Skocz do zawartości

orion short tube


greengoblin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam pytanie czego sie prawdopodobnie wiekszosc forumowiczow domysla:)apro po ww oriona short tube z oferty astrokraka.jestem poczatkujacy chcialbym kupic sprzet mobilny do samochodu ale obok zony dziecka i sterty tobolow chce kupic cos co ma pozostac trawellerkiem ale zeby dalo mi troche przyjemnosci i pozwolilo rozwinac moja wiedze na temat nieba.mysle o tym ref gdyz jest dosc swiatlosilny i wydaje mi sie ze przez to dosc uniwersany nie spodziewam sie rewelacji od 80 mm ale chce aby jakos obrazu byla dobra i sluzyl mi dluzej niz pare miesiecy.potem chce jak juz z pomaca tego ref sprecyzuje do konca swoje zainteresowania kupic cos wiekszego.interesuja mnie rowniez planety wiec nie proponujcie mi lornetki na pocz.posiadam kronosa 20x60.chcialbym sie dowiedziec czy w przedziale cenowym do 1500 zl znajde lepszego trawellerkao sensowniejszych powiekszeniach?.jakie okularki powinienem ewentualnie do niego dokupic. posiadaczy oraz niekoniecznie chcialbym prosic o krotka recenzje pod kontem planet dsow i ewentualnych wad z gory dziekuje za odp obecnie cena to 1275 zl i do tego doliczam 250 zl na akcesoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety tylko traveller do DS lub na zaćmienia itp. Mam nieco inny 80/400 i aberracja chromatyczna jest spora. Myslę,ze taki Sky Watcher 70/500 da lepsze obrazy przy wiekszym powiększeniu, bo nie bedzie walił kolorami tak bardzo. Ale do palnet i tak jest zbyt swiatłosilny jak na achromat. Piszę to tylko ze wzgledu na to,że chcesz ogladac planety, a ten akurat do tego nie nadaje sie zupełnie. Sa małe kótkoogniskwoe refraktorki semi-apo i ED Apo, ale to drogi sprzęt. Taki 80 ED byłby ideałem do samochodu na wakacje. W ostateczności [cena]możesz kupić Skyluxa 70/700 i posadzić na azymutalnym montażu -to bedzie o wiele bardziej uniwersalny sprzęt. Albo jakis refraktor F/10 z aperturą 80/90mm. [np. w DO była taka 90-tka celestrona na AZ3 bodajże]. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.