Jump to content

fornax

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

77 Neutral

About fornax

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

899 profile views
 1. No właśnie " tylko " dzięki tym prawom Perseverance wylądował na Marsie jak widać te prawa są prawdziwe i nie należą do metafizyki . Kiedyś jak Albert Einstein opublikował Teorię Względności pojawiła się książka " 100 uczonych przeciwko Albertowi Einsteinowi " ale jego teoria względności oprała się czasowi i stanowi podstawę fizyki współczesnej czy jest rzeczywista chyba tak to dlaczego nie mam opierać się na rzeczywistych prawach tylko domniemanych teoriach ? To może Kolega mi policzy prawdopodobieństwo ,że komputer sam się wyprodukuje ,sam się złoży ,sam zainstaluje oprogramowanie i sam
 2. Ja nie opieram swoje wypowiedzi o prawa nie istniejące tylko o prawa dzięki którym mamy całą wiedzę o otaczającym nas świecie ,siłach jak i wiedzę o krańcach Wszechświata ( chociaż to co widać jest tylko małym fragmentem Wszechświata a reszta jest niewidoczna i schowana za Reliktowym promieniowanie tła ). Fundamenty przyrody ( siły) są dobrze znane tylko nie znane jest ich źródło. Matematyka dość dobrze opisuje rzeczywisty świat jak zjawiska zachodzące w całym Wszechświecie ( łącznie z rachunkiem prawdopodobieństwa ) .
 3. Nie ja tego nie twierdzę ale z Teorii Chaosu można wywnioskować ,że takie zdarzenie jak powstanie życia jest prawdopodobne ale nigdy nie nastąpi bo jest tak mało prawdopodobne ,że równa się 0 . Dlaczego wiatr na pustyni nie buduje zamków z piasku nie układa ziarnek w wieże, bramy,schody ,mury ,itp. , bo takie zdarzenie jest prawdopodobne ale nigdy nie nastąpi i jest równe 0 . Chyba warto poczytać Teorię Chaosu i rachunek prawdopodobieństwa .
 4. Nie nie znam tego forum bo od zarania dziejów interesuję się astronomią i pokrewnymi naukami bo Teoria Ewolucji na tyle jest ciekawa jako teoria bo czytając Teorie Chaosu ,cholera dochodzę całkowicie do odmiennych wniosków niż ewolucjoniści .
 5. Tylko jest jeszcze pytanie ? Po co i w jakim celu ktoś ma fałszować takie zdjęcia bo ani z tego kasy nie ma ,rozgłosu też nie ma a może tylko się z tego powodu ośmieszyć . Ja osobiście nie znam źródeł tych fotek i kto je zrobił .
 6. Potęga programów graficznych i ignorancji ludzkiej. No to mogę wnioskować ,że wszystkie zdjęcia na forum są z programów graficznych ?
 7. No rozumiem małpy z komputera i to też.To pytanie ,co jest prawdą a co fikcją ?
 8. He,he miałem tu nie pisać bo jak wiadomo teoria ewolucji to temat bezdyskusyjny, wszytko " prawie " zostało udowodnione tylko zastanawia mnie jedna sprawa skąd takie znaleziska na Ziemi ?
 9. Mam tego Es-ka 25/100, bardzo dobry okular , nie ma czego czego się przyczepić ,oprócz wagi , ceny i lekkiego pomarańczowego zafarbu w ciągu dnia widocznego na brzegach diafragmy ,wystarczy ustawić oko w osi i problem znika ale to okular do obserwacji nocnych a nie dziennych .W nocy efekt ten nie jest wcale widoczny . Dobrze się sprawuje w refraktorach ( 90/500 ,120/600 ) jak i w newtonach ( 150/750,250/1000 ,250/1250 i większych ) ostrość w całym 100 stopniowym polu widzenia. Brak " fasolkowania " w ciągu dnia jak i nocy jest jego dużym plusem. Polecam ten okular jak i całą serie E
 10. A ja myślę ,że należy dobrze przeczytać instrukcje Canona 50D.
 11. Ciekawe komu dzwoniły gacie kiedy Perseverance lądował .
 12. W rzeczywistości nie istnieją fotony kolorowe czerwone, zielone ,niebieskie itp. żadna fala elektromagnetyczna nie niesie koloru tylko energie to nasz mózg widzi tą energie czy różnice w energii jako kolor czy to nie jest złudzeniem ,fal podczerwonych nie widzimy ale odczuwamy jako ciepło. Człowiek ma ograniczoną percepcję w odbieraniu energii i wszystko odnosi do tego jak widzi. A czy kolory są rzeczywiste czy nie to już inna sprawa a rzeczywiste nie są to tylko stan jak mózg widzi fale elektromagnetyczną ( danej długości ) odbitą od przedmiotu bo w rzeczywistości światła się nie widzi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.