Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich na warsztaty !!!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich!

Uwaga! uwaga!

W dniach 1-3 maja Stacja Astronomiczna - Lodz Arturowek organizuje otwarte warsztaty zakryciowe.

Na warsztatach bedzie mozna poznac techniki obserwacji zakryc kamerami CCD i video CCD oraz metody wizualne.

Bedzie mozna zapoznac sie z programami do generowania efemeryd i metodami odczytu pozycji geograficznej zarowno z map jak i GPS tak by bylo to odpowiednie do obserwacji zakryc.

I do tego wiele innych cennych informacji.

Warsztaty to forma jednodniowa czyli ten sam cykl przez 3 dni.

Osoby chcace zostac dluzej beda mogly zamieszkac w schronisku studenckim.

Ilosc miejsc ograniczona.

By warsztaty byly efektywne max. 6 osob dziennie.

W warsztatach wezmie udzial Michel van Elsever z European asteroidal Occultation Network.

Prasze o mailowy kontakt zainteresowanych.

Pawel Maksym

 

 

www.astronomia.net.pl/astromax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji apropos GPS, na ile oceniasz dokładność współrzędnych ze stronki www.maporama.com? Wybiera się tam kraj, miasto i ulice i dostaje takie współrzędne jak mam w sygnaturce. Ja nie mam GPS-a (chociaż jestem autorem polskiego tłumaczenia do GPS firmy Magellan) - czy mógłbyś sprawdzić tą stronkę ze swoim GPS i donieść o wynikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.