Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,400
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Piotr4d

 1. Czyń starania, a zasługi twe nie będą zapomniane.
 2. Fotka ( stack 20 klatek) zarejestrowana w okolicach Gorlic, podczas wspólnego Rzeszowsko-Tarnowskiego wypadu w poszukiwaniu słońca z piegiem. Esprit 100/550. Asi 1600mmc. folia ND5.
 3. czyli coś a,la moje rozwiązanie. Flaty w lodówce. W sumie dało by rady włożyć teleskop z flatownicą i kamerą do lodówki. Gorzej jak robisz skyflaty.
 4. W lecie popełniłem takie wspomaganie chłodzenia. Jak widać na załączonym obrazku, dwa radiatory z peltierem (36W ) pomiędzy nimi, przymocowane do kamery za pomocą profesjonalniej taśmy klejącej Chciałem zrobić nową bibliotekę kalibrantów, lighty miałem robione na -23*C , ale w ciepły dzień mogłem max zajść do -18*C. Zastosowanie tego prymitywnego wspomagacz obniżyło efektywnie temperaturę matrycy o 5*C. Do robienia regularnej sesji za bardzo się nie nadaje z powodu masy, drgań wentylatora i marnego połączenia z korpusem kamery, ale do robienia flatów, darków i biasów jak najbardziej się sprawdziło.
 5. Chyba jakąś regulację draw tube przewidział producent. Sumarycznie czy draw tube jest poprawnie ustawiona ocenisz dopiero po zamontowaniu wyciągu do tuby teleskopu i zamontowaniu kamery. Potencjalnie za większy problem uważał bym brak możliwości zastosowania sztywnego połączenia gwintowanego w tym wyciągu.
 6. Czy ma sens chłodzenie matrycy poniżej -15*C ?
 7. Skąd ta wartość, bo ekscentryczność jest różnie obliczana https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekscentryczność_(fizyka) Niektóre programy nazywają to Roundness, gdzie perfekcyjne gwiazdy mają wartość "0" a akceptowalną wartością gdzie gwiazdy nożna uznać niepojechane jest ~ 0,2.
 8. Super fotki Darek. Lepszej miejscówki trudno by szukać. Dziękuje wszystkim za fajne i owocne spotkanie.
 9. Ok, ja będę czekał na rynku do 11:30
 10. To może umówmy się tak. Kto może być na 11 to spotkanie w Strzyżowie. Ewentualnie już na miejscu w punkcie widokowym. Wszyscy zgodni?
 11. Będziecie pewnie jechać przez Strzyżów Proponuję spotkać się o 11stej na rynku w Strzyżowie.
 12. Kurcze, do Gorlic nie jest daleko, 1,5h z Rzeszowa, a ze Strzyżowa jeszcze bliżej. Kto chętny na wyskok, pod hasłem " Nadzieja umiera ostatnia"
 13. Ja cały czas myślę o okolicach Gorlic. według niektórych modeli ma być tam w miarę pogodnie.
 14. Najwyżej skupimy się na dobrym świętowaniu Dnia Niepodległości. Może po tej fajce dostrzeżmy także rzekomo utraconą demokrację.
 15. Najbliższa dziura w chmurach, okolice Gorlic.
 16. @don Pedro Piotr, z całym szacunkiem dla twojego zaangażowania, ale prawie 10h jazdy w obie strony jakoś nie za bardzo to widzę. Nikogo nie zniechęcam do tego pomysłu, jednak ja zdecyduję się na poszukiwanie zdecydowanie mniej oddalonej miejscówki. Oczywiście ostateczną decyzję podjąć można jutro rano. Proponuję; spotkajmy się Tutaj około 7:00 rano w celu przeanalizowania sytuacji i podjęcia decyzji.
 17. Flaga wywieszona!

  Mogę zająć się przygotowaniami do jutrzejszego tranzytu:astronom:

  1. radio-teleskop.pl

   radio-teleskop.pl

   Witaj w klubie ;) Pogoda zamówiona, więc powodzenia i wszystkiego najlepszego z okazji Święta Niepodległości :)

  2. Piotr4d

   Piotr4d

   O dobre świętowanie jestem spokojny, niestety z pogodą w moim rejonie może być słabo. 

 18. Ten ból gdy wszyscy mówią "Bierz Samyanga 135" Panie Premierze, jak żyć....
 19. Tak a propos, to drzewiej był taki fajny watek urodzinowy. Trochę szkoda, że odszedł w zapomnienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.