Jump to content

bartolini

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2318
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

843 Excellent

About bartolini

 • Rank
  Astropolis.pl

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław

Recent Profile Visitors

5312 profile views
 1. O kurde! a myślałem, że ich sterownik grzałek, to przegięcie: 4-ro kanałowy sterownik grzałek Orion (deltaoptical.pl)
 2. @Adam87 kup takie 4 magnesy: Magnes Neodymowy 14x7/3,5x3 Magnesy Pod Wkręt MP 7779859460 - Allegro.pl Weź drewniany klocek i przykręć po dwa, na przeciwległych końcach jednej ścianki. W każdej parze magnesy niech będą oddalone od siebie o ~3cm. Magnesy przed przykręceniem możesz wsunąć w kawełek termokurczki, żeby nie obijały/rysowały tuby.
 3. Wygląda, że wkręcając te dwa wkręty dociskasz ślizg i kasujesz luz na tulei wyciągu. https://williamoptics.com/download/support/GT81-Manual.pdf Na moje oko dostałeś zwrota po jakimś „artyście”, który chciał skasować luz „na zero” - pewnie imbusem calowym Udało jemu się obrobić śrubę, to odesłał do sklepu. A FLO pewnie nawet nie popatrzyło co tam się mogło stać
 4. @wismat z ciekawości - o co chodzi z tą turkusową strzałką na drugim zdjęciu?
 5. Pytanie czy chcą "zoomować" ze statywu, czy mieć coś do obserwacji "z ręki" na spacerze? - bo to dwa różne tematy.
 6. @sosna do oglądania okazjonalnie pewnie Velbon ex-mini styknie - i pół ceny tego slika. Poza tym 23cm max w sliku, to będzie za mało siedząc przy stole. Co to za lornetka?
 7. Z tego co kojarzę Soniaki "odszumiają" część gwiazd: sony-alpha-star-eater-comparison.jpg (1400×467) (lonelyspeck.com)
 8. @bobitsu300 czy mógłbyś podać jaką aperturę ma ten filterek - ile jest szyby?
 9. Z grubsza można zobaczyć co można zarejestrować w SWIR na podstawie zdjęć z przeglądu 2MASS - J (1,25 μm), H (1,65 µm), Ks (2,17 µm) Dane są ogólnodostępne: https://irsa.ipac.caltech.edu/Missions/2mass.html poniżej poster okolic M42:
 10. Rozumiem, że fotografowałeś z Proszowic? Mapa LP nie nastraja. Będziesz miał problem z obiektami na takich niskich deklinacjach :/ https://darksitefinder.com/maps/world.html#11/50.1692/20.2217
 11. Sprzedam q-barlow baadera 2.25x. Sama Soczewka wkręcona w okular daje 1.3x. Stan bardzo dobry. Szkła czyste, obudowa nieporysowana. Fabrycznie był w woreczek, także dokładam plastikowy słoiczek. Jak na budżetówkę dobre warstwy i bardzo staranne wyczernienie. cena to 120PLN wysyłka inpostem po mojej stronie.
 12. Sprzedam soczewkę telecentryczną Explore scientific 2x 2”. Stan bdb. Szkła czyste, obudowa niepoobijana. Dziala jak TV powermate. Swoją stosowałem do dobsona, żeby wyciągnąć ognisko do bino. W przeciwieństwie do barlowa, przy pracy z bino nie rośnie krotność. Kupiona we Wrześniu, także jest gwarancja. W komplecie co tam sklep daje. cena 500PLN przesyłka inpostem po mojej stronie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.