Jump to content

bartolini

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,859
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

509 Excellent

About bartolini

 • Rank
  Astropolis.pl

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ze względu na prognozy pogody, ogólnie nie było za dużo sprzętu do wizuala - miałem ze sobą lornetę i obserwowałem ~3 godziny. Niebo nawet jak było, to było zasnute cirrusem, także nie miało okazji pokazać swojego potencjału. Inna sprawa, że do pola obserwacyjnego przylega Farfurnia z rozświetlonymi oknami. Więc trzeba by znaleźć jakąś "zacienioną" miejscówkę, żeby złapać adaptację, a było tak ślisko, że strach chodzić po nocy ze sprzętem.
 2. To ja dorzucę landszafcik i fotkę ze szlaku
 3. W skrócie - szansa na dziury w chmurach w dwie noce: za piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
 4. Bodi, PawelBe czy na górkach, w lesie zalega śnieg, jest jakoś mocno błotniście? W nocy widzę temperatury ujemne. Planuję pochodzić trochę i zastanawiam się jakie buty wziąć - czy potrzeba jakieś wyższe "do gnoju"
 5. Ja wyjeżdżam o 12:20 z Wro i w Krośnie mam być o 19:45 planowo. Anyway - ekipa z Lublina zgarnie mnie po drodze
 6. Może ktoś będzie jechał w piątek przez Krosno/koło Krosna (19tką z Rzeszowa) około 20:00? Jadę autobusem z Wrocławia do Krosna. Będę miał tylko plecak 70l. Niestety nie ma tak późno busa do Tylawy, co najwyżej do Dukli o 22:00 :/
 7. Potwierdź proszę Paweł czy jest jakiś ogólnodostępny czajnik, żeby sobie zrobić coś do picia, ewentualnie jakieś żarcie w proszku przygotować.
 8. Wygląda jak aparat do usuwania pluskiew z matrixa www.scifimoviezone.com
 9. Sprzedane - temat do zamknięcia.
 10. W uproszczeniu: aluminium jest ~3x lżejsze i ~3x mniej sztywne od stali nierdzewnej: duraluminium 6061T6/T4 Moduł Younga= 68.9 GPa Gęstość= 2.70 g/cc stal nierdzewna 304 Moduł Younga=193 GPa Gęstość=8.00 g/cc Dla rury cienkościennej, w przypadku idealnym, czyli wspawane, wlejone końce - potrzebujesz rur z aluminium o 3 razy grubszej ściance i tej samej masie, żeby uzyskać taką samą sztywność. Na pierwszy rzut oka użycie aluminium nie daje żadnej przewagi, ale grubsza ścianka mocno zwiększa sztywność obwodową rury - zależy od grubości ścianki bodajże w 3 czy 4 potędze. Także grubsza rura aluminiowa będzie się o wiele mniej poddawała lokalnie naciskana wkrętami czy zaciskami. Dodatkowo jeżeli użyjemy np. 6061T6/T4 z grubszą ścianką, to nogi będą odporniejsze na wgniecenia.
 11. Takie cienkościenne rury z nierdzewki stosuje się w lotnictwie: http://www.futuremetals.com/products/tubular-products/stainless-steel-tube/ Mógłbyś też spróbować w firmach robiących wydechy sportowe. Ceny i dostępność będą takie, że lepiej zrobić z włókna węglowego. Taniej i prościej będzie z aluminium - przy ściance 1.5-2mm rury będą dalej lżejsze od takich ze stali nierdzewnej.
 12. Sprzedam filterek jak w tytule. Stan bardzo dobry, zero dziurek w powłokach. Użyty parę razy. Cena 70PLN, wysyłka po mojej stronie.
 13. Czy ktoś jedzie z okolic Wrocławia, ewentualnie przez Wrocław? W piątek po południu/wieczorem lub w sobotę rano? Ewentualnie skądś pomiędzy Wrocławiem a Łodzią włącznie w piątek po południu? Mam rozgrzebany samochód u mechanika i nie wiem czy skończą do piątku :/ Miałbym z sobą tylko plecak 70l.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.