Skocz do zawartości

IOptron CEM40


pablo12311

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, JaLe napisał:

Jak sprawdzają się aluminiowe przekładnie w tych montażach?

To pytanie bardziej pasuje do posiadaczy CEM25, którzy od dłuższego czasu użytkują montaże.

Na zagranicznych forach nie zauważyłem aby narzekano na aluminiowe przekładnie w CEM40.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 11:29, TUR napisał:

Gratulacje ! Piękny montaż. Poproś o rabat za te różnice w kolorze. Ze względu na niskie PE warto zatrzymać ;)

 

 

Napisałem do Astroshop w sobotę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji dotyczącej dwóch odcieni czerwieni na montażu CEM40.

Półżartem odpowiedzieli mi, że pewnie z okazji świąt Bożego Narodzenia Optrion zapakował wersję limitowaną.

W ramach rekompensaty zaproponowali trzy warianty.

1. Wymiana na nowy z 5-cio tygodniowym okresem oczekiwania.

2. 30 Euro zwrotu gotówki.

3. Bon rabatowy o wartości 50 Euro (ważny 3 lata).

 

Wybrałem opcję 3.

 

Dzięki @TUR

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
25 minut temu, Maetrik napisał:

Niestety nie ma, a przydałaby się. Jest wbudowany ipolar, który tak jak piszesz potrzebuje lapka, ale nie wyobrażam sobie operowania tym montażem z całym osprzętem bez lapka.

Ja sobie wyobrażam poprzez Asiair :) i tak to się u mnie kręci, z cemem 25p, nigdy nie miałem laptopa podczas focenia jeszcze. Analogowa lunetka w tym montażu się fajnie sprawdza. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sporo zachwytów w necie czytałem na temat ipolara. U mnie jego wskazania mam wrażenie (w najnowszej ver softu) były dość przypadkowe. Jednej nocy podczas testów kilka razy odpalałem soft do ustawiania (bo klatki testowe były pojechane) i za każdym razem kazał coś poprawiać (a za każdym razem według jego wskazań było ustawione w punkt)  montaż stał nieruchomo. Poza tym nie wiem czemu przy ustawianiu soft sam akceptuje pozycję, którą powinniśmy klepnąć z ręki po obróceniu montażu o chyba min. 45st... u mnie po obróceniu o zaledwie kilka sam zaakceptował pozycję bez możliwości zrobienia tego samemu. Zainstalowałem aktualnie starszą ver i według jej wskazań udało mi się ustawić na tyle by bez guidingu 2min. klatki są w punkt (ed80) polarna jeszcze do dopieszczenia, porzuciłem temat na rzecz innych problemów. Ehh jak narazie ciągła walka z tym montażem ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lubie wiedzieć co w trawie piszczy. Postanowiłem zrobić dzisiaj przegląd pasków w montażu.

Patrzę, a tu taki kwiatek. Pasek trze po kablach. Na szczęście izolacja nie została jeszcze uszkodzona.

Niby nowe od producenta, a trzeba wszystko sprawdzać.

image.jpeg.685cfb74fe7cffc2413614cb0ee3d177.jpeg

Na szczęście montaż od zakupu użyłem dosłownie dwa razy po kilka minut.

Mogło się to źle skończyć.

Edytowane przez pablo12311
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.