Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  3162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Piotr4d

 1. Czy w Polsce ktoś handluje tymi kamerami?
 2. Da się x-e3 sterować z komputera tym co istotne w astrofoto tz. czas exp. czy ISO?
 3. Można online http://nova.astrometry.net/upload
 4. Racja, nie wgłębiałem się w tekst. Ale teraz dzięki Tobie wiem więcej.
 5. Przecież wprowadzanie aktualizacji oprogramowania układowego nie jest niczym zdrożnym, jest wręcz pożądanym elementem obsługi serwisowej. Jeśli problem okazał by się tak trywialny jak upgrade firmware, to tylko można się cieszyć. Psioczenie na pewno nie pomaga.
 6. Właśnie. Przyznasz jednak, że jeśli "pojechanie" występuje również w osi teoretycznie nieruchomej, to coś tu jest cholernie nie tak.
 7. Piotrek, wiem że tasiemiec do czytania, ale w skrócie odpowiem że @kubaman próbował już chyba wszystkiego. Nadmienię że bez konkluzji w temacie. ----------- Pojechanie po skosie wskazywałby na błąd w ustawieniu NP. Może wkrada się błąd ortogonalny.
 8. Po jaką cholerę montaż sam wykonuje korekty cyt. "ściąga obraz do centrum." Skąd wie że robi coś nie tak? Jeśli mechaniczne (regulacyjnie) jest OK, to pozostaje elektronika, lub tracking offset.
 9. Z enkodrem gwiazda wykonuje "oscylacje" Czyli mamy: tracing > korekta enkodera, tracking> korekta... etc.
 10. Dla pewności. To jest przesunięcie gwiazdy w okolicznościach odłączonego enkodera?
 11. Ale czy kiwanie lustra nie powodowało by zmiany w polu ostrości. Wiem że to potencjalnie wtórny problem, ale jeśli istnieje czy pośrednio nie wskazuje winowajcę.
 12. Sam staram się to zrozumieć. Fakty przeczą sobie, a jednak ... Zdarza się, że wykres jest piękny a gwiazdy pojechane, ale bywa też odwrotnie wykres skacze a gwiazdy OK. Pomysł z podmianą tuby może nie wyjaśni przyczyny obecnego problemu, ale może udowodnić skuteczność lub brak guidowania.
 13. Moje niedopatrzenie. Zła prędkość prowadzenia. Czy montaż ma możliwość zmiany prędkości coś jak RA offset.
 14. Enkoder masz wyłączone? Skala guidera vs główna? Może oag by pomógł.
 15. Fajne! Szacun, że wziąłeś się za to z pod Krakowa. Czy wspomniany gradient zabarwił w obróbce pył w tle na niebiesko? Poza tym, subiektywnie trochę za ciemne. Pozwoliłem sobie troszkę grzebnąć
 16. Co przyniesie Maj nie sposób przewidzieć. Zobaczymy jaki status uzyskają osoby z odpornością poszczepienną. Puki co -nieuwzględnianie w obowiązujących limitach zgromadzeń i spotkań, i zwolnienie z kwarantanny po kontakcie z osobami zakażonymi oraz po podróży do krajów wysokiego ryzyka. Przy sporej frekwencji, a na taką się zanosi, i obowiązujących 50% limitach w hotelach i miejscach noclegowych każdy zaszczepiony/na podnosi nam ten limit. Pewnie za wcześnie, ale w perspektywie warto pomyśleć o zgłoszeniu deklaracji bycia zaszczepionym, aby się nie okazało że zamiast 180 miejsc w ośro
 17. W kontekście logistyki astro, to domek lepiej się sprawdzi, ale jeśli zależy Ci na wyższym standardzie zakwaterowania to wybierz hotel.
 18. Mewa, mewka, mewunia... Świetnie wyszło!
 19. Miałem ten sam problem z widocznością w tanim red dotcie. Zdemontowałem szybke i warstwę odblaskową usunąłem ręcznie pastą polerską.
 20. QHY ma delta T -35*C, co przy proponowanych przeze mnie -20*C może być nieosiągalne w ciepłą letnią noc. Jeśli nie chcesz sią bawić w mnożenie zestawów klatek kalibracyjnych, to bezpiecznie będzie ustawić -15*C.
 21. UG czyli 1 -e na 1ADU. Całą resztę można zrobić w software. Temperatura na kamerze stałe -20*C.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.