Jump to content

Tayson

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6,181
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Tayson

 1. Wez sobie Kuba zobacz jaki sprzęt używa Jolo. Powinien Cię zainteresować.
 2. Nagraj film jak to obsługiwać :-)
 3. Zestakuj suma kolejne klatki. Będzie widać czy to po ditherze jeżeli kreski będą łączyć gwaizdki.
 4. Panowie, wracają do głównego tematu.... Dziękuję.
 5. A. Dlaczego nie mozesz przeprowadzic alignacji na 3 gwiazdy? Nie znasz ich nazw, czy ogranicza balkon? B. Ja ioptrona steruje z PC. Sequence Generator Pro 3 automatycznie wykonuje goto na opbiekt, automatycznie rozpoznaje kadr, automatycznie wykonuje korekty o wykryty błąd i ogólnie wszystko pozostałe również robi automatycznie : )
 6. Hej. Mozecie powiedzieć jak to widzicie? Ja słyszałam o: - materiałach ognioodpornych np dla strażaków - teflonowi - cienkiej folii aluminiowej do chociażby pakowania żywności. Co jeszcze?
 7. Taki trochę mało polski, ale....
 8. Instrukcja_obsługi_montażu_iOptron25C_j_polski_po_zredagowaniu.pdf
 9. Zagladales wogole do manuala montażu? Warto. Link do fejsowej grupy. https://www.facebook.com/groups/301882770351352/permalink/404387643434197/
 10. Zimowy, domyślny nasz czas to +1 do UTC, a letni +2h do UTc, więc do naszego dodajesz +1 i masz letni. Edit. DST dla nas to +1h.
 11. DST day saving time, czyli poprostu czas letni po polsku. Dziury w szynie wywiec sobie sam. 5min roboty. nie ma sensu głębiej się w to bawić. Ważne żeby wyszły w linii.
 12. Śmiem twierdzić że super precyzyjne wyważenie do wizuala to zupełnie zbędna sprawa. Po pierwsze zadbaj, aby sprzęt był bezpieczny, ponieważ teraz takie mocowanie jest mocno ryzykowne. Mozesz np w sklepie wędkarski kupić ciężarki z ołowiu i przyczepić je na rzep 3m dual lock na odrosnik. Edit. Pecyzyjne wywazenie dla większego brata, czyli cem60
 13. Jedyne co slyszalem o ASA, to ze przed i po flipie trzeba robić mlpt, właśnie po to żeby rekompensowac między innymi błąd stożkowy oraz błędy alignacji na biegun. Ile w tym prawdy dla stacjonarnego sprzętu na pierze to nie wiem.
 14. Jesion pokazywał filmik z ifnami bodajże na vimeo jak zaciera gwiazdki. Oczywiście gdy trzeba to go nie potrafię odszukać.
 15. Było założyć ankietę. Dla mnie bardziej, choć jeszcze bym z zoltyki kombinowal, zeby miały więcej odcieni. Ten szum niebiesko-żółty...... Powalcz z nim. Jak masz pixa to napisze Ci swój sposób na to.
 16. to? http://www.astronomersdoitinthedark.com/dslr_llrgb_tutorial.php Sporo siedzi pylów
 17. Usuń porządnie gwiazdy ze zdjęcia i wrzuć nad normalną warstwe. Górną daj screen z podpiętymi levelsami i krzywymi. Tak krzywymi regukujesz żeby ukazać więcej pyłów (na ten czas możesz zmienić ze screen na normal) , a levelsami aby przechodziły z warstwy screen w miejscach które sobie docelowo zyczysz. Czasami również warstw bez gwiazd warto potraktować odszumianiem kurz i rysy, lekki 2px gausian blur oraz odszumianie w raw camera. Oczywiście na wszystko będzie przydatna odpowiednia maska. Daj znać co z tego wyjdzie :-)
 18. Usuń aberrację to będzie od razu lepiej. W PS w raw camera masz taką opcję, ale np astrokacjami w ps. Domyślam się że to z 100q i jakiś Canon.
 19. tylko IFNow jeszcze do szczescia brakuje.
 20. Testy montazu ewidentnie na mnie wymuszaja guiding przy subach >15min ze skala 6"/px. Przemysle parametry min mov. Dzieki.
 21. Hej. Od kilku dni zastanawiam sie jak ugryźć pewną sprawe z PHD w połączeniu z moim CEM60EC. Czas naświetlania klatki guidera mam ustawiony na 3,5s co działa wyśmienicie dla mojego setupu przy glównej skali 1,6"/px i prowadzeniu przez OAG. Czy można jakoś wymusic na PHD, aby wykonywał korekt jedynie np co 2,3 lub 4 cykle guidera? Mam wrażenie, że korekty co każdą pobraną klatę są zbędne. Nie widzą żadnej takiej opcji w ustwieniach, obym się mylił. Dzieki za pomoc.
 22. Czy mozna ja jeszcze jakoś rozkręcić żeby skrócić o kilka mm bez tokarki?
 23. Paweł mógłbyś wstawić zdjęcia tej złączki? Głównie interesują mnie blaszki dociskowe rantu z obiektywu oraz jaka jest jej dokładna długość. Masz jak zmierzyć grubość ścianki złączki? Dzięki.
 24. To chyba mowa o mnie. Ja w canonie 200 2.8 dałem na froncie redukcje filtrowe, żeby nie stosować przysłony. Nie mam jeszcze żadnego testu jak to działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.