Jump to content

fornax

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About fornax

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

514 profile views
 1. Prawdopodobnie zwierciadło paraboliczne do kolimacji wiązki rozbieżnej w zbieżną ( równoległą) od żarówki projektora. Może być z tego dobry szperacz.
 2. Miałem okazje oglądać tej samej nocy w 12" Veila porzez filtr UHC-S ( Baadera) , UHC ( oriona ) i O III ( Baadera) .Najlepiej Veil wypadł w O III.
 3. Do canona niemodyfikowanego najlepszy filtr to UHC lub UHC-S wynika to z charakterystyki widmowej chipa canona i przepuszczalności widomej filtrów UHC np.( orion UHC) i UHC-S np( Baadera) wg. poniższego wykresu.
 4. Oczywiście to foto jest czysto poglądowe jak filtr ma wpływ na widoczność mgławicy, gwiazdy będą słabe w wizualu albo niewidoczne przy ciemnych filtrach np. O III.
 5. W ostateczności można skorzystać z filtrów kolorowych korzystając z ich charakterystyki liniowej i które są tanie .
 6. A tutaj mamy różnice w samych szerokościach filtrów LPR, UHC i liniowych OIII .
 7. Kolega zapozna się z tablą jak działają filtry na różne obiekty DS i co wycinają .
 8. Na astromaniaku od dawna jest ostrzeżenie o działalności tego człowieka http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=51&t=53302&start=25 . Z tego co mi wiadomo prokuratura w Bełchatowie prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży i wyłudzeń finansowych dokonanych przez tego obywatela poprzez internet. Trzeba pójść zgłosić kradzież na policje.
 9. Jakie ma przekładnie ślimakowe ten montaż HEQ5 1/144 , 1/180 ?
 10. Dla mnie tabela to super sprawa od razu wiem co z czym się je , bo czym lepiej widzę wizualnie to na pewno lepiej będzie to przekładało się na fotografie nieba czy danego obiektu mgławicy czy komety itp .Na pewno filtry liniowe jak i UHC nie nadają się do fotografii galaktyk ale do mgławic i komet gdzie jest duże LPR ( foto balkonowe) to na pewno dadzą dużą poprawę kontrastu, przykłady takich zdjęć były już tu na forum.
 11. Tabela dotyczy obserwacji wizualnych ja nawet z H-beta nie widziałem wizualnie w naszych warunkach B33 (Koński Łeb),fotografia to co innego .
 12. Proponuje zapoznać się z tabelą jaki mają wpływ filtry na widoczność różnych obiektów nieba .
 13. Jaka cena filtra Baader Neodymium Moon & Skyglow 2" ? Pozdrawiam
 14. Jestem zainteresowany lustrem głównym,pozdrawiam reszta na PW.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.