Jump to content

Rammstein5

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1307
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Rammstein5

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 01/24/1989

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  4969321

Informacje o profilu

 • Skąd
  Mikstat
 • Zainteresowania
  Astronomia, F1;)
 • Sprzęt astronomiczny
  Taurus 380, Eos 300D, Nagler 11mm, 17mm i 31mm.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Jesztem z Mikstatu do Kępna 25km;) Jak coś pisz na prv.
 2. Co z tym okularkiem, sprzedany czy jednak nie?
 3. Niesamowita jest ta mgławica, powiem szczerze szczęka opada
 4. Przyłączam się do gratulacji i żałuję trochę że nie widziałem nic o tym bo do Ostrzeszowa mam 12km i też bym z chęcią się zjawł. Jeszce raz gratuluje
 5. Radziłbym nie kombinwać z domowymi metodami mycia okularów, ten pendzelek celestrona to znowu nie takie wielkie pieniadze a jest naprawde świetny i przedewszystkim mamy pewnośc że w ten sposób nie zaszkodzimy naszemu szkiełku. Jeśli masz starte warstwy MC, to przy obserwacji przedewszystkim jasnych obiektów w oteczeniu ich widzisz sporą ilość odblasków, które psuą skutecznie obraz.
 6. Nie pozostaje nic innego jak przyłączyć się do wcześniejszych gratulacji
 7. Potwierdzam wczoraj w Wielkopolsce idealne warunki do obserwacji. Przejrzystość rewelacyjna , już nie pamiętam kiedy ostatnio tak pogoda dopisała.
 8. Dokonałem dzisiaj dokładnego pomiaru znacznika na moim lusterku wtórnym. Wyniki troszkę mnie zdziwiły ponieważ środek mojego lusterka nie jest wyznaczony idealnie w samym środku elipsy, tylko jakieś 0,5cm poniżej. Teraz już sam nie wiem czy ja dobrze myślę ale wyznacznik powinien być chyba raczej w samym środku lusterka. Proszę o jakieś sugestię. Pozdrawiam.
 9. Nie chce tworzyć nowego tematu dlatego pozwoliłem sobie moje pytanie dołączyć do istniejącgo już wątku . A mianowicie niedawno nabyłem nowy okular który daje mi dosyć pokaźne powiększenie w moim Taurusie około 250x ( nigdy wcześniej nie obserwowałem z takim powerem tym teleskopem). Miałem okazje dwa razy obserwować tym okularem i jestem trochę zaszokowany kiepskimi obrazami. Gwiazdki jakieś takie nie ostre, pływające, roziskrzone na każdą stronę. Nie wiem czy to wina złego seingu czy też jakieś problemy z kolimacją. Przy obserwacji w mniejszych powiększeniach problem tan zmniejsza si
 10. Wczoraj po długiej przerwie wystawiłem sprzęt licząc na dobrą pogodę. Pogoda nawet się i sprawdziła ale nie wiem jak u was u mnie seing po prostu masakra. Chciałem potestować trochę nowego szkła, a tu nic z tego nie wyszło. Obserwacje jeszcze w granicach powiększenia 100x miały sens ale gdy powiększenie zwiększyłem do 230x to lepiej nie mówić. No cóż trzeba czekać na lepsze warunki.
 11. Obrazem planet radziłbym się zbytnio nie przejmować, ponieważ w głównej mierze zależy on właśnie od stanu naszej atmosfery. Prawdopodobnie trafiłeś na kiepski seing, Saturn nadzwyczajnie wysoko nad horyzontem nie jest i w efekcie zobaczyłeś to co zobaczyłeś. Poczekaj na lepsze warunki i powinno być ok.
 12. Najlepiej zostawić teleskop w spokoju, podejmując próby usunięcia tych smug można mu tylko zaszkodzić
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.