Skocz do zawartości

DMK 41AU02.AS USB nie działa poprawnie pod WIN 7


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Prosze o pomoc z następującym problemem, z którym wespół z technikami producenta kamerki nie mogę sobie jak dotąd poradzić. Support DMK, twierdzi, że problem występuje szczególnie z prockami AMD, ale sęk w tym, że dotychczas kamerka pracowała z PC AMD X2 Dual Core Processor pod XP i wszystko było OK. Od czasu gdy zamieniłem starego poczciwego XPka na WIN7 wyskoczyły mi 2 problemy, z których jeden całkowicie uziemił mi kamerkę:

 

Problem 1)

Kamerka po uruchomieniu programu IC Capture nie przesyłała obrazu przy 15 fps. (przy 7 i 4 było ok) Po chwili od przełączenia na 15 fps obraz robił się czarny i wyskakiwal komunikat "The device is in live mode, but does not seem to deliver images. Please try to chose a different video format or try reconnecting your device to your computer". Po paru dniach zabawy z kompem zupełnie przypadkowo odkryłem rozwiązanie tego problemu. Problem ustąpił gdy zaraz po ponownym włączeniu komputera podpiąłem kamerkę i uruchomiłem IC Capture. Zastanawiał mnie skąd ta nagła zmiana i odkryłem że połączenie z siecią WIFI jest wyłączone. Jednak obraz z kamerki nie był idealny bo obraz przy 15 fps, szczególnie w momencie gwałtownej zmiany kontrastu zastygał by po chwili się "odwiesić". Pogrzebałem trochę przy WIFI i okazało sie, że po odpięciu anteny USB Air Live obraz już sie nie zawieszał i chodził bardzo płynnie. (poprzednio z XP komputer miałem podpięty do sieci bezpośrednio przewodem).

 

Problem 2)

Problem ten jest najpoważniejszy. Gdyby nie to, jakoś przeżyłbym brak 15 fps. Obraz jaki jest wyświetlany i nagrywany przez kamerkę wygląda dokładnie tak jak na zalączonym zdjęciu po prawej stronie https://www.flickr.com/photos/8995460@N04/5008539749/sizes/o/in/photostream/ ,z tą różnicą, że nie ma tej "szachownicy". Już nie mam pomysłów jak to naprawić. Problemem są albo sterowniki USB albo zarządzanie energią kompa. Próbowałem różnych ustawień w BIOS, wgrałem najnowsze sterowniki od DMK i już nie mam pomysłów podobnie jak support DMK, co jeszcze można zrobić.

 

Dodam, że problem 2 występuje też na moim lapku z prockiem INTELA z WIN7 i też żaden driver DMK nie pomaga.

 

Miał ktoś podobne problemy z kamerką pod WIN7??

 

Edytowane przez Kamil K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ( jeśli tego nie robiłeś) zmienic kabel USB. Najlepiej podłączyć na krótkim i sprawdzić. Podobny efekt miałem z ASI przy dłuższym kablu , rzędu 8 metrów - po prostu transfer USB nie wyrabiał.

Pewnie już to ćwiczyłeś, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy a takie obrazki już widziałem. A jeszcze jedno - sprawdziłeś jak rozumiem tą kamerkę na jakimś jeszcze innym kompie i wyeliminowaleś wadę samej kamery lub jej drivera?

Piszę to bo nie wiem jakie testy przeprowadzileś i jakie zmiany - ten sam kabel co stosowałeś do lapka z XP?

Takie luźne pomysły...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ( jeśli tego nie robiłeś) zmienic kabel USB. Najlepiej podłączyć na krótkim i sprawdzić. Podobny efekt miałem z ASI przy dłuższym kablu , rzędu 8 metrów - po prostu transfer USB nie wyrabiał.

Pewnie już to ćwiczyłeś, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy a takie obrazki już widziałem. A jeszcze jedno - sprawdziłeś jak rozumiem tą kamerkę na jakimś jeszcze innym kompie i wyeliminowaleś wadę samej kamery lub jej drivera?

Piszę to bo nie wiem jakie testy przeprowadzileś i jakie zmiany - ten sam kabel co stosowałeś do lapka z XP?

Takie luźne pomysły...

 

Kabel który używam jest oryginalny od kamerki. Wcześniej z XP nawet po przedłużeniu nie miałem żadnych problemów. Wadę kamerki wykluczam na 99%, od ostatniego razu gdy chodziła z XP przeleżała sobie bezpiecznie w walizce i dopiero przy pierwszym uruchomieniu pod WIN7 zaczęły się powyższe problemy, przy czym "problem 2" niezależnie na 2 komputerach. Na dniach sprawdzę jeszcze na trzecim kompie.

 

Pierwszy problem potrafi wyskoczyć gdy np. zwiększy się gwałtownie czas ekspozycji (albo ogólnie gdy jest długi). Drugiego to nie widziałem. To samo dostajesz z FireCapture?

 

Z FireCapture jest to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podpiąłem kamerkę do dwóch PC-tów, jeden w pracy z win7 i drugi z XP. Zainstalowałem drivery oraz program z oryginalnej płytki i niestety na obu komputerach jest taka sama kiszka. Spodziewałem się że na XP kamerka ruszy tak samo jak kiedyś, i grubo sie pomyliłem. Cóż, teraz zmienię przewód, który nie był szczególnie maltretowany, ale długo leżał zwinięty i był ciasno przygnieciony pianką pokrywy walizki, więc może - mam nadzieję - jakoś sie uszkodził. Awarii kamerki, raczej niewierygodnej dla mnie, się nie spodziewam, ale ziarno niepewności zaczyna kiełkować :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym rzeczywiście jest : przykład : w jednym obserwatorium znajdują się 3 kamerki IS 21,31 i 41 mono : wszystkie na orginalnych kablach + przedłużki , po podpięciu wszystkich trzech kamer poajwiają się problemy i komunikaty :''The device is in live mode, but does not seem to deliver images'' raz działa raz nie - restarty kompa pomagają lecz po wymianie kabli usb AB czyli orginalnych na zwykłe sklepowe problemy znikają.

 

Winowajcą okazują się trzy originalne kable AB usb dostarczane z kamerami.

 

A gdzie była kupowana kamera?

 

aha: oczywiście wszystko widać że coś się dzieje w managerze urządzeń - przy kablach originalnych żółty wykrzyknik przy kamerkach

Edytowane przez Uniwersał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym rzeczywiście jest : przykład : w jednym obserwatorium znajdują się 3 kamerki IS 21,31 i 41 mono : wszystkie na orginalnych kablach + przedłużki , po podpięciu wszystkich trzech kamer poajwiają się problemy i komunikaty :''The device is in live mode, but does not seem to deliver images'' raz działa raz nie - restarty kompa pomagają lecz po wymianie kabli usb AB czyli orginalnych na zwykłe sklepowe problemy znikają.

 

Winowajcą okazują się trzy originalne kable AB usb dostarczane z kamerami.

 

A gdzie była kupowana kamera?

 

aha: oczywiście wszystko widać że coś się dzieje w managerze urządzeń - przy kablach originalnych żółty wykrzyknik przy kamerkach

 

Kamerkę zakupiłem w DO. Czy ten "Twój" komunikat wyskakiwał też przy mniejszym FPS na oryginalnych kablach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kamerkę zakupiłem w DO. Czy ten "Twój" komunikat wyskakiwał też przy mniejszym FPS na oryginalnych kablach?

 

na 15 , 7 i 4 przy orginalnym kablu AB wszystkie ''muliło'' oprócz IC31 - ta chodziła zawsze przy każdym odświeżaniu - po zamianie kabli wszystkie chodzą 15 FPS i na mniejszym odświeżaniu też - może jakaś wadliwa seria kabli?

 

a czy w managerze urządzeń dalej >> kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej>> Urządzenie kompozytowe USB jest wykrzyknik zółty?

 

ic.JPG

Edytowane przez Uniwersał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na 15 , 7 i 4 przy orginalnym kablu AB wszystkie ''muliło'' oprócz IC31 - ta chodziła zawsze przy każdym odświeżaniu - po zamianie kabli wszystkie chodzą 15 FPS i na mniejszym odświeżaniu też - może jakaś wadliwa seria kabli?

 

a czy w managerze urządzeń dalej >> kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej>> Urządzenie kompozytowe USB jest wykrzyknik zółty?

 

 

 

Właśnie w menagerze nic takiego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze przychodzi mi takie coś do głowy bo właśnie sprawdziłem pobór prądu IC41au02 i wychodzi na to że jest około 550 mA czyli usb mają max obciążenie około 500mA czyli może nawet delikatny spadek napięcia na daremnym kablu powodował będzie malfunkcje...najlepiej kupić kabel i sprawdzić na innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.