Jump to content

Grzędziel

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3430
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Grzędziel last won the day on May 1

Grzędziel had the most liked content!

Community Reputation

8656 Excellent

3 Followers

About Grzędziel

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mysiadło
 • Zainteresowania
  astronomia, muzyka, góry
 • Sprzęt astronomiczny
  APO 140, APO 102Q, Newton 8", AZ-EQ6, HEQ5, Atik 383L+, Atik One 9, ASI 1600, marne podwarszawskie niebo.

Recent Profile Visitors

12122 profile views
 1. Paweł, super fotka, doskonały materiał. Sprzęt prima sort! Jedynie co, to może więcej bym fotonów zebrał -tak z 6 godzin. Troszeczkę jeszcze za dużo kolorowego szumu tła. Ale obróbka to sama przyjemność. Moja wersja tak na szybko:
 2. No właśnie, Kwintetu Stephana nie sposób pominąć. Setup jak wyżej:
 3. Bardzo fajne opisy, absolutnie nie za dużo informacji (jak kogoś nudzą może nie czytać). Dla mnie bardzo cenne linki do ciekawych stron - kompendium wiedzy, co i gdzie ciekawego na niebie. Dla wizualowców, ale i dla astrofotografów. Powodzenia w dalszych łowach!
 4. @tomchm ma rację. Jest wyraźna ciemna obwódka na skutek kombinowania z gwiazdami.
 5. Niezły potencjał setupu, -wspaniały do galaktyk. Bardzo przyzwoite obrazy gwiazd. Jedyne co bym zmienił, to przyciemnił tło i jeszcze odrobinę wyciągnął tą drobnicę. Jeśli nie tajemnica, jaki to model Newtona i jakiego korektora użyłeś? Rozumiem, że ten sprzęt trochę mało mobilny, ale jak byś kiedyś ustawił go w Bieszczadach była by miazga. No i gratuluje wypatrzenia tych planetoid. Jak je znalazłeś, z efemeryd wiedziałeś, że tam są, czy wypatrzyłeś przeglądając poszczególne klatki?
 6. A ja bym się skupił nad kolorystyką. W sieci znajdziesz masę referencyjnych fotek.
 7. Kochani, Miałem być, ale niestety nie będzie mnie z Wami. Przesunięcie terminu mi to utrudniło. Muszę być w poniedziałek w Warszawie. Bardzo, bardzo żałuję. Ale nie ma złego, co by na dobre nie wyszło -będziecie mieli 3 nocki czyste. Najserdeczniej pozdrawiam wszystkich moich przyjaciół, z którymi nie jedną noc pod gwiazdami spędziłem. Pozdrawiam równie serdecznie wszystkich, którzy dołączyli do naszej społeczności ostatnio, są aktywni na forum, a których bardzo chciałbym poznać osobiście. Mam nadzieję, że nie raz będzie ku temu okazja. Ja jestem
 8. HOO to przyporządkowanie składowym kolorom RGB R=H G=O B=O A, że wodoru widzisz więcej to się zgadza bo we Wszechświecie jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo więcej wodoru niż tlenu.
 9. Dobrze myślałeś, to quadruplet. Korektor ma wbudowany na stałe w tubie, a wyciągiem regulujemy wyłącznie ostrość. Coś kolega @Tuvoc chyba pomylił. Edit Jak to pisałem kolega @Tuvoc wyjaśnił i wszystko jasne. Ciekawostka.
 10. A jakich efektów oczekujesz? Wszyscy buzię na kłódkę, aż zapanuje powszechna szczęśliwość?
 11. Rozumiem skąd Twój sprzeciw, ale moja logika jest inna: W każdym wątku można pisać bzdury robiąc z niego śmietnik, a nikt tego nie zabrania i szczęśliwie dzieje się to sporadycznie. Podobnie w wątkach giełdowych. Zauważmy, że dla ogłoszeniodawcy "bonusem" takiej sytuacji jest podbijanie jego oferty zwiększające szanse na dokonanie transakcji. @astroartur, @seg i innym, którzy się ze mną nie zgadzają i optują za zakazem wypowiedzi dziękuję za sensowna argumentację. Macie panowie wiele racji. Mój odmienny punkt widzenia wynika po trosze z tego, że wychowałem się w komuniz
 12. A ja z uporem wrócę do kwestii ograniczenia wolnego wypowiadania sie w temacie giełdowym. Jestem zdecydowanie za NIE OGRANICZANIEM. Dlaczego ja, niżej podpisany Grzędziel nie mógłbym się wypowiedzieć w sytuacji, gdy np zobaczyłem ofertę sprzedaży refraktora, który wcześniej należał do mnie. Co w tym złego, że np. napisał bym, zgodnie z prawdą, że to dobry egzemplarz i podlinkował swoje fotki nim zrobione. Wszystkich, którzy zaznaczyli opcję "NIE" proszę o uzasadnienie co w tym złego i czemu miałbym być tej możliwości pozbawiony.
 13. Uważam, że wszystkie komentarze na otwartym forum powinny być dozwolone (oczywiście w granicach prawa). Natomiast składam postulat, aby przeglądając forum w prosty sposób można było wyłączyć wyświetlanie wątków giełdowych. Takim przyciskiem - ikonką "wyłącz giełdę". Często jest tak, że posty giełdowe dominują, a przecież chyba większość z nas loguje się na forum, aby poczytać co inni maja do powiedzenia na interesujące nas tematy, a nie co inni aktualnie sprzedają/kupują. Giełdowicze zawsze mogą włączyć giełdę i przeglądać tylko ją.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.