2D2, czyli rozsuwanego teleskopu Skywatcher Synta 12" . Jestem jego pierwszym właścicielem. Teleskop jest w bardzo dobrym stanie. Bezwypadkowy ;). Kilka osób miało okazję przez niego popatrzeć na zlotach, ostatnio jesienią w Jodłowie w 2011. Od tamtego czasu stoi nieużywany.

 

Optyka jest w stanie idealnym bez rys czy innych uszkodzeń. Lustro główne umyte, ale zdążyło się już trochę przykurzyć.

Na tubie znalazłem trzy małe rysy, również uwidocznione na zdjęciach. Poza nimi i drobnymi zabrudzeniami teleskop niewiele różni się od nowego.

 

Podsumowując w skład zestawu wchodzi:

- tuba rozsuwana 12" (D=305mm, F=1500mm) , wyciąg Crayforda 2" z redukcją na 1.25"

- montaż Dobsona

- szukacz prosty 8x50

- wszystkie zaślepki

 

Preferowany odbiór osobisty w Tarnowskich Górach. Na terenie Górnego Śląska mogę dowieźć.

Posiadam też oryginalne pudełka, tak więc istnieje możliwość wysyłki kurierem, ale z oczywistych względów wolałbym uniknąć przekazywania takiego sprzętu w ręce firm przewozowych. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na kuriera, do podanej niżej ceny trzeba doliczyć koszt wysyłki.

 

 

Cena: 2200zł .

 

Na sprzęt udzielam dwa tygodnie gwarancji rozruchowej.

 

 

IMG_8769small.JPGIMG_8754 small.JPGIMG_8693 small2.JPGIMG_8710 small2.JPG

IMG_8761 small2.JPGIMG_8708 small2.JPGIMG_9176small2.JPG

IMG_8743 small2.JPGIMG_8739 small2.JPGIMG_8735 small2.JPGIMG_8727 small2.JPG

 

Edytowane przez ade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę zobaczyć przez ten teleskop . Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia w sprzęcie , czy warto go kupić jako pierwszy sprzęt ?

 

Jeżeli masz dobre warunki obserwacyjne, to zdecydowanie warto kupić teleskop o tej średnicy zwierciadła.

Obserwacje z miasta z tak wielkim lustrem odpadają, ponieważ zamiast ciemnego tła będziesz miał mleko i nic po za tym.

W warunkach podmiejskich teleskop zacznie pokazywać pazurki, a w warunkach całkowitej ciemności będziesz w "niebo wzięty".

Co zobaczysz:

planetki rzecz jasna i całe mnóstwo obiektów DS, czyli gromadki kuliste, otwarte, galaktyczki, mgławice, komety i co tylko tam będzie leciało łącznie z ISS

Sąsiadkę też zobaczysz, tylko do góry nogami :rofl:

Edytowane przez Amper
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Aby ten sprzęt dobrze wykorzystać trzeba mieć dobre niebo. Jednak widzę, że kolega Massk1 jest z Lublinca, podejrzewam, że w okolicy z pewnością jest sporo dobrych miejscówek. Ale żeby zobaczyć co tak naprawdę widać przez teleskop najlepiej najpierw spróbować na prawdziwym sprzęcie, lub też zajrzeć do działu Szkice, gdzie koledzy bardzo dobrze przedstawiają co tak naprawdę widać w okularze, aby nie było rozczarowania, że to nie obrazy jak z Hubble'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.