Jump to content

Tayson

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6,515
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by Tayson

 1. Krótka piłka, obecnie liderem na forum walki z RASA jest @kubaman. Myślę że powinieneś się z nim zdzwonić :-), ale na samym początku przejrzeć cała jego zawartość tematów na forum.
 2. @_Spirit_ zapodaj to na swoje zdjecie
 3. PTMA Warszawa nie posiada jeszcze dedykowanego teleskopu slonecznego. Pokaz Słońca odbywa sie w projekcji na biały ekran.
 4. Mila, przyjemna fotka. Nie ma co sie spinac na detalu przez skale, ale zbieranie materialu jest o wiele latwiejsze. Chcialbyc dopalic wodorowe dzety? myslisz ze to realne z kaf8300?
 5. Uzyskasz gradient map do ha?
 6. W środę piszę się na to zdalnie przez Skype :-) Do zobaczenia w czwartek. Edit. Zapewne pochmurny czwartek :-(
 7. LP układa się w Amerykę Południowa. Przypadek? Fajny kadr.
 8. Pik 11 i prawie 6 to sporo. Skała w ułamku pixela, czy sekundach kątowych? Zapewne eq8 działa inaczej niż mój neq6, ale gdy nagrywalem i puszczalem w mim PEC, to całość znacząco się psula. Bardzo. Bez PEC było o niebo lepiej!
 9. Jak oceniasz poziom aberracji szkła z nową kamerą? Bardzo trzeba z tym walczyć, czy wystarczy w miarę prosto złożyć kolor? Mocno zastanawiam się nad ty szkłem i nie chciałbym strzelić sobie w kolano. Zależy mi na obiektywnej ocenie. Dzięki. Rgb palisz po 5 czy 10 min?
 10. http://www.fizykon.org/optyka/optyka_geometryczna_o_wspolczynnikach_zalamania_swiatla.htm Tu podają, że 1.5 względem powietrza, więc przedłuża o pół grubości szkła?
 11. Sorki, gdzie Ty tu widzisz plastikowy gwint? Chyba nigdy nie miałeś w ręku filtra 2" w oprawie. Oczywiście że filtr wlicza się w tor optyczny.
 12. dziekuje! mam fajny cel na kolejne wakacje
 13. To moje oczy, czy tidal sięga aż do LD rogu?
 14. Arcus sinus zawsze kaszani mi kolor.
 15. To co nalsales teraz dwukrotnie o obróbce utwierdza mnie, ze mam rację w swojej poprzedniej wypowiedzi. Edit. Kamery mono sa o wiele czulsze od osc i o wiele mocniej chlona LP :-) No chyba ze masz zamiar bawić się w NB.... nie tu też gradienty nieba i LP dają w kość!
 16. Sorki za takie podejście, ale najpier opanuj obecną kamerę. Całkiem niedawno o tym już pisałem, że zakup nowego sprzętu nie mając w pełni wykorzystanego przedniego to błąd. Co gorsze jak zmieniasz sprzęt z myślą, że kolejny będzie łatwiejszy w obsłudze. Nie tedy droga.
 17. Nie będę mógł spać dopóki tego nie wyjaśnimy :-)
 18. Te kropki sa na calym kadrze. Moze wilgoc Ci wlazla na matryce i wychodzi szron? Nie sadze zebys mial tak masakrycznie duzo kurzu identyczne pociemnienie brzegow mialem na swojej matrycy jak nie stosowalem darkow, biasow i flatow. Jak jest z tym u Ciebie? U mnie bin2 bez kalibracji, tylko klatki light. Po kilku moich testach wychodzi, ze ta matryca ogolnie NIE lubi bin2.
 19. Ostatnio znalazłem u kolegi anarchisty taki tutek (screen). Pewnie to znasz.
 20. To zapytam wprost. Czy np pod mój zestaw w teorii warto? TSAPO100Q(580mm, f5.8) + QHY695A (ICX694, pixel 4.54um)
 21. Moja rada. Z tlenu, siarki i wodoru wywal gwiazdy. Ważne żeby nie było po nich żadnego śladu, ani po tych maleńkich, ani po tych największych. Porządnie wyrownaj tlo sztucznym flatem, ponieważ nawet minimalny gradient z nieba czy księżyca zabije dalsze wyciaganie. Jak linear fit do najsłabszego nie pomaga, to ewentualnie w pixel match możesz zrobic stacktlen*2. Tylko to już na pliku bez gwiazd. Dla mnie krzywe w Pixie działają jakoś lepiej niż analogiczne działania w ps. Kolor składaj bez gwiazd. Może on być mudlany, nawet po blur kilka pixeli. Detal i tak wejdzie po dodaniu luminancji z ha. Gwiazdki oczywiście dodaj na koniec. Trudne będzie nie zaburzenie koloru przy dodawaniu luminancji. Znalazłem fajny myk na to. Po dwóch testach u mnie dzialalo :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.