Jump to content

Simon_141

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  106
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

28 Neutral

About Simon_141

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 03/01/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zgierz
 • Zainteresowania
  spadochroniarstwo,fotografia, astronomia
 • Sprzęt astronomiczny
  mak127 2'', SW 80 ED
  eq3-2, AZ-4, Giro Mini
  Vortex D 8x42, Orion Resolux 10x50, Tento 10x50

Recent Profile Visitors

755 profile views
 1. Trochę off, ale tak świetnie mi przypomniał sytuację, w której to w 2007 roku, w bagażu podręcznym przewoziłem spadochron i miny, kontrolera skanera i następnie osób które się mną "zaopiekowały", były niezwykle zajmujące :-) , byli pewni, że chcę wysiadać po drodze, bo miałem miejsce siedzące przy włazie ewakuacyjnym. Afera jakich mało. Tak więc na lotniskach na różnych ludzi można trafić. Pozdrawiam.
 2. Dzięki Paether, wysłałem już jednego maila do Adama na adres adam@jesion.pl dokładnie 31.07 Do tej pory nie odpisał, no cóż może się źle kierowałem. Jak znajdę chwilkę to spróbuję jeszcze raz, tym razem już na właściwy adres. Pozdrawiam.
 3. Dzięki Panowie. Wszedłem na podaną stronkę, ale niestety, na tej "nowej odsłonie" brak tego czego mi trzeba :(. Pozostaje szukać używki, lub ściągać od zachodnich sąsiadów. Jeszcze raz dzięki Pozdrawiam.
 4. Mam krótkie pytanie, czy astromarket pracuje? Na stronie brak cen, nr telefonu też nie znalazłem a chciałbym nabyć drogą kupna małe co nieco, którego na próżno szukać u konkurencji. Pozdrawiam.
 5. W drodze do nowego właściciela. Pozdrawiam.
 6. Sprzedam jak w temacie, samą głowicę, bez statywu (tak kupiłem). Od czasu posiadania giro mini, montaż leży w szafie. Technicznie bez zarzutu, jak to az4, nie bardzo może się w nim coś popsuć. Wizualnie jak na zdjęciach, otarcia są, ale nie dominują i nie wysuwają się na pierwszy plan . Największe od spodu, miejsce które wchodzi w statyw, najbardziej rzucające się w oczy są pręcie od rączki, narożnik, pokrętło regulacji siły oporu w płaszczyźnie wysokości mimo, że na zdjęciach dobrze widoczne to nie rzucają się mocno w oczy. Cena 390 + wysyłka, najchętniej odbiór osobisty.
 7. Hey, Poszukuję extension tube do eq3-2, 5, heq5 (ponoć to samo mocowanie). Najchętniej w kolorze czarnym, ale pochylę się i nad białym jeśli takowy u kogoś z Was zalega. Pozdrawiam
 8. Hey, chętnie przygarnę sprawny, bez wad wspomniany obiektyw, nie musi wyglądać jak nowy, w sensie obudowy, ale z optyką nieporysowaną w rozsądnej cenie. Ewentualne oferty na PW. Pozdr.
 9. Kierunek pt. lornetka to do trafny wybór. Sprzęt jest zawsze pod ręką gotowy do obserwacji w dzień i rzecz jasna w nocy. Jakiś czas temu miałem podobny dylemat i celowałem w lornetki z serii BA8 i mój target był wymierzony w WO 10x50. Traf chciał, że trafiła mi się prawdziwa celebrytka(porównywana z wieloma lornetkami, uczestniczka wielu obserwacji przez bardzo doświadczonego obserwatora, którego relacji, opisów sporo jest na tym forum) z tej samej serii lecz brandowana przez firmę Orion, model Resolux 10x50. Generalnie lornetki z tej serii (BA8) to przede wszystkim pancerna obudowa, a co za tym idzie spora waga. Za to wodo-wstrząso odporna, regulacja ostrzenia jest indywidualna na każde oko i ogranicza się to do pierwszego ustawienia pod swoje oczy i zapominasz o regulowaniu ostrości, od ok 30-40 metrów do nieskończoności. Ostrość, kontrast, bardzo wysoka transmisja, znikomy chromatyzm to domena tych lornetek. Na koniec, co by niebyło tak słodko, to bardzo dobrej jakości obraz jest głównie w centrum pola i czym bliżej diafragmy pola tym gwiazdki bardziej się rozjeżdzają, jest co prawda na to recepta, Fujinon 10x50, za którego trza dać trzy razy tyle. Pozdr.
 10. Hey, jeśli aktualne to biorę. Reszta na PW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.