Jump to content

krzkrz

Społeczność Astropolis
 • Posts

  283
 • Joined

 • Last visited

About krzkrz

 • Birthday 09/03/1970

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Swarzędz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan, EOS 750D, AsiAirPro
  TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  1451541

Recent Profile Visitors

2161 profile views

krzkrz's Achievements

71

Reputation

 1. To ja ujmę to trochę inaczej - szukacz GSO 8x50 sprawdza się bardzo dobrze do obiektów położonych ok 30 stopni i wyżej ale dla tych nisko położonych nad horyzontem zdecydowanie łatwiej szuka się w szukaczu prostym
 2. nie wiem ile waży SCT8. Na złocie pewien właściciel EDka 120 z ciekawości powiesił swój teleskop na chwilę i mówił,że jest ok, ale nie wiem jak by było gdybyśmy przestawili śruby w montażu do oglądania w zenicie. Zdecydowanie najlepiej sprawdzić wybrany montaż empirycznie przed zakupem
 3. A montaż AZ GSO ? Ma udźwig 7 kg, wiec spokojnie obsłuży ED120. Ja wieszam na nim ED80 i jestem z niego bardzo zadowolony.
 4. To może autor wątku następną pracę zatytułuje: Większe i mniejsze galaktyki w Wielkiej Niedźwiedzicy i jej najbliższym sąsiedztwie.
 5. To już wiem , ze to nie kwestia umiejętności a nie sprzętu Jeszcze tylko muszę usunąć luzy na montażu , a dokładniej muszę mieć usunięte bo sam tego nie zrobię, chyba, że gdzieś jest jakiś tutorial jak to zrobić - montaż jak Twój.
 6. To zapodaj info jakim zestawem osiągasz taką dokładność? ja dokładność poniżej 1 stopnia osiągnąłem po ok 3 minutach i mimo bawienia się tym zestawem przez kolejne 20 minut dużo więcej nie osiągnąłem, dlatego zastanawiam się czy z tego zestawu ( szukacz 50) można coś więcej wycisnąć Przy ustawianiu EDkim +Canon schodzę poniżej 10” tylko dużo zdjęć trzeba wtedy wykonać.
 7. Z szukaczem 50 i 120 mini czy w ognisku głównym ?
 8. Jeżeli mowa o dokładności to proszę
 9. Zastosowałem się do wytycznych i nie odrazu ale po kilku komunikatach o błędnej ogniskowej 0 procedura poszła dalej i ustawiłem na biegun szukaczem 50 mn i Asi 120 mini. Zastosowałem się też do wytycznych użytkownika TUR i po zrobieniu plate solve program przeliczył, ze popularny szukaczoguider 50/162 ma ogniskową 189 mn
 10. Nowa wersja oprogramowania już jest. Zobaczymy jak „multiguging” będzie się spisywał
 11. Przy doborze ISO wartość 800 jest najbardziej optymalnym doborem, a ISO 1600 maxymalnym jakim można uzyskać w miarę zadawalającą jakość. Wyższe ISO daje zdecydowanie gorszą jakość obrazu. Zastanawiam się jak to wygląda z czasem naświetlenia? Jak zwykle liczę na byłych i obecnych użytkowników aparatów Canon.
 12. Ostrość najlepszą jaką się da tym guidierkiem, choć nie jestem z ostrości zadowolony. W czasie śledzenia gwiazdy jest ok wiec myślę , że to nie kwestia ostrości. Kwestię wycelowania na Polarną też sprawdzałem bo próbowałem sprawdzić ustawienie za pomocą szukaczu przy wcześniejszym ustawieniu na biegun z błędem 30” i nic. Jak pojawi się pogoda zrobię próby z ustawieniem na odniskową O i z oryginalnym szukaczem ŚW z kompletu.
 13. Przy różnych opcjach zmiany czasu naświetlania lub gainu uzyskałem 127 gwiazd, ale i tak procedura nie chce przejść do punktu nr 2. Nie wiem czy to kwestia za małej ilości gwiazd? Komunikat” upewnij się, że ogniskowa jest prawidłowa „ - może tu trzeba wpisać jakąś fikcyjną ogniskową skoro rzeczywista nie działa. Skoro niektórzy z Was ustawiają na biegun to liczę, że mi pomożecie Przy ustawieniu na biegun ED80 + Canon wszystko działa
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.