Jump to content

fornax

Społeczność Astropolis
 • Posts

  275
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

1701 profile views

fornax's Achievements

149

Reputation

2

Community Answers

 1. Skoda ,że tak daleko + 15 magnitudo i nie w naszej galaktyce . Czy znajdzie się odważny na forum i policzy jaką jasność osiągnęła supernowa w jasnościach Słońca .Przypominam ,że jasność absolutna Słońca wynosi +4,77 magnitudo.
 2. Ale nie wszędzie jest układ TNS gdzie wyłączniki różnicowe są stosowane , przez kamerę nie płynie prąd zwarcia 10A tylko miliampery a czy różnicówka jest sprawna to tylko przyrząd wykaże, czas reakcji wyłącznika nie powinien być większy niż 0,2s..Wyłączniki różnicowe są różne najczęściej stosowane są na wyczuwalny prąd zmienny i te nie "widzą" prądu stałego czy stałego pulsującego upływającego do masy. Ale jak się upali przewód zerowy w punkcie zerowym transformatora to nawet róznicówka nikomu nie pomorze a transformator separacyjny tak .
 3. Oczywiście ,że rozwiązuje bo separuje nas od napięcia sieciowego bo po to on jest aby w trudnych warunkach zewnętrznych nie doszło do porażenia śmiertelnego.
 4. Z tego wynika ,że brak jest ochrony przeciwporażeniowej albo jest nie pełna warto to sprawdzić bo można zostać z gwiazdami na wieczność . Najlepiej zastosować transformator separacyjny 230V/230V
 5. W starszych wersjach były obejmy metalowe ale w dobie wszech obecnego plastiku wszystko jest z plastiku .Można te obejmy zrobić z 1mm blachy i dospawać nakrętkę.
 6. Nic się nie zmieni tylko ograniczymy sobie pole widzenia ,zasięg gwiazdowy zależy od średnicy obiektywu i powiększenia czym większe powiększenie tym słabsze gwiazdy możemy zobaczyć bo tło zaczyna być bardziej ciemne.Wystarczy założyć do teleskopu okulary 25mm/50 ,25/82 i 25mm/100 w tym wypadku mamy to samo powiększenie ten sam zasięg gwiazdowy ale co raz większe pole widzenia.Wystarczy zajrzeć do Astronomii ogólnej i temat stanie się prosty.
 7. W tym wypadku zasięg gwiazdowy się nie zmieni tylko pole widzenia okularu będzie inne ,mniejsze .
 8. Aby porównać lornetki spójrz na M13 to zobaczysz różnice w obrazach ,gwiazdy wyglądają zawsze tak samo gołym okiem jak i w lornetce .Źrenica wyjściowa jest to średnica obiektywu podzielona przez powiększenie jak jest większa od średnicy źrenicy oka to tracimy na średnicy obiektywu i tyle ,oczywiście tracimy zasięg gwiazdowy.
 9. Najkrócej wodór w rożnych stanach fizycznych od plazmy po pył. W takiej sytuacji trzeba uzupełnić wiedzę na temat budowy galaktyk.
 10. Wezmę adapter M48 Canon Poz.2 ,reszta na PW.
 11. Artykuł świadczy tylko o głupocie ludzi , mając do dyspozycji kupna sprzęt optyczny z górnej lub średniej półki cenowej a kupuje się teleskop za najniższą cenę to czego można się spodziewać ,wiadomo ,że kupuje się eksponat muzealny .Ale jest jeszcze opcja zwrotu 14 dniowa i po sprawie .Wiadomo ,chytry dwa razy traci .
 12. Zasada nr 1 płacić zawsze przy odbiorze nigdy z góry bo jak wiadomo nigdy nie wiesz co będzie jutro.
 13. Bardzo ciekawe zdjęcie ze względu na dużą liczbę czerwonych gwiazd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.