Jump to content

krzkrz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutral

About krzkrz

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 09/03/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Swarzędz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,
  TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  1451541

Recent Profile Visitors

1,346 profile views
 1. to teraz czas na drugi test około kwadry i trzeci przy nowiu. Będzie mała praca naukowa
 2. czyżby już wszyscy fotografowali tylko kamerkami za minimum 5000 zł i nikt nie robił zdjęć aparatem, a Ci co robili się do tego nie przyznają czy też postęp w astrokamerkach zdeklasował aparaty i nie ma co sobie nimi zajmować głowy Być może kiedyś będę robił foto z pomocą laptopa, ale z uwagi na brak prądu przy ciemnych miejscach w okolicy i niechęć do kabli chcę ograniczyć się w kwestii prądu do napędu montażu
 3. nie taki był zamysł założenia tego wątku , ale skoro już mowa o reduktorach ogniskowych i odezwał się tak doświadczony użytkownik EDka 80 to dopytam czy jest sens kupować reduktory innych firm czy tylko oryginalny flattenera 0,85 pod EDka. Jeśli inne też się bardzo dobrze sprawdzają to jakie ?
 4. Z tego co napisałeś to 1300D by wystarczył
 5. chodzi Tobie o teleskop czy "coś " pomiędzy teleskopem a rejestratorem? Jeśli chodzi o teleskop to tak jak w stopce- sprawdzony EDek SW 80/600 Jeśli o flattener to nie mam.
 6. zamiast kropki poszło 0 już poprawiłem
 7. po zakupie montażu HEQ5 pozwalającego naświetlać klatki przez dłuższy czas z przykrością muszę stwierdzić, że mój obecny aparat który robi piękne zdjęcia w dzień i nawet ładne Księżyca do DSów w ogóle się nie nadaje, dlatego zastanawiam się co kupić do rejestracji obrazu. Przez budżetowy man na myśli ok 1.000 zł +- trochę Jeszcze parę lat temu odpowiedź byłaby prosta budżetowy czyli Canon 350D - 450D, ale wraz z postępem technologicznym może to się zmieniło. Pewnie nie tylko ja się nad tym zastanawiam, a że wolę uczyć się na czyichś błędach niż swoich chętnie wysłucham jeśli ktoś ma coś do powiedzenia (napisania) w tej sprawie. Zastanawiam się nad kolorowym rejestratorem - jakimś tanim Canonem choć nie wiem jakim, ale może Nikon lub kamerka kolorowa. Póki co nie chciałbym robić zdjęć z kompa
 8. Za(Ks)t mnie też "gryzie" i nie wiem co z tym zrobić
 9. A ja przy okazji zapytam. Czy coś do tego Nikona dołożyłeś (np. filtr) bo mój bezlusterkowiec konia nie widzi może 120s by się przydało?
 10. Gdzie znajdę namiary na tą kometę bo https://www.heavens-above.com/Comets jej nie uwzględnia
 11. Podajcie linka do instalki
 12. A ja dopytam. Czy normalnym aparatem można sfotografować "konia" tzn czy trzeba go modyfikować czy wystarczy jakiś filtr ?
 13. Reasumując: -jeśli chce się mieć zestaw azymutalny i paralaktyczny to albo eq3 albo AZ-HEQ6 - jezeli HEQ5 mozna spokojnie nazwać udanym mniejszym bratem HEQ6 to o relacji AZ-HEQ5 i AZ-heq6 zdecydowanie już nie można tak powiedzieć?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.