Skocz do zawartości

Sharpless 171, Cederblad 214, Berkeley 59 w HaRGB


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Ładne gwiazdki - a skąd spajaki ?

Pajączki uwiły pajęczynę na odrośniku jak jeszcze było ciepło :), takie niteczki pajęczyny pod kontem około 90 stopni, sprzęt jest w zdalnej budce i nie zaglądam tam często, jak tylko posprzątasz to na drugi dzień i tak jest od nowa to samo, postanowiłem nie ruszać tego.

Działa to podobnie jak te rozwiązanie które stosował @Piotr4d, pozwolę sobie zamieścić jego watek z forum.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Imar napisał:

Pajączki uwiły pajęczynę na odrośniku jak jeszcze było ciepło 

Czy w takim wypadku można powiedzieć, że to są NATURALNE spajki? :D

Co do samego zdjęcia to bardzo ładne (może jedynie trochę szumu wyszło w ciemniejszych partiach i średnio mi się podobają niebieskie gwiazdki - mocno odcinają się od czerwonego tła, ale może tak ma być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, WojtasSP320 napisał:

Czy w takim wypadku można powiedzieć, że to są NATURALNE spajki? :D

Co do samego zdjęcia to bardzo ładne (może jedynie trochę szumu wyszło w ciemniejszych partiach i średnio mi się podobają niebieskie gwiazdki - mocno odcinają się od czerwonego tła, ale może tak ma być).

Tak, te niebieskie gwiazdki też mi nie leżą w zupełności jednak mimo 2h walki nic nie udało mi się z nimi zrobić by wyglądały tak jak ja tego chcę, kanał B był zbierany przez chmury to też pewnie nie pomogło.

W drugiej próbie obrabiania materiału może coś wymyślę, bo mam kilka pomysłów jak sobie z tym poradzić, może wypalą.

Co do szumu w ciemnych partiach to cóż, uroki focenia z czerwonej strefy pod rzędem 20 latarni, wyciąganie materiału jeszcze swoje zrobiło. I tak jestem zadowolony.

A spajki no tak jak piszesz naturalne. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Imar napisał:

Tak, te niebieskie gwiazdki też mi nie leżą w zupełności

 

Pod wpływem WojtasSP320 popatrzyłem na gwiazdki z bliska i widzę artefakty image.png.d4c88a6ea709bf5aadfa4a19d9ddced6.png

które mi wychodzą jak mam źle ustawioną interpolacje przy alignacji - sprawdź sobie może łatwiej Ci będzie nad gwiazdami zapanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, .zombi. napisał:

 

Pod wpływem WojtasSP320 popatrzyłem na gwiazdki z bliska i widzę artefakty image.png.d4c88a6ea709bf5aadfa4a19d9ddced6.png

które mi wychodzą jak mam źle ustawioną interpolacje przy alignacji - sprawdź sobie może łatwiej Ci będzie nad gwiazdami zapanować.

 

"Źle ustawioną interpolacje" ja zawsze używam Auto, powinienem próbować każdej po kolei ? czy raczej masz na myśli nie metodę a wartość Clamping Treshold ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .zombi. napisał:

 

No właśnie, u mnie nie zawsze auto robi robotę, przykładowo jeżeli alignuje obrazek w bin 2  z mojej kamery to akceptowalny efekt dostaje przy Bicubic Spline, clamping threshold 0,05

Dobra, jasne będę na to zwracał uwagę, dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.