Jump to content

Tom78

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Neutral

About Tom78

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1101 profile views
 1. Witam, nowe panele zwiększą całkowitą ich powiechrznie, zatem jasność ISS zwiększy się, ale czy to będzie zauważalna ròżnica w magnitudo? Pozdrawiam.
 2. Rzadko mi się zdarza bo rzadko ostatnio obserwuję, ale w niesamowity stan wprowadzały mnie podczas obserwacji utwory Cliffa Martineza do filmu Solaris oraz Hansa Zimmera do Interstellar.
 3. Skoro "najpierw" super-ultra doskonaly robot waży jeden a "następnie" drugi to hiper-nano- ultra itd. warunki uległy zmianie. Czas
 4. Skoro jest jeszcze objęta gwarancją to oddać do sklepu bez ingerowania w lornetkę żeby się nie czepiali. Jeśli nie uwzględnią gwarancji to będzie można samemu jakoś to rozwiązać. Taka moja rada:)
 5. Stalker, oglądałem na stronie ESA transmisję i podobnie jak Ty, patrząc na wykres miałem to samo uczucie, jakbym patrzył na odchodzącą osobę. Wśród pracowników ESA był widoczny smutek zmieszany z radością, że udało się doprowadzić do końca misję.
 6. Żeby taka kolonia była zdrową strukturą społeczną musi być charakterologicznie różnorodna, zabrzmi to śmiesznie, ale coś a la wioska Smerfów. Brak takiej róznorodności spowoduje powstanie róznych patologii aż w końcu sami się nawzajem wykończą. Czy taka różnorodność jest możliwa? Według mnie pierwsi pionierzy, świadomi ogromnego ryzyka, będą mieli dużo wspólnych cech charakteru, trochę jak himalaiści, niby każdy inny, ale w sumie to samo ich prowadzi na szczyt. Dopiero kiedy loty będą bezpiczne to wtedy przysłowiowy Kowalski się wybierze i wtedy powstanie takiej kolonii będzie możliwe.
 7. Witaj, czy będziesz obserwował niebo z balkonu, z ogródka, przez okno? Twoja " niepełnosprytność" tzn.?
 8. Tuż za niebem i rowerem, lubię bawić się mąką tzn. pieczeniem chleba.
 9. Skoro podróżujesz i jesteś także pilotem to jak wyobrażasz sobie lot z Wawy do Nowego Jorku via Moskwa? Czy jest taki lot możliwy lecąc tylko w jednym kierunku w tym przypadku wschodnim?
 10. Witam, zobaczysz przez nią wszystko co wymieniłeś tylko, że nie bedą to widoki jak te z astrofoto. Jeśli chodzi o pytanie jakie? To odpowiem tak- jedną z przyjemności z obserwacji astro to szukanie na mapach nieba co jest w zasięgu twojego sprzętu a następnie szukanie tych obiektów na niebie, które odkryje ich mnóstwo jeśli tylko będzie to ciemne niebo.
 11. Witam, też mieszkam w Warszawie i do nieba używam lornetki 10x50, jednak Warszawa to duże miasto i są dzielnice z których trudno coś wypatrzeć, ja mieszkając na jej obrzeżach coś tam jestem w stanie wyciągnąć, coś co daje satysfakcję Co do wioski o której piszesz i do zanieczyszczenia świetlnego to wiedz, że całkowicie ciemnego nieba tam nie znajdziesz. Sam mam domek około 30 km na wschód od miejsca o którym piszesz czyli moja działka znajduje sie 60 km od Warszawa i poludniowy-zachód z mojej działki jest oświetlony zarówno przez Warszawę jak i wszelkie wioski i miasteczka lężące przy lini
 12. Mateusz, miałem na myśli osoby, które w konkursie zdobędą najwięcej głosów... gdybym zajmował sie astrofotografią i dostalbym taką kamerkę to podzieliłbym się z innymi ażeby też mogliby się nacieszyć bo z tego co rozumiem taki sprzęt to skok do przodu w tej pasji. Pozdrawiam:)
 13. A może jedna kamerka dla dwóch osób w cyklu jesień/zima dla jednego astrofotografa, wiosna/lato dla drugiej osoby. Każdy będzie mial szansę pezetestowania kamerki a my możliwość podziwiać ich osiągnięcia.
 14. Mietku, jest to oryginalny Zeiss wyprodukowany w DDR po naszemu NRD bo to właśnie tam produkowano te oryginalne. Prawdą jest, że w latach `80 pojawiły się podróbki Zeissa wyprodukowne w Japonii, które dużo gorsze nie były od oryginału co skutkowało tym, że zakłady Zeissa, które nie były w stanie zaspokoić popytu na te lornetki, udostępniły licencję. Konkludując, lornetka z tego wątku jest oryginalna, wyprodukowana w Niemczech o czym świadczcy napis DDR ( w japońskich brak napisu),w niemieckich Zeissach numer seryjny jest siedmiocyfrowy jak w lornetce z tegu wątku. Jest ona zatem w 100% made i
 15. W pełni zgadzam sie z berkutem123, mieszkam na peryferiach Warszawy, do centrum mam 20 minut samochodem, obserwacje prowadzę lornetką 10x50 z ogródka. Chociaż warunki są odległe od doskonałych to i tak po każdej nocy z lornetką kładę się spać ustysfakcjonowany. M42 i M45 są oczywiste, ale jest dużo obiektów mnie oczywistych i trudniszych które również da radę upolować.Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.