Jump to content

Piotr4d

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  2,522
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Piotr4d

 1. Ciekawa fotka. Fajnie zaczyna majaczyć zewnętrzny pierścień.
 2. Zrób jedno i drugie , wymień/usuń filtr blokujący przez matrycą i jedź pod ciemne niebo.
 3. Kiedyś robiłem testy z filtrem Baader Semi Apo, bo mój pierwszy teleskop (astrograf) Equinox ED 66 nie grzeszył korekcją AC. Naiwnie myślałem, że złapię dwie sroki za ogon, raz obetnę niebieskie halo, dwa wytnę trochę LP. Niestety, to co wydawało się zadziała, w rzeczywistości wprowadziło totalne zamieszanie w balansie kolorów, a wycinanie LP było szczątkowe. Tak jak napisali koledzy powyżej: nic nie zastąpi dobrego nieba. Jedyna rada, to odpowiedni dobór obiektów z uwzględnieniem pory nocy i roku, wysokości nad horyzontem, LP i kierunku AZ.
 4. Powinna być możliwość wybrania stałej prędkości śledzenia i stałego trackingu, w tym przypadku " sidereal tracking"
 5. U mnie standard, czyli UG. Piękny żłóbek Ci wyszedł
 6. Brak naszej wiedzy/znajomości katalogu Messiera był porażający (pozdro dla zlotowiczów). Może do następnego razu zapamiętam jak wygląda M44 (Żłóbek, gromada Ul, Praesepe, Pszczółka) Esprit 100/550 (s.m.), Asi1600mmc. 20x120s RGB. Strzyżów.
 7. Chodzi mi o takie coś. @sidiouss czy Twój projekt jest, hmmm... open sorce!
 8. Pierogi z tajnym składnikiem. Zapewne dlatego takie dobre.
 9. Co tu dużo gadać. Jak zwykle było mega. Trochę mało czystego nieba, ale kto by tam patrzył w niebo kiedy ludzie tacy wspaniali . Miejscówka fajna i na pewno warta kolejnych odwiedzin. Jedzenie najlepsze jakie jadłem na zlotach, po prostu kulinarny kosmos. Dzięki organizatorom za wysiłek i wszystkim zlotowiczów w zaszczyt przebywania w Waszym towarzystwie. Do zobaczenia w Bukowcu. Najbardziej obfotografowany obiekt na zlocie. Kosmos co nie
 10. Jeśli winny jest flat, to rzeczywiście bardzo dziwnie zadziałał. Ja skłaniałbym się, że to gradient. Przy szerokich polach gradient jest dokuczliwy i niemal zawsze się pojawia .
 11. Gdzie mogę znaleźć projekt wydruku mechanizmu montowanego na tubie, do opuszczania flatownicy lub maski bahtinova.
 12. Tak, Esprit z pająkiem. W sumie to w tym konkretnym przypadku gdzie nie ma większych gwaiazd pająk jest zbędny, ale i on, a raczej jego nowa wersja, też był przedmiotem testu.
 13. Przechodziły cirrusy i z tym było różnie, od 1,9 do 2,9.
 14. Tu mamy świetna wersję @dziki'ego. Mój materiał 30x120s L, 10x120s RGB jest testowy . Po przesmarowaniu i regulacji montażu, regulacji celi optyki i całego toru optycznego (wyciąg, złączki i OAG) Obróbka silnie podstawowa (w 15 minut): DDP, delikatnie odszumione, kilka akcji w PS, kosmetyczny crop, gwiazdy oryginał size. Myślę, że jestem gotowy na Zlot.
 15. Bardzo zależy, to od parametrów druku. Konkretny model drukowałem 1h 40min..
 16. Mój pierwszy astrowydruk Sunfinder https://www.yeggi.com/q/sunfinder/
 17. Ja, to bym już mógł wyjechać Uwielbiam takie męczarnie Kolejna tortura A zaczęło się niewinnie, od masażu.
 18. Świeżak, jak sądzę Przyjeżdżasz na miejsce, a My nie dajemy Ci już zginąć.
 19. Wyszukiwarka projektów https://www.yeggi.com/q/skywatcher/4/ A jaki prosty program dla początkującego projektanta 3d proponujecie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.