Skocz do zawartości

Nowe akcesoria Soligora


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie www.soligor.de po wejściu do katalogów lub opisu produktów można zapoznać się z nową ofertą tej niemieckiej firmy.

 

Warto zwrócić uwagę na nowe okulary serii ED o "nominałach" 3.8 mm, 5.2 mm, 7.5 mm, 9.5 mm, 12.5 mm, czyli jak ich słynne lantanówki, i dodatkowo 18 mm oraz 25 mm.

Są to okulary 6-ciosoczewkowe (4 grupy). Lantanówki, do których są zresztą łudząco podobne, mają po 7 soczewek.

Okulary serii ED są typu LER (20 mm). Producent podaje pola widzenia po 50°, czyli po prawdzie powinno być ok. 42°-45°.

 

Nowością są też adaptery do aparatów cyfrowych i... długo oczekiwana nasadka binokularowa w standardzie 1,25" na szkle ED. Rekomendowane okulary ED lub HP (lantan).

 

Sugerowana cena nasadki bino: 274,40 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo wszystkie te cudeńka zostały zamówione już przez "Astrokrak", ale nie dotarły jeszcze do Polski. Pozostaje tylko czekać cierpliwie aż się pojawią. Może w sierpniu na Kudłaczach będzie już okazja żeby je sobie obejrzeć. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się Piotrze ale zawsze jak czytam Twoje wypowiedzi to jak byś miał 1/2 etatu jako rzecznik medialny firmy Astrokrak :)

 

Znając janusz to napewno coś tam pozamawiał i napewno się będzie o tym rozpisywał więc dowiemy się z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Bartku, Piotr jest informatykiem i twórcą obecnej naszej strony www.astrokrak.plprzecież wiesz o tym doskanale nie bądź bardziej papieski niż sam papierz i nie dziw się więc tak publicznie że jest zaangażowany w promocję firmy której stronę stworzył i z którą na co dzień dobrze współpracuje ;D

Przy okazji jest jak wielu naszych współpracowników czynnym obserwatorem nieba ze sporym doświadczeniem obserwacyjnym więc sobie odpuść dalsze sakrastyczne uwagi jeśli łaska ;)

Wracajac do oferty Soligora z www.soligor.de postaram się jak zwykle wynegocjować takie ceny aby nasze akcesoria nie były droższe od tych z niemieckiej oferty ;D ;D ;D

Oczywiście wszystkie nowości już dawno zamówione i z niecierpliwością czekamy na nową dostawę i jej celną odprawę ;D ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK OK no tylko stwierdzam co mi wpadło w oko i nic poza tym nie kombinuje .

Wiesz że taki rzecznik to bardzo ryzykowna praca można skończyć dobrze (jak np. Urban ten wyszedł na swoje) lub nie najlepiej jak większość z rzeczników którzy po skończeniu swojej misji nie mogą znaleść dobrego zatrudnienie lub wręcz są szykanowani.

Dlatego ja bym tak nie ryzykował na Piotra miejscu :) , ale dobra już nie będę , może to ten upał mi tak przygrzał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Też tak myślę bo i nam daje się we znaki więc proponuję zimny prysznic przed następną chcicą na przytyki, sam go ostatnio często stosuję za namową dobrych przyjaciół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio sobie Soligora 40 mm 2'' (w Astrokraku)i całkiem fajnie chodzi.

ps.

Gumka od okularu okazała się niezłą złączką do aparatu cyfrowego i nareszcie mogę łatwo robić sobie zdjęcia księżyca :-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos adapterów do aparatów cyfrowych, to posiadam taki od Vixena. Wygląda identycznie jak ten Soligora. Są pewne ograniczenia: współpracuje to jedynie z okularami 1,25" oraz tylko z niektórymi typami okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana cena nasadki bino: 274,40 euro.

 

W porównaniu do ceny takiej nasadki w Baader (prawie 1000 euro) czy Lumicona (700 $) to naprawdę pestka. Ciekawe jak z jakością ::) Odbyłem ostatnio próbny lot nad powierzchnią Księżyca za pomocą nasadki mikroskopowej Zeissa, i muszę powiedzieć, że to jest TO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Z punktu widzenia optyki to to samo ale z punktu widzenia mechaniki to astronomiczna ma większe przeloty i gabaryty oraz obsługuje okulary 1,25" a nie tylko miroskopowe 23 mm ::)

Do teleskopu taka nasadka musi mieć wbudowanego Barlowa 1,5 do 2x bo braknie nam wysuwu wyciągu w Newtonie na Bank 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że taki rzecznik to bardzo ryzykowna praca można skończyć dobrze (jak np. Urban ten wyszedł na swoje) lub nie najlepiej jak większość z rzeczników którzy po skończeniu swojej misji nie mogą znaleść dobrego zatrudnienie lub wręcz są szykanowani.

 

Ale taki Tober przeskoczył na wiceministra kultury. Czy Piotr C ma swoją czerwoną tubę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana cena nasadki bino: 274,40 euro.

 

Spieszę zatem donieść, że w berlińskim sklepie: http://www.astroshop-berlin.de/ nasadka ta jest wyceniona na 210 ojro. Być może przy zakupie coś jeszcze do niego doliczają, żeby wyszło te 274,40 ale coś mi się wydaje, ze to jest już ostateczne cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.