Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Posts

  3478
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by Piotr4d

 1. Wygląda super! Tylko przed zimą zamontuj ogrzewanie prowadnic, bo jak spadnie temperatura poniżej zera i w prowadnicach zacznie zamarzać woda, to problem z otwarciem dachu masz gwarantowany.
 2. Poza winietą spodziewaj się znaczącego braku korekcji pola w rogach kadru. Użyteczne będzie niewiele ponad to co uzyskał byś z APS-C. Oczywiści zależy co uznamy za akceptowalną jakość.
 3. Do FF flattener musi być przynajmniej 2.5"
 4. Beż grzebnięcia w bebechach raczej się nie obędzie. Na początek zajrzałbym do przekładni pasowej, czy z paskami jest wszystko ok. Choć interwał 8min sugeruje, że coś niedobrego może się dziać na styku ślimak-ślimacznica.
 5. Waga jest istotna, ale liczy się też skala obrazu do uprowadzenia.
 6. Masz Asi120 i tubę 80/400 i w niemal każdych warunkach powinieneś mieć dobrą gwiazdę do prowadzenia. Ustaw porządnie ostrość i zwiększ gain i/albo czas naświetlania do 5s.
 7. Zmniejsz SNR Gwiazdy w PHD w "mózgu" w zakładce "Kamera" i powinno przestać mrugać.
 8. Dzięki Ilu za analizę. Może odezwie się jeszcze Jacek, odnośnie softu i jego kompatybilności.
 9. @ScopeDome Mam pytanie czy udostępnione przez ciebie oprogramowanie będzie współpracować z tym modelem modułu https://sklep.avt.pl/avt5710.html Pytam bo obydwa modele korzystają z kontrolera ATTINY2313 więc może jednak...
 10. Jawornik Ruskim koło kopalni "dynamitu"?
 11. Kroimy wypad na piątek?
 12. Cieszmy się że przynajmniej prezentuje swoje prace na forum. Wilk syty i owca cała!
 13. Świetne! Też palę materiał na ten obiekt. Zebrałem 10h Ha i teraz widzę, że kolejne 10h w OIII przede mną.
 14. Usuń/wygaś potęcjalne źródło światła, ewentualne osłoń wyciąg i kamerę prze dostępem lewego światła. Ale najpierw sprawdź czy ta smuga pojawia się na darku.
 15. Analizowałem fotkę z tego wątku! Ale rzeczywiście na powyższej wygląda to trochę inaczej. Sprawdź czy kołnierz OAGa jest równomiernie przykręcony i czy dobrze "siadł" w korpusie OAGa. To jest słabe miejsce gdzie zdarza się że wkrada się nierówność co skutkuje tiltem i zmianami w obrazie krzywizny pola.
 16. Na pewno warto! Jeśli korzystasz z dedykowanego flattenera, to z mojego doświadczenia wiem, że z matrycą wielkości APS-C współpracuje on perfekcyjnie
 17. A jak już jesteśmy, za sprawą Grzędziela, przy temacie technicznym, to z mojej analizy kształtu gwiazd wynika, że najprawdopodobniej masz zbyt daleko matrycę od korektora. Warto spróbować zmniejszyć dystans o te 1-2mm.
 18. Zainspirowany 50x300s (250minut) Esprit 100, Asi1600mm, 7nm Ha Baader Goły stack po mocnym DDP i resize 50% W planie- co najmniej dwa razy tyle materiału Ha i może OIII okraszone RGB gwiazd.
 19. "Promienie" wydają się zbiegać w jedno miejsce gdzieś poza kadrem. Może to odblask o pająk spowodowany bocznym światłem np. lampa, księżyc, dioda ir.
 20. Nie zapominajcie doliczyć kompletu filtrów, których chyba jeszcze nie ma w sprzedaży w wystarczającym rozmiarze. A tak w ogóle!
 21. Zniwelowanie tiltu jak najbardziej potrzebne, ale nie spodziewaj się ładnych gwiazdek do samej krawędzi. Flattener SW x0,85 nie obsłuży pełnej klatki 6d. i rogach zawsze będzie słabo to wyglądało.
 22. USB traffic ustawiłeś na "0"? W przypadku problemów z komunikacją zaleca się 30-40% maksymalnego transferu.
 23. Dobrze zrobiony masterdark nigdy nie zaszkodzi!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.