Skocz do zawartości

Filtr wąskopasmowy Baader O-III 1,25" nówka


moonster

Rekomendowane odpowiedzi

Do kupienia filtr wąskopasmowy Baader O-III - nowy, nigdy nie używany, fabrycznie zapakowany, 1,25".

 

Nie będzie już chyba nic lepszego dla astronomów prowadzących wizualne obserwacje obiektów deep sky – ten filtr ma najlepsze osiągi ze wszystkich filtrów mgławicowych, zwłaszcza pod niebem bardzo zanieczyszczonym światłem.

 

Spośród dostępnych na rynku filtrów O-III o najwęższym paśmie przenoszenia, idealnie nadaje się do wykonywania zdjęć za pomocą CCD ze względu na niedościgniony kontrast. Nie daje się zauważyć żadnego pogorszenia jakości obrazu nawet przy największych powiększeniach. Ma takie same ultra-twarde, ekstremalnie trwałe nanoszone próżniowo powłoki dielektryczne jak te stosowane w filtrze UHC-S.

 

Filtr Baader O-III skutecznie blokuje całe spektrum wizualne z wyjątkiem linii widmowej O-III, eliminując irytujące kolorowe otoczki wokół gwiazd, które często pojawiają się w filtrach O-III produkowanych za pomocą mniej zaawansowanych technologii powlekania.

 

Cena - 209zł + 7zł na przesyłkę. Możliwy odbiór osobisty w Toruniu. Cena w sklepie (Delty) - 225zł. Cena sugerowana producenta - 279zł.

 

FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupienia filtr wąskopasmowy Baader O-III - nowy, nigdy nie używany, fabrycznie zapakowany, 1,25".

W takim razie skąd masz ten filtr?

Nowy sklep powstał, czy import prywatny?

A propos. Skoro nie był używany, to skąd wiedza, że ten filtr ma "niedościgniony kontrast" ?

Może sie czepiam, ale sądziłem, że tu na forum sprzedaje się używane astroprodukty z takiego, czy innego powodu.

pozdr

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skąd masz ten filtr?

Nowy sklep powstał, czy import prywatny?

A propos. Skoro nie był używany, to skąd wiedza, że ten filtr ma "niedościgniony kontrast" ?

Może sie czepiam, ale sądziłem, że tu na forum sprzedaje się używane astroprodukty z takiego, czy innego powodu.

pozdr

 

Nie, nie powstał żaden nowy sklep. Wygrałem go w konkursie astronomicznym i stwierdziłem, że mi się nie przyda. A opis "zerżnąłem" z netu. Gwarantuję, że filtr jest fabrycznie nowy i nieużywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to Ty wygrales ten konkurs!

 

Gratuluje szczescia i w sumie troche przykre, ze nagroda sie nie przyda...

 

Niestety, nie przyda się, a na leżenie na półce nie zasługuje - to zbyt drogie cacko ;-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.