Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  696
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

218 Good

About Selmak

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Canon 450D Mod, SW80ED, Moonlite Focuser, Rpi 3b+

Recent Profile Visitors

4,309 profile views
 1. Może mały off top ale tyczy się sharpcap, mam problem z korzystaniem z sterownika ascom pod drugi czip Sbiga 2000.. w phd2 działa bez problemu natomiast w sharpcap dostaje taki komunikat... dotychczas bez problemu używałem ascomowych sterowników do kamer w sharpcap. To ten sterownik. Domyślam się że brakuje jakiegoś pliku..lub coś w ten sposób. SGP API Guider v1.3.0.
 2. Ja bym wykonał bym dodatkowo chrominance noise reduction po przez dodanie syntetycznej luminancji w pixie, bo jednak troszkę kolorowego szumu w tle jest. A to fajnie bo usuwa.
 3. Też polecam ci użycie blind solve by zorientować się gdzie w ogóle patrzy teleskop. A najszybsze bez jakiś instalacji to jest to. http://nova.astrometry.net/upload
 4. Mi się podoba, a tym bardziej że z odległości 1700km to tym bardziej gratulować ;-) Można powiedzieć że szacun ;-) Czy masz możliwość palić po 15-30 minut? Mi na tą kamerę polecają właśnie takie czasy na NB. Ja obecnie palę po 600s ale tylko dlatego że montaż nie daje rady więcej, palił bym dłużej jeśli miał bym jak.
 5. Dałem ogloszenie bo chciałem koło by było sterowane rs232 z kamery jak to niegdyś było. Ale zapewne się skończy na tym że zastosuje inne koło filtrowe na usb:-)
 6. No właśnie i na tym poległem.... wpierw znalazłem informacje że back focus od gwintu koła filtrowego to 23 mm i tą formułą podaną wyżej zostało te 22 mm wyliczone. Dziś znalazłem inne informacje i widać tak jak koledzy pisali, tam jest wszystko praktycznie na miarę z marginesem do 1mm. Kolejna lekcja i tyle ;-)
 7. @diver Chyba nie piszemy o tym samym....tu masz rację każdy przyrząd optyczny ostrzy tam gdzie wypada jego ognisko, w moim przypadku 520 mm. Jeśli chodzi o obiektyw to tam masz prócz głównych soczewek to jeszcze jedną przy gwińcie i musisz zachować odpowiedni dystans matrycy od tej ostatniej by zestaw ostrzył. O tym piszę. Obiektywy m42 niezależnie od ogniskowej projektowane były by back focus od ostatniej soczewki wynosił około 45mm.
 8. Witam, wiem że to sprzęt już nie często używany i dano produkowany...ale może ktoś takie koło ma i nie używa. Ma ono miejsce na 10 filtrów 1,25". Staram się pogodzić ze sobą by koło pomieściło LRGB I filtry NB jednocześnie bez potrzeby ciągłego rozkręcania ( cfw-8 ma 5 slotów) Proszę o info priv.
 9. Hmm.ja nie mam tego tak liczonego bo mam quadruplet i nie muszę zachowywać odpowieniego dystansu jeśli chodzi o apo. (najlepsza płaszczyzna przypada w punkcie ostrości układu) Mnie tłumaczono to tak. 23mm według danych z pierwszego pdf którego znalazłem. "Flange distance M42=45,46mm 45,46-23=22,46 mm, żeby ostrzyło w połowie skali powinien być trochę krótszy, powiedzmy 21-22mm (to też zależy trochę od długości obiektywu M42)" No ale widać że to brednie bo jak podają w innym manualu jest to około 44 mm czyli zostaje mi tylko 1 mm jak koledzy wyżej napisali.
 10. O cholerka, no to szaleństwo ;-) Podłączam kamerkę pod APO bo widzę że nic z tego nie będzie. Dziękuję panowie.
 11. Hej, jestem w tym jeszcze zielony... i chyba popełniłem błąd w wyznaczeniu backfocusa bo mimo pięknego czystego nieba nie mogę wyostrzyć, a nawet rozogniskowanego obrazu gwiazd uzyskać dla tej kamery z kołem filtrowym cfw 8A dla obiektywu z gwintem m42.. W filtrze Luminance. Poprzednio kontaktowałem się z @Agent Smith który wyliczył back focus na około 22,4 mm dla tej kamery z obiektywami typu m42. Taką też dorobiłem zlączkę u kolegi Mitka. Producent w swoim pdf podaje że backfocus tego sbiga wynosi 23mm...ale teraz jak mam kłopoty wyostrzyć to znalazłem też innego pdf`a i tam producent podaje około 44 mm. Jestem już zdezorientowany...wielu z was używało i używa nadal takiej kamery..czy pomożecie przeliczyć mi backfocus dla obiektywu m42? Znalazłem takie dane. http://www.company7.com/library/sbig/sbwhtmls/stbackfocus.htm Może ktoś zna inne...hmm nie wiem. Chciałbym się w tym odnaleźć i policzyć to jak należy. Sorry za jakość posta ale piszę z terenu. Pozdrawiam.
 12. Wszystko sprzedane. Do Zamknięcia. Pozdrawiam.
 13. Zdjęcie ja wstawiłem (z twojego popularnego niegdyś tematu) by było widać jaki teleskop. ;-) Teleskop już jedzie do mnie mam nadzieję że będzie lepiej i z matrycą 13x9mm i pikselem 7,4 będzie dawał w miarę w porządku obrazy, Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.