Jump to content

sidiouss

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1404
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

sidiouss last won the day on May 21

sidiouss had the most liked content!

Community Reputation

1952 Excellent

About sidiouss

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 01/10/1991

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.photopietrewicz.pl
 • Instagram
  pietrewicz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Elektronika, fotografia, astronomia, rośliny owadożerne :)
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 150/750 EQ3-2 + AstroEQ, Nikon D5100 BCF Mod + Optolong L-pro + TW-283 Wireless Timer Remote Control,
  Nikon Action EX 10x50, Nikon D7000, Nikon D610
  Nikkor 50mm f/1.4, Nikkor 35mm f/2.0, Nikkor 180mm f/2.8, Sigma 150-600mm f/5.6-6.3

Recent Profile Visitors

9921 profile views
  1. dobrychemik

   dobrychemik

   Z tym filtrem musi być coś nie tak - nie pokazują prawdziwego widma, a tylko marną symulację. Muszę to sprawdzić ;)

  2. Tayson

   Tayson

   mysle ze zamawiajac w Chroma wg wlasnej specyfikacji zaplacisz mniej, a i jakosc bedzie pewniejsza.

 1. Jest, mam przygotowany projekt, gdzie wkładasz samo szkło z filtru 1.25 cala i używasz jako clip Mam jeszcze pomysł na użycie całego filtru z oprawą, jednakże wymaga to uniesionego/usuniętego na stałe lustra (filtr wkręcony od strony matrycy aparatu, tak, aby nie wystawał przed obiektyw)
 2. Ja swego czasu zastanawiałem się czy da radę zmniejszyć komę obiektywu przez taki reduktor - daj znać jeśli coś wyjdzie
 3. Jeśli planujesz obsługiwać Bluetootha na odległość ok. 10m, to w zależności od modułu też może być już problem - zależy jaki to będzie teren, ściany itp. Wtedy lepszym rozwiązaniem byłoby wifi albo Ethernet.
 4. Jeśli nie masz na tyle motywacji, żeby wpisać w Google hasło "zezwolenie WKZ". to lepiej sobie odpuść temat http://saperu.pl/2018/01/02/legalne-poszukiwania-druki-wnioski-cenne-uwagi/ https://zdziennikaodkrywcy.pl/jak-zdobyc-pozwolenie-na-prowadzenie-poszukiwan/ http://wkz.bip.alfatv.pl/strony/zmiany/147.dhtml http://odkrywcahistorii.pl/uzyskac-pozwolenie-prowadzenie-poszukiwan-poradnik/
 5. Jak masz heq5, to guiding ustaw na pulse guide a nie st4, wtedy potrzebne Ci tylko połączenie kamery i montażu przez USB, bez dodatkowego (3ciego) kabla.
 6. Ogólnie z wykrywkami, to teraz duży problem jest. Policja rekwiruje sprzęt i jeszcze mandat wrzuca. Dla dowolnych poszukiwań, czy to "skarbów" czy meteorytów należy mieć pozwolenie zarówno od konserwatora zabytków (chyba) i od właściciela terenu. Nawet na własnej działce nie można sobie dowolnie kopać z wykrywaczem bez zezwolenia... Proponuję zgłosić się na grupę DETEKTORYŚCI na facebooku, tam jest dużo info na ten temat.
 7. To co pokazałeś, to raczej hotpixele matrycy, które przesuwają się wraz z kadrem, a guiding/nieidealne ustawienie na Polaris czy dithering sprawiają, że 'wędrują' one po wynikowym zdjęciu.
 8. W programie graficznym np. Photoshop każdy że stacków mono wrzucasz do dokumentu jako oddzielne kanały - r, g, b, a następnie operujesz na wynikowym zdjęciu, aby uzyskać odpowiedni efekt. Programy astro, np. Astro Pixel Processor mają też wbudowane narzędzia do łączenia kanałów mono, w APP nazywa się ta opcja "combine RGB"
 9. Piszczcie co słychać, jak pogoda dzisiaj? Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!
 10. Ej, ale ja lubię jeszcze disslajkować płaskoziemców
 11. Chodzi o to, że oryginalnie montaż posiada na każdej osi 3 zębatki, które na styku ze sobą mogą mieć większe czy mniejsze luzy. Podczas guidingu, te luzy mogą o sobie dawać znać i guiding będzie dość poszarpany - spowodowane to będzie opóźnioną odpowiedzią ruchu montażu właśnie przez te luzy. Programy do guidingu są w stanie zniwelować trochę ten efekt, obliczając sobie opóźnienie odpowiedzi montażu, ale nie zawsze jest to oczywiste i ciężkie do usunięcia. Przy wymianie zębatek na 2 koła pasowe i pasek, montaż praktycznie nie posiada luzu i dzięki temu guiding jest bardziej skuteczny i mniej poszarpany. W załączeniu widok mojego montażu HEQ-5, dla porównania na dole oryginalne zębatki a na górze koła pasowe. BTW: na mocowaniu silnika widać kilka śrubek - służą one do regulacji pozycji silnika względem zębatek - dzięki nim można regulować odległość między oryginalnymi zębatkami i podziałać trochę z jakością prowadzenia BTW2: na luzy i jakość prowadzenia wpływają też nastawy ślimacznicy, ale to temat na inny wątek
 12. Czemu ma kupować nowy? Używany i dodatkowo opaskowany kupi taniej, a opaskowanie dodatkowo poprawi komfort użytkowania.
 13. Sprawdzałeś jak się zachowuje SWSA przed przeróbką kabla? Czy na wschód i zachód reaguje jakkolwiek?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.