Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  838
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5 2019

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

251 Good

About Selmak

 • Rank
  Wega
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Sbig 2000XM TS80Q Astrolink ZWO OAG

Recent Profile Visitors

5,113 profile views
 1. Witam, wyciąg sprzedany. Do zamknięcia.
 2. No Kuba teraz to już naprawdę poziom. Praktycznie opanowałeś te optykę. Gratulacje.
 3. Tak, ku serii Espirit sam bym się skłaniał bardziej jak do tych podlinkowanych TS czy MEADE. One są konstrukcyjnie lepiej rozwiązane, i mają nie takie złe wyciągi. Z tego co wiem buble w tej serii zdarzają się nie często.
 4. Oj tak, musisz naprawdę dobrze trafić w niskiej półce cenowej. Ja w 2019 przerobiłem 4 refraktory, i żaden nie był bez wady fabrycznej. Źle ci nie życzę bo jak trafisz na dobry egzemplaż to będzie służył. Co ciekawe najtańszy edek 80 był z nich najlepszy jeśli chodzi o obrazy (mimo że miał luz w obiektywie i soczewki dzwoniły). A tej 80-tki co podlinkowałeś totalnie nie polecam, widziałem ten refraktor rozebrany do ostatniej śrubki i ostatniej soczewki, rozwiązania techniczne jakie tam stosuje lub jakich nie stosuje tam producent są ryzykowne na jakość dawanych obrazów. (nie wyczernione krawędzie soczewek, śruby do kolimowania soczewek bez kauczukowych lub gumowych czubów (przez to nie kiedy dają brzydkie spajki przy jasnych gwiazdach), czasem minimalnie za małej średnicy teflonowe pierścienie miedzy soczewkami w obiektywie. Możesz mi nie wierzyć ale soczewka (ta ostatnia) w tym flattenerze który ma ten teleskop posiada bardzo dużo luzu (bo 1,5-2mm) od krawędzi celi przez co często te korektory są w fabryce po prostu źle skręcone i do sprzedaży idzie bubel. (objawia się to często tym że teleskop nie daje płaskiego pola w odległości matrycy od korektora deklarowanej przez producenta). Jeśli dobrze pamiętam już jeden nasz forumowy kolega się o tym przekonał. Celuj w Stellaruve, Takahashi, Espirit, CFF (te firmy (prócz sky-watcher) sprawdzą ci dokładnie apo i prześlą wyniki i wszystkie wykresy na emaila jesli o to poprosisz i dopłacisz ) albo dość dobry tańszy lecz mały Redcat Od WIlliama. Każdy ma inne doświadczenia i pewnie uzna że to trochę ostrożne podejście, ale ja się oszukałem.
 5. Asi 120 MM-S z usb 3.0 nie ma innego frimeware tam się nie da. To nie jest 120mm.
 6. No cóż super, robisz wielkie postępy.
 7. Genialnie panie, brak słów.
 8. Na sprzedaż naprawdę solidny dwu calowy wyciąg do refraktorów, przedstawiać go raczej nie trzeba. Jest prawie nowy, pełęn komplet sklepowy z wszystkimi mocowaniami, oraz zapasowymi śrubkami,użyty przez trzy noce, z powodu braku pogody nie często miał okazje do użytku, dodatkowo posiadam do niego mocowanie silnika nema17 produkcji Mateusza W oraz adapter z gwintem T2 umożliwiający podłączenie kamery. No i co ważne jest na gwarancji jeszcze długi czas (chyba 9 miesięcy) Cena nowego 1300. Proponuje 900 zł, uważam że cena atrakcyjna. Sprzedaje dlatego że leży nie używany i się marnuje. Gdy znajdę więcej czasu wstawie zdjęcia wszystkich elementów. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.