Skocz do zawartości

Canon Eos 300D


Kordian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam do Was małe pytanko. Przymierzam się do jakiegoś aparatu z którego był bym przez lata zadowolony i który mnie nie zawiedzie. Wiele dobrego słyszałem o Canonie Eos 300D (i mogłem go w akcji zobaczyć) Zastanawiam się więc czy go nie kupić. Jest do wzięcia nowy za 2100 zł. Pytanie tylko czy to nie za drogo i czy wogule jest to dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO a gdzie Ty jeszcze znalazłeś canona 300D .

Mi sie udało dwa miesiące po Jodłowie kupić i to wziołem jeden z ostatnich modeli jakie były w Tarnowie.

A czy warto to oczywiście zależy, ja dałem troszke więcej i to miała być cena ostateczna.

Musisz posrrfować po internecie i porównać ceny np z 350D, choć są i opinie że różnica w jakości sprzętu nie jest az tak duża więc porównaj ceny.

Osobiście bym brał , ale niech sie wypoewiedzą inni :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tyle to możesz kupić używanego eosa 350D

albo za niewiele więcej - nowego: http://www.allegro.pl/search.php?string=eo...7&category=8942

więc róznica w cenie już nie jest taka wielka, ale napewno warto dopłacić

a o różnicach pomiędzy 300D a 350D mozesz poczytać np. tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7643&hl=

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tyle to możesz kupić używanego eosa 350D

albo za niewiele więcej - nowego: http://www.allegro.pl/search.php?string=eo...7&category=8942

więc róznica w cenie już nie jest taka wielka, ale napewno warto dopłacić

a o różnicach pomiędzy 300D a 350D mozesz poczytać np. tu: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=7643&hl=

pozdrowienia

 

Po tym co przeczytałem w powyższym topicu chyba zdecyduję się na 300D. Jestem strasznie wielki misu (chyba największy na forum) :szczerbaty: i im większy i lepiej leżący aparat tym lepiej.

A i jeszcze jedno. Jeśli kogoś interesuje to mam dojścia do tych 300D po 2100. Zostało u mojego kumpla w hurtowni tylko 3 sztuki, więc jak ktoś jest bardzo zainteresowany to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co przeczytałem w powyższym topicu chyba zdecyduję się na 300D. Jestem strasznie wielki misu (chyba największy na forum) :szczerbaty: i im większy i lepiej leżący aparat tym lepiej.

A i jeszcze jedno. Jeśli kogoś interesuje to mam dojścia do tych 300D po 2100. Zostało u mojego kumpla w hurtowni tylko 3 sztuki, więc jak ktoś jest bardzo zainteresowany to piszcie.

 

Ja tez jestem misiu i nie wiem czy nie większy... a do 350D przyzwyczaiłem się bardzo szybko. To tylko takie marudzenie... zaletę małości 350D widac dopiero gdy np. nosi się go codziennie (jak ja) lub pojedzie się na wakacje i zwiedza się cały dzień nosząc go na ramieniu. Lekki... jak podczas pobytu w Egipcie na zacmieniu chwyciłem po raz kolejny za 300D to jakoś mi tak łapa poszła do dołu. Do jego małości idzie się przyzwyczaić. Kolejna sprawa - co na zaćmieniu odegrało niebagatelną rolę to szybkość. 300D zatyka się po 3-4 fotkach... 350 nie ma tego problemu. Podczas fazy całkowitej zaćmienia zrobiłem 244 fotki, faza całkowita trwała na moim stanowisku 3min 58 sek... wychodzi na to, że robiłem ok 1 fotkę na sekundę. Na filmach słychać jak kolega z 300D który stał za mną krzyknął do mnie "nie tak szybko".

 

Oczywiście piszę ttaj o zastosowaniach pozaastrofotograficznych ale 350D ma równie dobre osiągi na tym polu co 300D.

 

Ja bym się jednak zastanowił nad 350D!

 

To tyle.

Pozdrawiam i przepraszam za ew. literówki...

Dopiero wpadłem do domu a jutro z rana się zrywam.

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem powiedzieć, że nie ma sprzętu który się nie psuje.

Jest wiele osób na tym forum co naprawiało Canona 300D.

Nie wiadomo jak jest z 350D ale na te informacje trzeba jeszcze troszke zaczekać.

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie jest tak że 350D ma redukcję szumów, a 300D nie. I to podobno redukcję drugiej generacji. Według reklamówki hoty na tradycyjnych czarnych ramkach nie są dokładnie identyczne z tymi na fotografii więc wymyślono metodę żeby odejmować dokładnie to samo co zapaskudziło fotkę. Przynajmniej tak to wyglądało na rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

i działa znakomicie, bo to nie jakaś software'owa sztuczka, tylko zaraz po pierwszym, naświetla drugi kadr z takimi samymi ustawieniami, tylko że z zamknietą migawką i już jako jedno wędruje na kartę, czy kompa

ale ból jest taki, że zdjęcia się robi dokładnie 2 x dłużej, a w astro, aż się serce przez to kroi i z tego powodu rzadko się z tego korzysta

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma

i działa znakomicie, bo to nie jakaś software'owa sztuczka, tylko zaraz po pierwszym, naświetla drugi kadr z takimi samymi ustawieniami, tylko że z zamknietą migawką i już jako jedno wędruje na kartę, czy kompa

ale ból jest taki, że zdjęcia się robi dokładnie 2 x dłużej, a w astro, aż się serce przez to kroi i z tego powodu rzadko się z tego korzysta

Zawsze lepiej mieć taką funkcję na wypadek gdyby trafił się jakiś feralny egzemplarz z upierdliwym hot pikselem. Co prawda zawsze można oddać aparat do serwisu, ale oni podobno nie wymieniają matryc tylko mapują hoty w pamięci aparatu, powodując że aparat je omija obliczając kolor na podstawie sąsiednich pikseli. A ja raczej nie chciał bym mieć aparatu do astro który omija niektóre piksele. A tak na marginesie ciekawe ile pikseli jest zamapowanych fabrycznie? O ile to w ogóle prawda z tym mapowaniem pikseli, bo takie rewelacje można przeczytać na grupach fotograficznych. Na pewno mapowanie pikseli ma Olympus Camedia, bo jako jedyny aparat ma tą funkcję wbudowaną w menu i operację można przeprowadzić samemu w domu. Jest też strona z opisem jak to zrobić z Nikonem Coolpix http://e2500.narod.ru/ccd_defect_e.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.