Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  599
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

195 Good

About Selmak

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 450D Mod, SW80ED, Moonlite Focuser, Rpi 3b+

Recent Profile Visitors

3,738 profile views
 1. Aktualne, może być gwint m48/t2 lub inny. Proszę o oferty. Pozdrawiam.
 2. Cff z atik one to majstersztyk.:-)
 3. @RadekK Co słychać w sprawie astroberry na 18.04 ? czy jest już nowsza wersja? Pozdrawiam.
 4. Mam pytanie czysto techniczne. Jak ocenisz ilość szumu na surowych klatkach w porównaniu do qhy9 ? Mam wrażenie że zdjęcia z qhy9 zawierały mniej szumu. Zbierałeś qhy9 wiele więcej materiału? Drobniejszy piksel obecnej kamery ma z tym coś wspólnego? Czy to już ta matryca tak ma?
 5. Witam dopracowuje sobie powoli zestaw i chciałbym zrobić to rozsądnie. Chciałbym się dopytać o oag jaki warto kupić w nie dużym budżecie do użytku z wyciągiem 2/2,5 cala i guiding z pomocą filtra uv/ir. Myślę że zdecyduje się na ten oto oag, głownie dlatego że wszystko jest ładnie na gwinty. (nie ma wielkiego znaczenia jakie to będą gwinty bo wszystko to można załatwić odpowiednimi adapterami) https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p5190_TS-Optics-2--Flip-Mirror-System---Off-Axis-Guider---short-design.html Lub też posłucham waszych sugestii co warto kupić.. Kamerka do guidingu to asi 120mm. Dotychczas używałem kamerki z gołym szkiełkiem które tylko chroniło matryce przed kurzem natomiast przepuszczało full spectrum. Jakiś czas temu na forum wyczytałem że najlepszym rozwiązaniem przy guidingu jest użycie filtra uv/ir (umożliwi mi to precyzyjniej ustawić ostrość a tym samym uwiarygodni obraz gwiazdy która używana jest do prowadzenia). Tyle w teorii jak wy ocenicie jak się to ma w praktyce... kto się do tego stosuję i czy naprawdę warto sobie tym zawracać głowę?. Pozdrawiam.
 6. Jak wygląda sprawa ugięć przy wysuniętym wyciągu do połowy jego zakresu gdy tuba jest w pozycji wyjściowej (gdy montaż w pozycji home ) Czy z qhy9 miałeś z tym problemy? Jak wygląda połączenie z teleskopem w tym wyciągu? Jest to gwint ? jakiś adpater na jaskółczy ogon?
 7. Witam. W opraciu o wasze rady i doświadczenia z użytkowania tych obu wyciągów, Proszę o polecenie mi któregoś z nich bądź podsumowanie ich wad i zalet. Ówczesny wyciąg który mam w swoim Apo nie jest najwyższych lotów...pracuje ładnie, nie ślizga się lecz niestety się ugina nawet pod ciężarem Canona bez gripa. Kwestia gwintów i innych aspektów jeśli chodzi o montaż wyciągu do teleskopu nie jest dla mnie problemem, mam możliwość dorobić sobie odpowiedni adapter sam, A jeśli nawet nie można to zlecić u tokarza. Docelowo wyciąg ma dźwigać kamerę z matrycą 8300 (sbig, qhy,) z 7 pozycyjnym kołem filtrowym. W najbliższej przyszłości będzie to prawdopodobnie Sbig 2000xm. Zastanawia mnie czy warto by było dołożyć 400 zł więcej i zakupić w cenie 1600 zł solidniejszy wyciąg jak np Moonlite lub APM. A o to kandydaci. https://www.astroshop.pl/wyciag-okularowy/baader-wyciag-okularowy-diamond-steeltrack-bds-rt-2-/p,62262#tab_bar_1_select https://www.astroshop.pl/wyciag-okularowy/ts-optics-wyciag-okularowy-rack-and-pinion-focuser-2-5-/p,60301#tab_bar_1_select Pozdrawiam.
 8. @wessel, jesteś w stanie podlinkować jakieś źródła z ktorych ty sie uczyłeś jak ustawiać te owsety, co jak liczyć i ogólną zasadę stosowania tego w praktyce? Coś jak tutorial.
 9. Udanych wakacji. Pozdro.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.