Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  548
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

188 Good

About Selmak

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 450D Mod, SW80ED, Moonlite Focuser, Rpi 3b+

Recent Profile Visitors

3,328 profile views
 1. Adapter 2 cale od gso z gwintem T2 oraz gwintem filtrowym, Stan: ślady przeciętnego użytkowania. Cena 50 zł (wysyłka wliczona). Pozdrawiam.
 2. Na sprzedaż ATMowy rozdzielacz / zasilacz setupu. 7x 12V 2x 5V, 1x 8,4V Zaprojektowany by zasilić: Wszystko oparte o gniazda USB, DC 2.1 Montaż, focuser wraz z sterownikiem ,kontroler grzałek, CanonEOS , Hub usb i 4 inne urządzenie napięciem 12v w tym samym czasie. Zasilałem go zasilaczem o wydajności 15A, nic się nie grzeje nie iskrzy, robi co ma robić. Wymiary 143x 90x 40. Więcej info na PW. Cena 200 zł. (przesyłka wliczona) Pozdrawiam.
 3. Na sprzedaż wykonany z pomocą Jolo focuser oparty o arduino uno na protokół moonlite, silnik krokowy 12v, standardowe mocowanie (monorail, sky-watcher, rack n pinion) Możliwe że podpasuje do innych ale tego nie przetestowałem, pasek napędowy oraz koła zębate 14T. Działa z sterownikami Moonlite pod Windows i Linux ( INDI, ascom dro, native, w zasadzie z wszystkimi ). Pomiar temperatury czujikiem dht22, napęd na bazie płyty ardafruit z accel stepper. Zasilanie 12v (standardowe dc), przeznaczenie silniki bipolarne. W zestawie kabel usb. Wymiary 143x90x40 Wtyk silnika oparty o złączę mikrofonowe 4 pinowe. Używałem z Ekosem, Sqp, Maximem nigdy mnie nie zawiódł. Kupiłem Astrolink 4.0 i te urządzenia staja mi się zbędne, pochodzą z czasów braku budżetu na sprzęt astro ;-). Więcej info i fotek na PW. 120 zł (wysyłka wliczona). Pozdrawiam.
 4. Na sprzedaż mini komputerek z obudową i oficjalnym kablem HDMI. Stan prawie że sklepowy. 180 zł (przesyłka wliczona). Proszę o kontakt PW.
 5. Spróbój. http://forum.pclab.pl/topic/1008612-Poradnik-Jak-naprawić-błąd-0xc000007b/
 6. Zrób format i postaw nowy system..jeśli masz powyżej pół roku od postawienia systemu to każdy ma prawo mulić. Pamiętaj że wiele aspektów akwizycji nie zależy od ilości mocy obliczeniowej komputera,(np Wessel ma dość leciwego siemensa z czasów windowsa visty) każdy szczegół się liczy (np jak masz 0,5 V za niskie napięcie na usb hubie to ci będzie sprzęt odłączało czy zacinało) Ostatnio miałem poluzowany wtyk do pinu od termometru w focuserze i mi soft wywalał błędy 6 razy do nocy ;-) Jeden kabelek z czterech w konwerterze rs232 był o dwa druciki cieńszy od reszty i mi montaż po flipie wariował i kierował teleskop w podłogę.. Bądź tu mądry..wszystkiego trzeba dopilnować i nerwów zjeść nie miara.
 7. Sequence generator pro śmiga na tym aż miło teraz, dla testu do Cartes du ciel wrzuciłem plik mpcorb z wszystkimi znanymi asteroidami w liczbie 720000. I żadnych ścinek. :-).
 8. No to widzę że temacik pomógł nie tylko mi :-)
 9. Sądzę że to przypadłość tego komputerka bo ja pierwszy raz takie coś widzę. Raczej nie masz tego samego problemu skoro wszystko sprawnie działa.
 10. No właśnie z czymś takim się spotykam, czasem.mam wrażenie że plate solving trwa dwa razy dłużej bez monitora niż z monitorem.
 11. Zamówiłem te dwa adaptery, dam znać co i jak.
 12. To na zasadzie udawanego monitora? To coś co powinno pomóc
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.