Skocz do zawartości

Binocular TS 100mm/45st.


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiony kilka miesięcy temu na Maniaku od pedanta ( ale w b.dobrym znaczeniu tego słowa, broń Boze pejoratywnym) w nienagannym stanie, z czystą optyką, dokładną kolimacją i bez zarzutów mechaniką - za 4100.- Jak nowy, alu - walizeczka też. W TS kosztuje 1160 euro i kupowany tam był też niedawno, bo w grudniu 2015 r.
Pierwszy właściciel sprzedał mi wyłącznie dlatego, że doszedł do wniosku, że wystarczy mu na balkonowe obserwacje potężny MAK i dobra nasadka bino a na wożenie sprzętu nie ma czasu ani ochoty. Gdybym miał balkon z dobrym polem widzenia - postąpił bym chyba podobnie !

Ja z kolei sprzedam za 3900.-zł, bo doszedłem do wniosku że bardziej odpowiadać mi będzie łamany 90 st i już okazyjnie dokonałem wymiany na takowy. W stosunku do ceny w TS obniżka o ponad 1000.- zł, więc chyba dobra okazja dla konesera dwuocznego lukania, polującego na coś takiego.

Na poniższych fotkach posadzony jest w widełkach od SW a dalsze komponenty montażu widoczne są na ostatniej fotce. Funkcjonuje to bezbłędnie, nogi statywu nie plączą się pod nogami obserwatora, ponieważ są zasunięte do oporu. Korekta wysokości, w zależności od postury obserwatora, możliwa jest przerobionym extension tube 30cm, który umożliwia podnoszenie i opuszczanie korbką kołyski z binocularem. Mój pomysł, wykonanie - nieoceniony p.Mirek. Opisuję w skrócie montaż i działanie, może być dla kogoś inspiracją do własnych poczynań...

Dal%201.JPG
Dal%202.JPG
Dal%203.JPG
Dal%204..JPG
Z03.jpg

Większą część października będę w nowosądeckim, więc byłaby możliwość bezpośredniego odbioru. Wolałbym takie rozwiązanie, niż pakowanie i wysyłanie 7 kg lornety

Jeszcze jedna foteczka we firmowej walizeczce. Ogniskowa bino wynosi 545 mm. Setowe okulary z polem własnym ok.60 st

i bardzo dobrą transmisją dają powiększenie 20x, więc ich ogniskowa w pobliżu 27mm.

bbbbbbbbbbbbbbb.JPG

icon_smile.gif

Uscislam, ze cena 3900.- dotyczy tylko bino z parka okularow i alu walizeczka !
Montaz bedzie nadal sluzyl binu, ale lamanemu 90 st.

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.