Skocz do zawartości

Kłopoty z komputerem


Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc do komputerowych wyjadaczy.

Mam następujący problem.

Otwieram stronki w przeglądarkach (różnych) i jest OK. Na przykład forum. Problem pojawia się jak chcę wejść np. na astro chat (na onecie np. chcę uruchomić relację "na żywo"). Obraz na chwilę znika (czarny ekran) i za moment wyświetla się bardzo powiększony. Widzę około 1/4 całego ekranu tylko. Zoom jakiś, albo co? Nie wiem dlaczego tak się dzieje i jak to paskudztwo naprawić?

 

Przykładowy zrzut ekranu, na którym widać całość (ja widzę tylko 1/4 tego obrazu).

 

zoom.jpg

 

Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj coś na rybkę - podaj

jaki system, jaka przeglądarka, czy masz włączoną Jave i Flasha ?

 

Sorka.

Win98se, RAM 128, karta graficzna FX 5200-TD128,przeglądarki IE6.0, Mozilla, Java i Flash włączone, w zasadzie działało wszystko pare lat dobrze, od pewnego czasu jest problem.

Na płycie znalazłem trzy kondensatory napuchnięte i je wymieniłem (w pobliżu gniazda karty graficznej).

I boję się najgorszego... czas na zmiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko - do d...y. kolega też wymieniał kondnesatory (chyba z 6) niby wszystko działa, a grafika fiksuje. ja też mam old komp (celeron 466) ale czekam aż się rozsypie i wtedy wymienię na new :Beer:

W zasadzie ja też czekam az się rozsypie... Wtedy małżonka, nie mogąc zaspokoić swojego uzależnienia stwierdzi, że trzeba kupić nowy. A to już nie będzie z funduszy astro :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ja też czekam az się rozsypie... Wtedy małżonka, nie mogąc zaspokoić swojego uzależnienia stwierdzi, że trzeba kupić nowy. A to już nie będzie z funduszy astro :szczerbaty:

no właśnie - został mi tylko fundusz astro na 350D i tyle, także komp na razie niech nie wysiada :szczerbaty:

ps. to małżonka jest aż tak uzależniona ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak się dzieje na chacie na Onecie to możliwe, że masz złą wersję javy. Wywal tą z MS (tylko jak ją odinstalować w windowsie 98?), a zainstaluj tą z Suna, w miarę najnowszą wersje.

Oczywiście jeśli wina nie leży po stronie sprzętowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak się dzieje na chacie na Onecie to możliwe, że masz złą wersję javy. Wywal tą z MS (tylko jak ją odinstalować w windowsie 98?), a zainstaluj tą z Suna, w miarę najnowszą wersje.

Oczywiście jeśli wina nie leży po stronie sprzętowej.

Zaktualizowałem Javę i niestety kiszka jest :angry:

Pewnie sprzętowo już coś pada...

Edytowane przez Marcus_II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Otwieram stronki w przeglądarkach (różnych) i jest OK. Na przykład forum. Problem pojawia się jak chcę wejść np. na astro chat (na onecie np. chcę uruchomić relację "na żywo"). Obraz na chwilę znika (czarny ekran) i za moment wyświetla się bardzo powiększony. Widzę około 1/4 całego ekranu tylko"

Masz cos z karta graficzna - moze sterowniki ? Skoro duzy obraz pojawia sie tylko w okreslonych sytuacjach .

Jest mozliwe ,ze przelancza Ci sie rozdzielczosc z powodu wejscia na chata. Jak przelancza to masz czarny ekran i potem mniejsza rozdzielczosc a odbierana z chata wielkosc obrazu jest w wiekszej rozdzielczosci i nie miesci sie na ekranie w nizszej . Dlatego tylko fragment widzisz .

Moze ustaw u siebie wieksza rozdzielczosc na 1200 . Ja mam 800x600 i po wejsciu na chata musze myszka zjechac obrazem na dol aby cos napisac , inaczej nie widze tego pola .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie takie problemy nie wynikają z uszkodzenia sprzętu. Coś się zafiksowało w konfiguracji. Ja miałem podobny problem przy oprogramowaniu karty TV. Pomogło wywalenie IE (całego do samej kości) i instalacja na nowo.

 

ps. przypominam tylko że kondensatory na płycie trzeba wymienić na dobre LESR zwykłe nie spełniają swojego zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie takie problemy nie wynikają z uszkodzenia sprzętu. Coś się zafiksowało w konfiguracji. Ja miałem podobny problem przy oprogramowaniu karty TV. Pomogło wywalenie IE (całego do samej kości) i instalacja na nowo.

 

ps. przypominam tylko że kondensatory na płycie trzeba wymienić na dobre LESR zwykłe nie spełniają swojego zadania.

 

hmm... kondziorki to ja za 1,50 zł sztuka wstawiłem... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche inne pytanko.

Uruchomiłem sobie hwinfo /ui .

No i wyśwetliło mi się mnóstwo info, między innymi to:

 

Class: System

This Device Has a Problem: Code=9 (0x9)

Błąd urządzenia: Spróbuj zmienić sterownik tego urządzenia.

Jeśli to nie pomoże, poszukaj rozwiązania w dokumentacji sprzętowej.

DeviceDesc: ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering

Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\enum\ACPI\*PNP0C0F\00000001

Hardware Resource Section

Inst2 resources:

Alloc resources:

Logical Configuration 0

IRQ Mask: x0000, Alloc Num 5

Extra Registry information Section

Driver Information section

Driver: System\0021

DriverDate: 5- 5-1999

 

Class: System

This Device Has a Problem: Code=9 (0x9)

Błąd urządzenia: Spróbuj zmienić sterownik tego urządzenia.

Jeśli to nie pomoże, poszukaj rozwiązania w dokumentacji sprzętowej.

DeviceDesc: ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering

Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\enum\ACPI\*PNP0C0F\00000002

Hardware Resource Section

Inst2 resources:

Alloc resources:

Logical Configuration 0

IRQ Mask: x0000, Alloc Num 9

Extra Registry information Section[/font]

Driver Information section

Driver: System\0022

DriverDate: 5- 5-1999

 

Class: System

This Device Has a Problem: Code=9 (0x9)

Błąd urządzenia: Spróbuj zmienić sterownik tego urządzenia.

Jeśli to nie pomoże, poszukaj rozwiązania w dokumentacji sprzętowej.

DeviceDesc: ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering

Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\enum\ACPI\*PNP0C0F\00000003

Hardware Resource Section

Inst2 resources:

Alloc resources:

Logical Configuration 0

IRQ Mask: x0000, Alloc Num 11

Extra Registry information Section

Driver Information section

Driver: System\0023

DriverDate: 5- 5-1999

 

Class: System

This Device Has a Problem: Code=9 (0x9)

Błąd urządzenia: Spróbuj zmienić sterownik tego urządzenia.

Jeśli to nie pomoże, poszukaj rozwiązania w dokumentacji sprzętowej.

DeviceDesc: ACPI IRQ Holder for PCI IRQ Steering

Registry Key: HKEY_LOCAL_MACHINE\enum\ACPI\*PNP0C0F\00000004

Hardware Resource Section

Inst2 resources:

Alloc resources:

Logical Configuration 0

IRQ Mask: x0000, Alloc Num 10

Extra Registry information Section

Driver Information section

Driver: System\0024

DriverDate: 5- 5-1999

 

Czy z tego można odczytac o jakie urządzenia chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DriverDate: 5- 5-1999

 

Czy z tego można odczytac o jakie urządzenia chodzi?

 

Widzę, że sterowniki to raczej już wiekowe są :(

 

Sprawdź w menadżer urządzeń czy przy którymś nie ma wykrzyknika.

Albo po kolei posprawdzaj we właściwościach czy nie ma konfliktów np. z przerwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sterowniki to raczej już wiekowe są :(

a co to ma do rzeczy że sa wiekowe ? przecież komputer i system jest stary (w98) to niby jakie mają być sterowniki ?

Akurat ACPI jest odpowiedzialne za zarządzanie energią w kompie http://www.ssi.civ.pl/data/acpi.php

ustaw bios na default, wyłącz ACPI i uruchom kompa. to takie moje przemyślenia na gorąco.

 

jeżeli chodzi o te wpisy z IRQ to raczej to http://support.microsoft.com/default.aspx?...b%3Bpl%3B272291

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no - sprawa polega na tym, że w starszych komputerach (mających parę lat) kondensatory wysychają i nie mają 100% sprawności, później pęcznieją i finito. ale dotyczy to również nowych komputerów (czytaj płyt głównych) których podzespoły nie wiadomo kto robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady. Próbowałem coś zrobić, ale ledwo komputer przywróciłem do życia. :Boink: Niech sobie dogorywa. Jak padnie to będzie nowy. :helo:

Mam płyte ABIT KT7 RAID. Czytałem o problemach związanych z tą płytą. Współdzielenie przerwań, konflikty, etc. są przy niej na porządku dziennym. Na razie pass... :blink:

 

Aha... ACPI nie mogę wyłączyć, mam tylko dwie opcje do wyboru: S1 i S3.

 

Tak się zastanawiam, czy nie wywalic z rejestru tych wpisów, które są w listingu?

Co o tym sądzicie?

 

zbig - zmiana rozdzielczości nic nie daje...

Edytowane przez Marcus_II
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.