Jump to content

krzkrz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About krzkrz

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 09/03/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Swarzędz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,
  TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  1451541

Recent Profile Visitors

1,437 profile views
 1. a dobry Barlow rozważałeś? Ja używam GSO 2"ED i jestem zadowolony, (choć mi odradzano) ale nie wiem jak to będzie w NT
 2. a ja polecam tym Lumixem ustawić się na Księżyc . Najprawdopodobniej to jedyny obiekt jak uda się Tobie zrobić tym aparatam w sposób zadawalający. Jakbyś szukał złączkę m4/3 T2 to są w Delta Optical i chyba tylko tam.
 3. jeżeli do konca nic nie znajdziesz to tak jak Sławek napisał siedziba PTMA to najlepsze miejsce gdzie zdobędziesz informacje o miejscach obserwacji w okolicach Poznania. Sprawdzaj na stronie PTMA kiedy będzie spotkanie wrześniowe. Polecam też zlot w Zatomiu. to ok 180 km ale warto
 4. jeżeli mogę zapytać i prosząc jednocześnie o krótką odpowiedź : jaki był koszt (i ilość dni )wyjazdu tej "problematycznej" wycieczki a jaki zorganizowanych przez biura ?
 5. trochę tego jest nie jakieś tłumy, ale jest .
 6. ja też ale niestety nikt nic
 7. czym dłuższa ogniskowa tym mniejsza głębia ostrości i choć ze wzrostem odległości fotografowanego obiektu ma to coraz mniejsze znaczenie to jednak ma. Ustawiając ostrość na Księżyc ok. 400.000 km powinniśmy mieć ostrą ISS ok 400 km, ale czy będziemy mieć tego nie wiem, bo jeszcze nie trafiłem teleskopem w ISS w czasie tranzytu. W zeszłym tygodniu tranzyt znów zsynchronizował się z chmurami. Reduktor ogniskowej na pewno zwiekszy głębie ostrości, ale też pomniejszy skalę. Kolejnym elementem który ma wpływ na "głębie ostrości " jest wielkość matrycy. Ustawiając ostrość na dalsze punkty (gwiazdy) oddalamy szansę, że ISS będzie ostra. Niestety nie mam podziałki na wyciągu i nie wiem jakie to jest przesunięcie. Inny temat to kwestia ustawienia czasu migawki, który pozwoli zarejestrować ostro obiekt, ale chyba 1/500 -1/1000 powinna starczyć. Niech się wypowiedzą inni.
 8. próbowałem ją wczoraj złapać, za pierwszym razem ok 23.00 nie trafiłem i przeleciały obok kadru, za drugim razem o 0.40 przelatywałem przy 58 Her więc nie było problemu z chwyceniem ISS w kadrze , ale pogoda jak zwykle nie zawiodła i przyszły chmury które rozeszły sie o 0.50. Przy okazji dopytam o ustawienie ostrości przy fotografowaniu ISS teleskopem. Ustawiacie ostrość na najbliższą gwiazdę w kadrze czy inaczej ?
 9. a podobno z pustego nawet Salamon nie naleje? A tu proszę
 10. podczepimy Twojego 600D i sprawdzimy jak się wyciąg sprawuje z cięższym sprzętem
 11. ja niestety też dopiero we wrześniu będę wiedział czy będę miał wolne w tym czasie, ale chętnie bym tam przyjechał na obydwa kursy z tak sympatycznym prelegentem
 12. jesli chodzi o okulary sprawa jest bardzo prosta ED + ES 82° choć Meade UWA też są super
 13. dziekuję za odpowiedzi, ale jak już chcecie coś na poważnie to przeczytajcie początek wątku Chcę przystosowac istniejący wyciąg do wizuala nie astro , bo w astro jaskółczy ogon pozwala bez problemu obrócić aparat i ponownie dokręcić śróbki mocujące. Gorzej jest z kątówką
 14. ale taki wyciąg to połowa używanego EDka , choć może jak zawieszę na nim Canona to faktycznie okaże się on niezbędny. Póki co GX80 nie wymaga lepszego wyciągu choć możliwości tego aparatu chyba już wyczerpałem.
 15. już skreśliłem jedno 0 wrzuć zdjęcie wyciągu albo link
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.