Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  870
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5 2019

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

259 Good

About Selmak

 • Rank
  Wega
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  Sbig 2000XM TS80Q Astrolink ZWO OAG

Recent Profile Visitors

5548 profile views
 1. 22 mag/arcmin2 dokładnie ujmując. Dzięki za info, nie sądziłem że te jednostki są dla was takie ważne.
 2. Cóż, wykonałeś dobrą robotę jak na tyle materiału. Fotka Gitara.
 3. Jasność powieszchniowa coś około 21 mag. Zdjęcia tylko gratulować, szkoda że pzeważnie palimy mniej tlenu niż wodoru, szkoda że nie na odwrót.
 4. Panie jak ty możesz focić taką optyką ;-) Ja bym nerwowo nie wytrzymał jak by mi teleskop takie gwiazdy dawał :-), a co do tego filtra to trzeba rozwiązać sprawę. Napisz czy to Baader czy Astronomik lub inne budżetowe firmy.
 5. No to mamy identycznie jakościowo niebo ;-) Kurczę może i ja spróbuje tego obiektu skoro się da ;-)
 6. Witam forumowiczów. Niestety od marca zeszłego roku nie udało mi się wykonać żadnego zdjęcia z powodu braku sprzętu, na szczęście w końcu stycznia udało mi się skompletować to co należy i co mieściło się w skromnym budżecie początkującego. Tak więc od paru dni gdy mamy w końcu pogodę udało mi się wykonać swoje pierwsze klatki z chłodzonego CCD, jest to 52x600s z pomocą SW 130/650 oraz Sbig2000XM na Eq6. Darki, biasy i pierwszy raz użyłem flaty, niebo podwarszawskie. Na razie tylko luminancja, może kiedyś będzie i kolor. Niestety zbierając ten materiał nie miałem jeszcze dobrze zachowanego dystansu matrycy od korektora komy co widać po gwiazdach, ale mimo tych wszystkich wad na zdjęciu jestem zadowolony że w końcu coś ruszyło i można się uczyć astrofotografii.
 7. Selmak

  ZWO OAG.

  OAG sprzedany, dziękuję za zainteresowanie. Można zamknąć.
 8. Selmak

  M3

  No to teraz naprawdę widać jaki poziom osiągnęła astrofotografia z biegiem czasu, ludzie mają umiejętności a co ważne mogą mieć naprawdę sprzęt pozwalający na obrazy jakie mogły sobie pozwolić tylko średniej wielkości obserwatoria jakieś 10-15 lat temu. Gratulacje. Tu na przykład zdjęcie z 32-calowego RC f7,2 z Arizony z kamerą STL1100 z 2004 roku.
 9. Pewnie że dobre i to ;-) Coś ostatnio widzę że powstaje nowa moda palenia z miasta z kamerami CCD w stylu CMOS, krótkie klatki a dużo. ;-)
 10. Piękne praktycznie nie ma wad ;-) mój materiał mimo 18 godzin do pięt nie dorasta twojemu hehe ;-)
 11. Nie jest źle i co by kto nie powiedział będzie na tyle dobrze na ile jest ;-)
 12. A czy ktoś rozważał live na YouTube ?
 13. Bardzo ładne galaktyki. I podziw że się złapałeś za taki obiekt tym co masz. @wessel czy ty już celowałeś swoim wielkim takiem 128 w te galaktyki ? Tam by już było dosyć na miarę taką ogniskową.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.