Jump to content

Mandulzz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About Mandulzz

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/20/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wincentów, Kielce

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ustawiłeś w EQMod prawidłowy port? Pierwszy z brzegu tutorial: https://www.lightvortexastronomy.com/tutorial-setting-up-an-equatorial-mount-on-ascom-with-eqmod-stellarium-and-cartes-du-ciel.html Akurat tutaj pokazują połączenie przy pomocy kabla, ale w przypadku BT jest analogicznie
 2. Mandulzz

  Mandulzz

 3. A w SW 150/750 wyciąg nie wygląda przypadkiem tak? Jeśli tak to jeżeli dobrze pamiętam nagwintowana część którą zaznaczyłem na czerwono powinna pasować do pierścienia T2, który koledzy wyżej polecali. Ale ręki sobie uciąć nie dam, mojego SW 150/750 sprzedałem ponad rok temu.
 4. Jeżeli na rpi stoi raspbian to powinien mieć wbudowany serwer vnc, trzeba tylko ogarnąć sobie klienta - albo standalone albo plugin do przeglądarki. Nie bardzo rozumiem co rozumiesz przez "bez dodatkowego oprogramowania", windows też używa programu remote desktop, sam z siebie nie potrafi.
 5. Próbowałem w Pixie, efekt niezbyt mi się podobał, ale to pewnie kwestia nieznajomości narzędzia. Nie chciałem tak agresywnie wyciągać wodoru, zależało mi na widoczności tlenu - ale może nie do końca mi to wyszło
 6. Moje pierwsze podejście do pętli w Łabędziu. Stawiam pierwsze kroki w astrofoto, w szczególności w obróbce - dlatego będę wdzięczny za wszelką krytykę. 54 x 240s, ISO 1600, Canon 1100D (mod) + SpaceCat + Optolong L-Enhance, powieszone na NEQ6. Materiał zbierany w APT, stackowanie w DSS, obróbka w Pixie Pierwsza wersja - HOO, druga color blend (0.4 * Ha, 0.6 * OIII). Obrazy Ha i OIII uzyskałem poprzez rozdzielenie kolorowego obrazu na poszczególne kanały, następnie Ha -> R, OIII -> G + B Stack - https://drive.google.com/file/d/1MlmGS9sxESiOaPxqXHhdfFhLn
 7. Obejrzyj lub zrób zdjęcie wyciągu. Po wyjęciu adaptera 1.25 cala powinno dać się przykręcić T-ring.
 8. Może Universe Sandbox? http://universesandbox.com/
 9. 1) skąd wiadomo, że wszyscy powstaliśmy z jednego organizmu? - nie wiem czy to prawidłowa odpowiedź, ale wyobrażam sobie to tak że jeden gatunek może się ewolucyjnie rozgałęziać na wiele nowych gatunków, ale w drugą stronę przodek zawsze jest jeden - przez to że nowe gatunki powstają przez mutacje i dobór naturalny (w uproszczeniu - nie jestem ekspertem w temacie) 2) jak wiemy każdy organizm dąży do ewolucji, skąd u nich ta determinacja? - organizm nie dąży do ewolucji, ewolucja to mocno przypadkowa "siła" - w tym sensie że przypadkowe mutacje w połączeniu z doborem naturalnym powo
 10. Mam te latarkę Oriona, całkiem fajnie się jej używa. Przy czym ten czujnik ruchu jest umiarkowanie przydatny - działa tylko z maksymalnym natężeniem światła. Poza tym nie mam zastrzeżeń, tym bardziej że cena raczej z tych atrakcyjnych.
 11. Jeżeli już to pewnie używany heq5. Przy czym ten newton sam w sobie nie jest za przyjemny na początek. Miałem, próbowałem wieszać na NEQ6. Wymieniłem na ed80. Problemy które miałem to kiepski wyciąg, roszenie LW (można zrobić odrośnik), upierdliwa kolimacja (nic trudnego, jednak kolejna czynność która na początku może frustrować). Ale jeśli chcesz podążać tą drogą - powodzenia.
 12. Lekka reklama: na sąsiednim forum mam wystawiony zestaw SW 150/750 + eq3-2 + napęd w dwóch osiach + lunetka biegunowa. A poza reklamą: próbowałem coś osiągnąć z tym zestawem i wejść w astrofoto. Skończyło się na tym że kupiłem najpierw NEQ6 (używane) i dzisiaj powinien do mnie dotrzeć ED80 (używany). Ale jak koledzy napisali wyżej - da się. Tylko lekko nie będzie.
 13. Pytanie czy prowizja z Patronite nie byłaby zbyt duża żeby opłacało się przejść z płatnych kont na taką formę wsparcia. Chociaż z punktu widzenia użytkownika jest to na pewno wygodne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.