Jump to content

Selmak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1395
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Selmak last won the day on March 5 2019

Selmak had the most liked content!

Community Reputation

523 Excellent

About Selmak

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 130/650 mod Astrolink T7C Eq6-R Astrobudka Atik 428EX

Recent Profile Visitors

8590 profile views
 1. Coś ty nie mój, To Christophera Gomeza. Z tego sprzętu w środku.
 2. Jestem pewien że go chcę ale czy coś z niego sensownego zrobię to pewien nie jestem zwłaszcza że ty miałeś problemy.
 3. Jak to nomad. Setup ogniskiem a samochód jaskinią
 4. Spoko, śmieje się. Sam tak kiedyś robiłem,sprzęt na okrągło w bagażniku i tu i tam się jeździło po lasach.
 5. @_Spirit_ a czy można stacka ?
 6. To znaczy że stałeś się bezdomny ? Porzuciłeś dom własny dla utopii ?
 7. Zaglądnij tu, może cię zainteresuje. https://stargazerslounge.com/topic/366297-paramount-me/
 8. Ktoś pewnie przerabiał i pokonał taki problem. Występuje on kiedy mu się chce, a kiedy mu się nie chce to go nie ma, całkowicie losowo bez prawidłowości. Myślałem że to hub usb (teraz mam popularny D-link 7xUSB2.0) a wcześniej od innej firmy a jeszcze wcześniej w ogóle inny. Na każdym to jest a raz nie jest. Zmieniałem też kable usb. Krótsze lub dłuższe. Podłączałem kamerę bezpośrednio z ominięciem huba, ale to nie daje różnicy. Kamera to Atik428EX Hub to aktywny D-link 7xUSB2.0 Oba urządzenia zasilane z Astrolinka 4.0 mini Hub 5V Kamera 12V. Ktoś ma pomysły
 9. Pierwsze słyszę i widzę by ktoś w tej skali i takim FOV korzystał z plate solve... ustawia się ręcznie i jazda. Jedyne co możesz próbować to Astrometry.net i ktalogi dla najszerszych FOV. Nawet by mi do głowy nie przyszło by tego używać i by platesolve miał działać z takim FOV, nie z myślą o takim polu widzenia to stworzone.
 10. Do twojego teleskopu jest taki flattener. Ale możliwe że masz to samo tylko od innej firmy. https://www.firstlightoptics.com/reducersflatteners/ovl-field-flattener.html
 11. Tego próbować nie będę, skoro oferują Polski to ma działać i na polskim albo niech zbierają manatki i biorą się za pisanie gierek szachowych...:D A tak na serio to szkoda że są takie dziwne problemy, zmusza mnie to do oglądania się za SGP.
 12. Nie musi lecieć po galaktyczkach do tego się stosuje maskę odsłaniającą gwiazdy a ukrywającą resztę zawartości i po problemie. Co do niebieskiego to spoko, rozsądne podejście.
 13. Nina znów sprawdza moje nerwy Kurcze dlaczego tak jest ? trafiło się wam ? Sesje ustawiłem w Ha a w Obrazowaniu podaje że naświetla OIII i to nie w 26 klatkach a w 50... tym razem to nie moja wina
 14. To ta Hayabusa ale z numerem 2 https://pl.wikipedia.org/wiki/Hayabusa_2 Prawie bliźniacza sonda lecz z nowocześniejszym osprzętem i systemem łączności, ma też podobne zadania.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.