Skocz do zawartości

alizar - galeria


alizar

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani!

 

z pewną taką nieśmiałością zamieszczam tu link do mojej galerii...

z jednej strony czuję potrzebę, by podzielić się z Wami tymi fotkami...

w końcu obok astronomii fotografia to kawałek mojej duszy;))....

poza tym - jak by na to nie patrzeć - jest to najlepsze do tego miejsce...

 

a z drugiej strony....nieco obawiam się komentarzy.....

(choc kilka milych opini na tym forum juz dostaly, kiedy się przedstawiałam.....za co dziekuję z calego serca)

proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.....

zdjęcia nie są profesjonalne, więc tym "słabiej" się czuję w sąsiedztwie zdjęć studyjnych MateuszaZ. itp....

 

jesli chodzi o astrofotki...

to stawiam drobne kroczki w tej dziedzinie, ale sami chyba wiecie, jaką frajdę sprawia chociażby udane własne zdjęcie zaćmienia....a to moje pierwsze, które udało mi się tak ładnie udokumentować.....

 

 

po tym wstępie, nie pozostaje mi nic innego jak...

zaprosić Was serdecznie na :

http://smg.photobucket.com/albums/v467/alizar/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alizar robisz naprawdę świetne fotki, zwłaszcza makro, są po prostu piękne,

ale fotografując w górach staraj się uzywac filtrów, zwłaszcza polaryzacyjnych, albo chociaż UV, bo bez nich te zdjęcia są takie trochę "mleczne" można próbować to później trochę skorygować, na co zresztą sobie pozwoliłem:

 

aaa2.jpgaaa2a.jpg

 

lecz z filtrami byłyby znaczniej bardziej naturalne

pozdrowienia

 

no ale kobieta, która się żab nie boi i jeszcze tak je potrafi fotografować ... :notworthy:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alizar robisz naprawdę świetne fotki, zwłaszcza makro, są po prostu piękne,

ale fotografując w górach staraj się uzywac filtrów, zwłaszcza polaryzacyjnych, albo chociaż UV, bo bez nich te zdjęcia są takie trochę "mleczne" można próbować to później trochę skorygować, na co zresztą sobie pozwoliłem:

 

aaa2.jpgaaa2a.jpg

 

lecz z filtrami byłyby znaczniej bardziej naturalne

pozdrowienia

 

no ale kobieta, która się żab nie boi i jeszcze tak je potrafi fotografować ... :notworthy:

 

 

jesli chodzi o zdjecia z gorek - robione byly zanim weszlam w posiadanie filtrów;))...

teraz zestaw foto powiekszony jest o filtr polaryzacyjny HOYA super, wiec na peweno fotki wygladalyby lepiej;))

te z Turcji juz sa z polarkiem, wiec jakos tak lepiej wygladają..;)...

 

a zaby to taka moja slabosc - uwielbiam je;))

 

 

:)

A.

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie bądźjużtaka skromna :) Faotki fajowe, najładniejsze kropelki i ślimaczek.

Jeżeli dostane pozwolenie wrzucił bym co nie co na tapetke :Salut:

A czym pstrykasz?

 

psytrykam Olympuskiem c750 UZ

(to z reszta widac w ramkach zdjec z gorek;) )

 

pozwalam...!!

nie mam jakiegos fiola na punkcie praw autorskich czy innych glupot...

po prostu lubie robic zdjecia, a jesli komus sie jeszcze one podobaja, to radosc mam tym wiekszą...:)

 

dzieki:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Alizar są co najmniej poprawne pod każdym względem: kompozycji, kadrowania (poza paroma fotkami), ustawiania planów, sposobu przedstawienia tematu, jest w nich całkiem niezła intryga. Zauważcie układ chmur przy wiatraku, zdjęcie chyba jest "odczekane".

Miałem swego czasu trochę do czynienia z fotografią, też od strony teoretycznej.

Wiem, co mówię - niezłe foty! Alizar - zasuwaj dalej!!!

 

P.S. Zupełna amatorka, czy cuś niecuś się uczyłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zapytałem, żeby mieć spokojne sumienie w razie otapetowania monitora :)

Tym olympuskiem takie fotki :blink:

To co będzie jak sie przesiądziesz na coś z wyższej półki.

 

 

wlasciwie to juz powoli coraz bardziej czuje ze ten aparat mnie niestety ogranicza:(((

trzeba bedzie rzucic sie na cos bardziej zaawansowanego....

tyle, przy mojej pensji, to nastąpi to za jakies 10 lat :((((

załamka:((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Alizar są co najmniej poprawne pod każdym względem: kompozycji, kadrowania (poza paroma fotkami), ustawiania planów, sposobu przedstawienia tematu, jest w nich całkiem niezła intryga. Zauważcie układ chmur przy wiatraku, zdjęcie chyba jest "odczekane".

Miałem swego czasu trochę do czynienia z fotografią, też od strony teoretycznej.

Wiem, co mówię - niezłe foty! Alizar - zasuwaj dalej!!!

 

P.S. Zupełna amatorka, czy cuś niecuś się uczyłaś?

 

 

kompletna AMATORKA!!!!!!

co prawda zawodowo też robię zdjecia - ale tylko w USG;), a to inna robota...

 

tak naprawde, to strasznie mi milo czytac takie opinie...

naprawde:))

dzieki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to juz powoli coraz bardziej czuje ze ten aparat mnie niestety ogranicza:(((

trzeba bedzie rzucic sie na cos bardziej zaawansowanego....

tyle, przy mojej pensji, to nastąpi to za jakies 10 lat :((((

załamka:((((

 

Nie przejmuj się, nie tylko Ty masz ten problem :( Może wygramy w totolotka kiedyś. Ale jak to ktośkiedyś powiedział: "Pieniądze to nei wszystko..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO ciekawe ... napiszesz cos wiecej?

 

USG - ultrasonografia, nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie w czasie rzeczywistym obrazu przekroju badanego obiektu. Metoda ta wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się oraz odbicia fali ultradźwiękowej (wykorzystywane są częstotliwości z zakresu 2-16 MHz) na granicy ośrodków, przy założeniu stałej prędkości fali w różnych tkankach równą 1540 m/s. Fala ultradźwiękowa generowana jest oraz przetwarzana w impulsy elektryczne przy użyciu zjawiska piezoelektrycznego (opisanego przez braci Curie na przełomie lat 1880-1881). W ultrasonografach nowej generacji wykorzystuje się również zjawisko Dopplera w celu pomiaru szybkości przepływu krwi.

 

:D :D :D

 

źródło: pl.wikipedia.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USG - ultrasonografia, nieinwazyjna, atraumatyczna metoda diagnostyczna, pozwalająca na uzyskanie w czasie rzeczywistym obrazu przekroju badanego obiektu. Metoda ta wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się oraz odbicia fali ultradźwiękowej (wykorzystywane są częstotliwości z zakresu 2-16 MHz) na granicy ośrodków, przy założeniu stałej prędkości fali w różnych tkankach równą 1540 m/s. Fala ultradźwiękowa generowana jest oraz przetwarzana w impulsy elektryczne przy użyciu zjawiska piezoelektrycznego (opisanego przez braci Curie na przełomie lat 1880-1881). W ultrasonografach nowej generacji wykorzystuje się również zjawisko Dopplera w celu pomiaru szybkości przepływu krwi.

 

:D :D :D

 

źródło: pl.wikipedia.org.

 

 

konkretniej chodzi o zjawisko odwrotne do efektu piezoelektrycznego...

coś za dużo fizyki tu wrzuciłeś remicku!!....

 

dla mnie USG na co dzień to - echokardiografia płodowa....badania prenatalne....

 

superciekawe!!:)))

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie USG na co dzień to - echokardiografia płodowa....badania prenatalne....

 

O... Czyli Pani doktor, pasjonatka astronomii, niezła Pani fotograf i... (spójrzcie na avatar!!!) piękna kobieta... To mogło się zdarzyć tylko na AstroForum...!

 

A stan cywilny? ;):D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... Czyli Pani doktor, pasjonatka astronomii, niezła Pani fotograf i... (spójrzcie na avatar!!!) piękna kobieta... To mogło się zdarzyć tylko na AstroForum...!

 

A stan cywilny? ;):D:P

 

 

ooo...widze Kolega po fachu!!;))

reszty nie skomentuję, bo wrodzona skromność mi nie pozwala...

wciąż samotna - w końcu który Facet nadąży za taką, co?

 

;)

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretniej chodzi o zjawisko odwrotne do efektu piezoelektrycznego...

coś za dużo fizyki tu wrzuciłeś remicku!!....

 

dla mnie USG na co dzień to - echokardiografia płodowa....badania prenatalne....

 

Moja definicja bardziej do mnie przemawia, może dlatego że nie rozumiem tych stwierdzeń użytych przez Ciebie :)

 

wciąż samotna - w końcu który Facet nadąży za taką, co?

 

No chyba tylko jakiś z astro-forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo...widze Kolega po fachu!!;))

reszty nie skomentuję, bo wrodzona skromność mi nie pozwala...

wciąż samotna - w końcu który Facet nadąży za taką, co?

 

;)

 

He he he... Dopiero na I roku jestem... Ale fotografować też lubię, jestem astroamatorem, przystojny, młody, skromny... [ :ha: ] Pasowalibyśmy chyba do siebie... ;) A może raczej po tygodniu wyrywalibyśmy sobie z rąk teleskopy, aparaty i pacjentów...? :blink:

 

A miało być tak pięknie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.