Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  948
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5 2019

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

271 Good

About Selmak

 • Rank
  Wega
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Sbig 2000XM TS80Q Astrolink ZWO OAG

Recent Profile Visitors

6324 profile views
 1. Hop. Może być innej firmy kolimator, ale niech to będzie coś nadającego się do użytku.
 2. Jak w temacie. Mój montaż posiada połączenie za pomocą wtyczki DB9 więc i na taki system połączenia bym chciał kupić. Sklepowe rozwiązania są drogie, może znajdę tu tańszą alternatywę. Proszę o info priv. Pozdrawiam.
 3. Dobry początek, widać że będą super fotki.
 4. Hej napisałem co pamiętałem. Miałem Canona 450D a nie miałem kamerki do guidingu którą przeważnie ustawiałem biegun z Sharpcap. Sterownik ASCOM DSLR. z git huba który znajdziesz tu. https://github.com/vtorkalo/ASCOM.DSLR Zainstalowałem z obecną wersją ASCOM podpinam kabel i uruchamiam Sharpcap 2.9 i działa jak należy do ustawienia na biegun. ( ale tym softem nie robię zdjęć na co dzień i sesji nie próbowałem żadnej, ale LV działało jak najbardziej ). Pamiętam że działało z Maximem( wszystko git) ,SGP (tu na pewno bo pamiętam że całą sesje wykonałem tak samo jak na natywnych sterownikach, nie zauważyłem różnicy ), PHD2( tylko z ciekawości sprawdziłem działanie ), Astrophotography tools ( tylko podstawowe funkcję na sucho sprawdziłem, było ok ) , NINA ( tu jak najbardziej wszystko git ) i nie pamiętam co tam więcej wypróbowałem. Z tego co pamiętam to sterownik nie wykrywał z automatu rozmiaru piksela i trzeba było go podawać ręcznie w PHD2. Tyle mogę napisać na ten temat.
 5. Dzięki Panowie już zamówiłem ;-) Można zamknąć.
 6. Hej, koronowirusy i inne duperele pomieszały na rynku i nie mogę znaleźć w sieci do kupienia z polski taki (KRÓTKI) kabel jak na fotce o długości 20-40 cm maksymalnie. Aliexpress odpada bo długo się czeka a szybka wysyłka około 100 zł co przekracza wartość tego towaru. Jeśli ktoś ma taki i mu zbędny, proszę dać znać chętnie odkupie. Pozdrawiam.
 7. Ja próbowałem i bez problemu się udało z C450D, pobierz ASCOM DSLR (to ten z co ci podlinkowali z forum) sterownik z git huba i próbuj. Mi było potrzebne do ustawienia na biegun sharpcapem swego czasu gdy jeszcze nie miałem CCD. Działało bez zarzutu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.