Skocz do zawartości

Podkarpacka Ekspedycja Zaćmieniowa "Turcja 2006"


Rekomendowane odpowiedzi

Młodzieżowe Centrum Astronomii w Rakszawie (k. Łańcuta) organizuje wyjazd na zaćmienie Słońca w Turcji. Początkowa koncepcja przewidywała wyjazd wynajętym kilkunastoosobowym busem (firmy przewozowej). Jednak ze względu na problemy ze skompletowaniem składu i dość wysokie koszty zmieniliśmy koncepcję wyjazdu. Planujemy wspólny wyjazd samochodami osobowymi lub małym busem po możliwie najniższych kosztach. (chociaż oczywiście niskie koszty nie idą w parze z odpowiednim komfortem jaki daje wyjazd autokarem. Zakładamy że właściciele samochodów nie będą pokrywać kosztów paliwa (jest to do indywidualnego ustalenia)

Generalnie idea tego przedsięwzęcia to wspólne zorganizowanie się i wspólny wyjazd osób które chciałyby pojechać do Turcji samochodem.

Więcej informacji o planowanej trasie wyprawy na naszej stronie: www.mcar.republika.pl/turcja.htm

email: mcarak@op.pl

Pozdrawiam: Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, co Bistii. Szkoda, że ta informacja nie pojawiła się na forach wcześniej. Teraz Ci, którzy zdecydowali się już jechać mają zaklepane miejsca, a Ci którzy zostają, chyba nie zmienią planów.

 

Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że dowiedziałem się o istnieniu "grupy" i jej działalności. Patrząc na stronę, widzę, że plany są bardzo ambitne. Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że przedstawiciele stowarzyszenia będą nas informować o postępach prac. Na stronie zauważyłem także "forum", ale są na nim zarejestrowane tylko dwie osoby :(. Nie wiem ile czasu forum działa, ale radzę "nie rozdrabniać się" i przyłączyć się do naszej społeczności Astro-Forum, tym bardziej, że pisuje tutaj kilka(naście) osób z Podkarpacia.

 

Może tą drogą uda się zachęcić twórców strony do napisania kilku słów o sobie i najbliższych planach. Przeglądając treści strony nie odnalazłem żadnych imion i nazwisk. A przecież ktoś to wszystko robi :)

Może przejrzałem nazbyt pobieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak ważniejsze jest to, że dowiedziałem się o istnieniu "grupy" i jej działalności. Patrząc na stronę, widzę, że plany są bardzo ambitne. Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że przedstawiciele stowarzyszenia będą nas informować o postępach prac. Na stronie zauważyłem także "forum", ale są na nim zarejestrowane tylko dwie osoby :(. Nie wiem ile czasu forum działa, ale radzę "nie rozdrabniać się" i przyłączyć się do naszej społeczności Astro-Forum, tym bardziej, że pisuje tutaj kilka(naście) osób z Podkarpacia.

 

Może tą drogą uda się zachęcić twórców strony do napisania kilku słów o sobie i najbliższych planach. Przeglądając treści strony nie odnalazłem żadnych imion i nazwisk. A przecież ktoś to wszystko robi :)

Może przejrzałem nazbyt pobieżnie.

 

Właśnie też się zdziwiłem że istnieje tak prężnie dziłająca grupa niedaleko mnie :). Plany macie niezłe, szczególnie RCX 16" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zdziwiłem że istnieje tak prężnie dziłająca grupa niedaleko mnie :). Plany macie niezłe, szczególnie RCX 16" :D

 

Tak, jak ten teleskop zawita pod waszą kopułę, to myślę, że wybierzemy się na wycieczkę do Rakszawy :). Oby, trzymam kciuki.

 

To dobrze, że coś się dzieje w regionie, tylko źle, że jesteśmy tak blisko siebie, a nic o sobie nie wiemy. Ale czas na zmiany i Internet (fora) może nam w tym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea budowy obserwatorium u nas w Rakszawie ma już ze 2 lata, niemniej przejście do jakichś pierwszych konkretów nastąpiło minionej jesieni. W wersji optymistycznej zbudujemy je za rok, oczywiście planowany sprzęt to jeszcze dalsza przyszłość.

Jak będą jakieś dalsze postępy prac, będę tu na forum informował.

Pozdrawiam: Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Idea budowy obserwatorium u nas w Rakszawie ma już ze 2 lata, niemniej przejście do jakichś pierwszych konkretów nastąpiło minionej jesieni. W wersji optymistycznej zbudujemy je za rok, oczywiście planowany sprzęt to jeszcze dalsza przyszłość.

Jak będą jakieś dalsze postępy prac, będę tu na forum informował.

Pozdrawiam: Wojtek

 

 

OBSERWATORIUM W RAKSZAWIE TO ZŁY POMYSŁ!!!

 

Najciekawsze rejony nieba pojawiają sie najczęściej na południu (chyba, ze ktoś jest miłośnikiem UMi, albo Dra, ) a Rakszawa na południu nie może liczyć na dobre LM-y dzieki świeceniu sodu w pobliskim Łańcucie. Mieszkam w pobliżu... Polecam na Albigową, świetne czarne niebo...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.