Jump to content

Antoni

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,078
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Antoni

 1. No właśnie chodzi o program.
 2. Tak czytałem. ale dalej mam problem.
 3. Panowie miałem dość poważną awarię i na nowo muszę instalować wszystkie sterowniki. Do maxima DL chcę zainstalować Plate Solve 2 plugin tak jak kiedyś miałem tera to nie wiem jak to zrobić bo w żaden sposób mi to nie chce działać. Może coś źle robię. Mam sterowniki Plate Solve 2.28 i PWI_PS2_PLUGIN_INSTAL_0.0.5 Może mi ktoś wskazać prawidłowość działania. Z góry dzięki
 4. A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Kłamstwa? Napisałem prawdę i zdania nie zmieniam. Jedna klatka to 30 MB razy ilość zebranego materiału to już kolosalna liczba, RGB poskładane ponad 90 MB. Może komuś to nie przeszkadza dla mnie zajmuje to dużo miejsca. Zawsze możesz osobiście sprawdzić nabywając ją.
 5. Maciek jeśli chodzi o kamery CMOS nie są one złe można nimi robić piękne zdjęcia i gwiazdy też będą ładne. Albo palimy długie czasy i w miarę nie dużą ilość klatek i mamy przepalone i powiększone gwiazdy, to mój przypadek, albo palimy krótkie czasy i dużą ilość klatek i mamy małe gwiazdy to przypadek Marcina. Jest jedna rzecz na którą ja osobiście zwracałem uwagę ile miejsca na dysku zajmuje fotografowany obiekt. Wolałem jednak dłuższe czasy i mniej zajętego miejsca i stąd brały się duże gwiazdy.
 6. Dzięki Panowie ze wam się fotka podoba. Ja ze swej strony powiem że jest to dla mnie nowe wyzwanie, na pewno komfort pracy jest inny, muszę dobrze poznać jej możliwości aby optymalnie dobrać ilość klatek i czasu na dobre zdjęcie pod swoim niebem.
 7. Obiekt każdemu dobrze znajomy obfotografowany z każdej strony, nie raz opisywany. Jest to moje drugie podejście do niego odkąd zaczęła się moja przygoda z astro fotografią. Tym razem sprzęt jaki użyłem to refraktor TSAPO 130 i kamera QHY 695A. Warunki do zbierania materiału nie najlepsze ponieważ materiał Halfa zbierany był przy dość dużym księżycu, natomiast RGB to różnie z tą pogodą było. Ogólnie to jestem zadowolony. Ilość zebranego materiału to 30 x 900 sek. Halfa i 3 x10 x 600 sek. RGB. Zdjęcie złożone jako HRGB.
 8. W związku z pewnymi zmianami w swoim obserwatorium na sprzedaż wystawiam rejestrator GISE model GS-M1004NH do tego dwie kamerki jedna była używana i jest zabudowana, druga posiada oryginalne opakowanie oraz kabel do przesyłu obrazu. Wszystko w pełni działające. Cena za całość to 160 zł z przesyłką.
 9. Do sprzedania wystawiam: 1.Kolimator Baadera Mark III który kiedyś używałem do swojego teleskopu został przerobiony w tym sensie że dostał nowe zasilanie ponieważ oryginalne bateryki szybko siadały i nie zawsze miałem zapas.Teraz posiada 3 paluszki R6 i energii wystarcza na dłuuuuuugo. Wszystko działa jak należy widać na zdjęciach. Cena to 200 zł z przesyłką. 2. Flatownica którą zrobiłem do APO 65Q może ktoś potrzebuje właśnie do takiego refraktora to jest jak znalazł. Cena 100zł z przesyłką. 3. Kabelek który podchodzi do kamery QHY 9 M i koła filtrowego. Cena 50 zł z przesyłką.
 10. W teście chodziło o to jak będzie współpracować z TSAPO 130." Czy się polubią"
 11. Podmieniłem zdjęcie wprowadzając małe poprawki.
 12. Messier 71 jest gromadą kulistą oznaczoną również jako NGC 6838 znajdującą się w gwiazdozbiorze Strzały w odległości 12 tysięcy lat świetlnych. W przestrzeni rozciąga się na 27 lat świetlnych. Na niebie widoczna jako obiekt o jasności 6,1 magnitudo i rozmiarach 7,2' kątowe. Do lat 70 była uważana za gęsto upakowaną gromadę otwartą. Wybrałem ten obiekt bo chodziło mi o przeprowadzenie szybkiego testu. Materiał zbierany Refraktorem TSAPO130 i kamerą QHY 695A. Zamieszczam pełną klatkę. Łączny czas to 4 godz. 50 min LRGB. Według mnie test wypadł pomyślnie.
 13. Ja nic takiego u siebie nie widzę sprawdzałem na dwóch komputerach. Jak możesz to pokaż.
 14. Warunki w których zbierałem materiał nie były zachwycające. Tło nieba przy 300 sek ekspozycji na poziomie prawie 5000 to porażka. Trudno uzyskać lepsze efekty z takiego materiału.
 15. Zdjęcie przedstawia fragment nieba w gwiazdozbiorze Psy Gończe. Po prawej od środka znajduje się galaktyka spiralna z poprzeczką oznaczona w katalogu jako NGC 5371 została odkryta przez Williama Herschela 14 stycznia 1788 roku na niebie widoczna jako obiekt o jasności 10,5 magnitudo i niewielkich rozmiarach 4,2’ x 3.4’ kątowe. Odległość jaka nas dzieli to 100 milionów lat świetlnych. Po lewej stronie od środka znajduje się grupa galaktyk Hickston 68 w skład której wchodzi galaktyka NGC 5350 sklasyfikowana jako galaktyka spiralna z poprzeczką o aktywnym jadrze galaktycznym. Jej jasność to 11,5 magnitudo, NGC 5353 galaktyka spiralna jest najjaśniejszą galaktyką tej grupy świecąc na niebie jako obiekt o jasności 11,0 magnitudo i rozmiarach 2,4’ x 1,2’ kątowe, co w przeliczeniu daje nam średnicę 70 tyś lat świetlnych i znajduję się 110 milionów lat świetlnych od nas , NGC 5354 galaktyka spiralna o jasności 11,4 magnitudo, NGC 5355 galaktyka eliptyczna o jasności 13,2 magnitudo i NGC 5358 galaktyka soczewkowa o jasności 14,6 magnitudo. W tle możemy dopatrzeć się wielu odległych galaktyk. Całość wykonana za pomocą refraktora TSAPO130 i kamery QHY 163M. Łaczny czas to 8 godz.50 min LRGB.
 16. Robię tak jak pisał Bartosz i to działa. Więcej nic nie kombinuję
 17. Nowa cena 1150 zł z przesyłką.
 18. Nie rozumiem dlaczego uparliście się i palicie tak krótkie czasy tymi kamerami.
 19. M 29 w innym katalogu oznaczona jako NGC 6913 jest gromadą otwartą znajdującą się w gwiazdozbiorze Łabędzia. Została odkryta przez Charlesa Messiera w 1764 r. Znajduje się ona obszarze drogi mlecznej w odległości około 7200 lat świetlnych ale odległość ta jest niepewna. Jej wiek szacowany jest na 10 milionów lat świetlnych a średnica na 11 lat świetnych. W skład gromady wchodzi od 20 do 50 gwiazd, różnie to źródła podają. Pięć z nich to gwiazdy olbrzymy świecące 160 tysięcy razy jaśniej niż nasze Słońce . Na niebie widnieje jako obiekt o jasności 6,6 magnitudo i rozmiarach 7' kątowych. Gromadka niepozorna ale fajnie prezentuje się na tle tych obłoków. Materiał zbierany zdalnie TSAPO130 i kamerą QHY 163M w ilości 10 godz. Halfa i 3 godz. 5 min. RGB.
 20. Aktualne. Noce robią się coraz dłuższe, może ktoś planuje zakup sprzętu pod astrofoto. Polecam świetne koło filtrowe QHY jak wyżej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.