Skocz do zawartości

C/2006 A1 Pojmański ver. Kraków


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Wczoraj 6.03.2006 ok. 3:30 UT również ekipa krakowska w składzie Janusz Płeszka oraz Paweł Turek miała okazję podziwiać i focić kometkę. Obserwowaliśmy ją ok. 50 km na północ od Krakowa. A oto na gorąco wyniki naszych starań:

poj300_4_180s.jpg

Foto by Janusz Płeszka&Paweł Turek

 

Canon 300D, Sonnar 300mm f/4, t=180s, ISO 800, pojedyńcza klatka, montaż GM8

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękności :) gratuluję :Beer:

ech.. chętnie bym ją zobaczył.... ale pogode mam taką u siebie że szkoda słów :burza:

Wyjrzyj za okno. bezchmurnie tylko ksiezyc swieci mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjrzyj za okno. bezchmurnie tylko ksiezyc swieci mocno

 

no dzisiaj faktycznie lux, ale nie ma szans, dzisiaj nie mogę wyjść... :angry: rano o 5 rano mam pociąg do wrocławia, a dzisiaj w nocy muszę ogarnąć dzień kobiet u siebie w klasie... no i właśnie tą wycieczkę też...

 

...ech ciekawa jest fucha przewodnika klasy.. :D

 

<_<

aż mnie serce boli...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolejną nockę obserwacyjno-fotograficzną wybraliśmy się tym razem z Zajączkiem, znaczy się z Mateuszem :D . Tym razem również nie było łatwo, temperatura -15 stopni, źle ustawiona ostrość w aparatach, problemy z kadrowaniem, itd, itp... W końcu jednak coś wyszło, choć przejrzystość była dużo gorsza niż poprzedniej nocy.

 

135mm_7.03.06.jpg

 

Canon 300D, Sonnar 135mm, f/3.5, GM8, ISO 800, t=3min,

 

PS. Mateusz, czekamy na fotki z Twojego aparatu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Bardzo fajnie Panowie. Ja już mam prime z dłuższej ogniskowej i teraz jeżeli pogoda pzowioli spróbuję zrobić coś z krószej.... Oby tylko pogoda dała nam szansę...

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał,

 

Kometę możnaby pewnie lepiej dopracować :szczerbaty: Nasza fotka jest lekko ruszona i niezbyt dobrze zogniskowana. Niestety jest to jedyna ekspozycja 3 minutowa jaką wtedy zrobiliśmy. Później na nasze nieszczęście przeszliśmy na ekspozycje 1.5 minuty, a to już niestety nie to ! Liczę, że poprawisz, to co nam nie wyszło :Salut:

 

Jeżeli mogę coś sugerować po tych dwóch nocach w foceniu Pojmańskiego, to użycie ogniskowej 200-300mm ze światłem 2,8 - 4. Mam wrażenie, że wtedy szanse na zarejestrowanie warkocza w pełnej okazałości są dużo większe niz np. w 135mm.

 

 

Powodzenia w polowaniu na pogodę !

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, materiał z mojego aparatu jest kiepski.

Po pierwsze źle ustawiona ostrość. Moja wina, nie chciało mi się włazić za często w zaspę śnieżną przy -15C żeby sprawdzić jaj poprawność :D

A po drugie czasy były za krótkie dla mojej ogniskowej bliskiej 300mm i ogonek jest słabo widoczny.

 

Anyway, następna z warkoczem zaliczona ! :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem próby zrobienia jej zdjęcia z mojego nowego balkonu ale chyba róg budynku mi ją zasłania .

 

Astrokosmo, jak na moje to zdecydowanie bardziej przeszkadza już jasne niebo. Najlepiej ją focić jeszcze na czarnym niebie, czyli powiedzmy gdzieś tak od 3:40 do 4:20. Na Twoim zdjęciu niebo jest już pzrerażliwie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też pokaże moje fotki choć to amatorszczyzna na maxa ale A1 widać więc mnie cieszy :D

IMG_3709.jpg IMG_3710.jpg

Niestety nie chciało mi się zejść z balkonu obyło już dosyć późno i niebo nie było zbyt przejrzyste wiec fotki robiłem na „wariata”. Pomiędzy mną a tymi drzewami widocznymi na zdjęciach jest rozświetlona ulica i to strasznie wszystko psuje :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.