Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,255
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Piotr4d

 1. Sprzęt wystawiony, klateczki schodzą z matrycy, lodówka schładza
 2. Poczytaj na CN. https://www.cloudynights.com/topic/490248-controlling-an-lxd75-via-stellarium-eqmod-ascom/
 3. Nie mogę wypowiadać się za Tomka, ale myślę że chodzi o bardzo selektywne "wygładzenie" szumu.
 4. Tak jak widać na załączonym obrazku. Różdżka ( rozmiar: próbka punktowa, wartość tolerancji dobierasz według potrzeb) Powiększasz obraz np. 600% ,wybierasz ciemny piksel, klikasz nań i gotowe.
 5. I niech ktoś powie, że nie piękne.
 6. Piotr4d

  Awaria filtra

  Jak na 10", to masz z czego obcinać aperturę filtra. Spokojnie możesz zrobić zdecydowanie mniejszy przelot.
 7. Piotr4d

  Awaria filtra

  Na jaką aperturę jest ten filtr? Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale ja bym, albo z nadkładem zakleił uszkodzenia srebrną taśmą, albo po prostu zrobił nowa mniejszą oprawę na filtr z uwzględnieniem uszkodzeń.
 8. Jestem zainteresowany przeciwwagą, jeśli możliwe proszę o rezerwację. Jakie wymiary ma ta przeciwwaga?
 9. Myślałeś nad podbiciem saturacji?
 10. Jakie suby? @bas.sicPaweł podrzuć surowego stacka (L i RGB) tego materiału.
 11. W którymś z wątków zapowiadaliśmy się, Darek i Ja, że jeśli będzie szansa na pewniejszą pogodę, to odwiedzimy Cię w Lipowcu, ale jak sam piszesz pogoda była mierna. Wielka szkoda, może innym razem. Ad vocem tematu wątku. Najbardziej się boję, że gdy umrę, to moja żona sprzeda mój teleskop i resztę setupu za tyle, ile jej powiedziałem, że kosztował.
 12. Oczywiście chodzi o obiektyw Petzvala.
 13. To jest ten sam moduł PinPoint Astrometry, jeśli działa Plate solve, alignacja Astromeric też powinna działać. Jakie masz objawy - wywala błąd, zawiesza się, mieli w nieskończoność?
 14. Dlaczego stosujesz tą "prymitywną" metodę, a nie Auto Star Matching lub wolniejszą ale dokładniejszą metodę Astrometric.
 15. @Tayson Jeśli pytasz o wersję kolor. Warstwy. 1.Tło (Ha), 2. Rozjaśnianie (Ha z podniesionym kontrastem potraktowana Stratonem), 3. Kolor ( warstwa 2. potraktowana akcją "Ha False Color" z modyfikacją koloru Balansem kolorów. Ha po Stratonie.
 16. To są dwa różne teleskopy. Ten pierwszy, to "zwykły" achromat 150/1200 tylko z wbudowaną soczewką a'la petzwal, skąd krótsza ogniskowa 760mm. Ten drugi natomiast, to obiektyw 152mm f / 5.9 z poprawioną korekcją aberracji chromatycznej. Prawdopodobnie zastosowano w nim lepsze szkło i dopracowano konstrukcję optyki. Nie jest to refraktor ED, ale w stosunku do zwykłego achromaty daje znaczącą poprawę dawanych obrazów.
 17. Fotkę obrabiałem na laptopie i dopiero teraz na stacjonarnym PC widzę, że jest trochę za ciemno Teraz już nie będę poprawiał całego procesu. W wersji finalnej przyłożę się bardziej
 18. Mieścisz w FOV cały kompleks NGC.
 19. Cederblad 214 (Ced 214) – znajdujący się w konstelacji Cefeusza w odległości około 6000 lat świetlnych od Ziemi. Cederblad 214 wraz z mgławicą NGC 7822 jest częścią większego kompleksu mgławic. Została skatalogowana przez Stefana Cederblada w jego katalogu w 1946 roku. 40x180s Ani trailer, ani gotowa praca. W planie HaRGB. Obróbka lajtowa, lekko odszumione. Esprit 100/550, Asi1600mmc, Baader Ha 7nm Strzyżów.
 20. Dla kamery w wersji "PRO" USB nie ma znaczenia. Nie przewiduję. W starszych rewizjach kamery ( no PRO) podczas korzystania z USB2 "ściaganie" klatki, co oczywiste, trwa dłużej i jest nieznacznie (pomijalnie) większe amp glow.
 21. Zgadzam się z Lucjanem w stu procentach .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.