Jump to content

krzkrz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutral

About krzkrz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Swarzędz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,
  TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  1451541

Recent Profile Visitors

1,538 profile views
 1. i jak tam Canon się spisuje w Sharpcap, bo jestem zainteresowany tym rozwiązaniem
 2. To ja dopytam o synchronizację celowania montażu i Skysafari. Co prawda mam wersję plus a nie Pro, ale nie będę zakładał nowego wątku. Korzystam z modułu BT. Po wielu suchych testach w czasie chmur wreszcie przyszła bezchmurna noc i można było wypróbować działanie Skysafari w terenie. Niestety teleskop czasem nie trafiał tam, gdzie pokazuje aplikacja. Czasem po trafieniu w cel nie włączyło się śledzenie. Po wybraniu obiektu pilotem to co widział teleskop w Skysafari synhronizowało się, ale gdy wybrałem obiekt z aplikacji pilot jakby tego nie widział. Próbowałem rożnych procedur, podłączenie modułu BT, na początku, przed alignacją i po, ale nie przynosiło to pożądanych elektów. Nie osiągnąłem takiego etapu emocjonalnego jak autor postu ale kto wie. Liczę, że nie tylko ja miałem ten problem i jak zwykle koledzy z forum pomogą.
 3. sens rozwazań jest znacznie bardziej przyziemny niż Naglery i dotyczy szybkiej i bezproblemowej migracji między wizualem a prostym astrofoto. Przy foceniu jaskółczym ogonem wystarczy odkręcić dwie śróbki i włożyć kątówkę lub jaskółczy ogon z aparatem. Przy foceniu z fattenerem ta zmiana jest trochę bardziej pracochłonna , bo trzeba odłączyć aparat wykrecić flattener, przykręcić oryginą przejściówkę i założyć kątówkę jednak nie na tyle czasochłonna, aby tego nie robić I teraz sie zastanawiam czy jest sens lub potrzeba odkręcanie flattenera. Aby dokonać przejscia astro -wizual z przykręconym flattenerem wystarczy zdjąc aparat i odrecić przejsciąwkę 48/bagnet aparatu i na flattenera naktecić przejściówkę 48/2". Trochę łatwiej to zrobić tylko czy to ma sens i czy jest możliwe (czy wyostrzy z kątówką) bo obserwacje bez katówki to tylko do nisko położonych obiektów.
 4. jesli chodzi Tobie o to jakim ja będę próbował gdy chmury kiedyś znikną to wystarczy wejść w stopkę i zobaczysz, że nie ma się nad czym zastanawiać bo mam tylko EDka 80 ale nie chodziło mi konkretnie tylko o ten model tylko ogólnie czy to poza zmianą ogniskowej coś daje więcej w sensie lepszy obraz.
 5. zastanawiam się czy w ogóle da się złapać ostrości , ale nie mogę tego sprawdzić gdyż od czasu zakupu flattenera chmury nie ustępują
 6. Jaki wpływ ma flattener na astrofoto wiadomo, ale tak się zastanawiam czy poza redukcją ogniskowej użycie flattenera ma wpływ na poprawienie lub pogorszenie obrazu. Czy ktoś robił jakieś próby lub testy. Podłączenie kątówki nie będzie trudne bo wystarczy redukcja 48 mn/ 2" z clampingring, wiec aby przejść z focenia na wizual nie trzeba się dużo męczyć To tyle z teorii, a jak to wygląda w praktyce ?
 7. 60 zł na rok to wcale nie tak mało, zwłaszcza gdy wpłaca się w różnych miejscach . Nie wiem ilu jest aktywnych uczestników forum, ale 10 zł to nie majątek, czy gdyby każdy z uczestników forum wpłacił 10 zł na rok rozwiązałoby to finanse forum ? była już podobna akcja na sąsiednim forum
 8. sprzet skompletowany i na wiosnę przymierzę sie do M51. jezeli mi się uda w przyszłym roku osiagnąc taki efekt z którego nie jestes zadowolony to ja będę zadowolony -chyba, że na małlym obrazku czegoś nie widzę ?
 9. chcesz robić Newtonem 150/750 wiec nie potrzebujesz odchylanego ekraniku. Nowy aparat sobie odpuść 450-600D starczy. Może warto by było trochę zmodyfikować plany? To co chcesz przeznaczyć na EQ3/2 przeznacz na w/w aparat a to co planowałeś wydać na aparat przeznacz na lepszy montaż HEQ5
 10. tak zupełnie teoretycznie może zamiast szukać na byłych terenach niemieckich warto byłoby rzucic okiem na tereny byłej Rzeczypospolitej.
 11. zadam tylko jedno pytanko: ile droższa jest przesyłka za pobraniem i kontrolą na miejscu ?
 12. to spokojnie w tym sklepie powinieneś ogarnąć. Biorąc pod uwagę powierzchnię wystawienniczą sklep mysliwsko- astronomiczny, ale wszysko co jest w sklepie internetowym mogą sciagnąć. Jesli nie mieszkasz w Poznaniu zanim przyjedziesz do sklepu zadzwoń i sprawdź czy jest co chcesz na miejscu, a jak nie to na kiedy sciągną. Mi zakupy w których mogę sprawdź osobiście towar przed zakupem najbardziej odpowiadają.
 13. zapomniałeś o najważniejszym
 14. ja zrobiłem i to kilka razy
 15. to zależy kto obsługuje. Pan w wieku ok 45 lat, którego imienia nie pamiętam jest bardzo pomocny i bardzo sympatyczny
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.