Skocz do zawartości

Polsat cyfrowy.......


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was posiada platforme cyfrową polsatu?

Prosze o pomoc ,bo dzis o mało co wyszedłbym z siebie :angry:

Od kilku dni nie mam mozliwosci odbierania kanałów,wydzwaniam na infolinie z zapytaniami co jest grane ,ale tylko moge porozmawiac sobie z automatem :angry:

Dzwoniłem dzis chyba z 5 razy ,z czego tylko 1 raz udało mi sie porozmawiac z kims "zywym" ale i tak nie załatwiłem sprawy.

Pozatym to już przesada ,aby czekac na polaczenie z konsultatntem po 15-20 min :angry::angry:

Dobrze ,że mam mozliwosc dorobienia w pracy -nadgodziny(bede mógł zapłacic rachunek telefoniczny).

Abonament zapłącony,odswieżone ustawienia dekoderu są,tylko brak sygnału-miły pan z ktorym rozmawiałem cała sparwe obarczyl wina złego ustawienie anteny(no chyba krasnale przestawiły ja w nocy) bo skrecona jest na stałe i to dosc mocno.

Moze ktos z was ma jakis pomysl,bo ja już nie mam sił co robic dalej.

Szansa na polaczenie sie z konsultantem jest jak 1/20 :unsure:

A pozatym żona nie daje mi spokoju..... sami rozumiecie :D

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn, to może być bardzo wiele

tzn niemasz tylko programów pakietu polsatu, czy wogóle żadnego?

jak żadnego, a tuner działa, to może rzeczywiście przestawiła się antena, jak nie, to mógł paść konwenter, to takie pudełko przy antenie, z którego wychodzi kabel, sprawdź kabel, czy czasem gdzieś niejest załamany, zobacz też czy czasem anteny nie zasłania jakieś drzewo, które nagle wyrosło - (poważniej już, bywa tak, że ludzie zakładają sat w zimie, wtedy jest ok, przychodzi wiosna i zero sygnału, bo nagle na drzewie liście urosły :ha: ) zobacz czy czasem nie przybyła jakaś linia energetyczna przed Twoim oknem,

mógła też paść głowica sat w tunerze

a jakiejś burzy nie miałeś ostatnio w okolicy czasem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co chodzi mi po głowie to sprawa abonamentu.Tak szczerze to lekko sie spozniłem o kilka dni,lecz dwonic ,dowiedzialem sie ,ze abonament test opłacony i nie ma problemu.

Wiec co?

Coraz czesciej zaczyna mnie drażnic Polsat ,choc na programy nie ma co narzekac :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Mam zwykłą antenę i tuner cyfrowy, ustawioną na hot birda, wisi dość nisko na ścianie. Kupuje sobie dobiero multi-switcha i konwenter wielopasmowy od marca zanikło mi 70 % polskich programów nie mam nawet polonii.

Myśle że to wina wiosny i liści , przenoszę talerz na komin, powinno zadziałać .

A spróbuj pożyczyć od kogoś tuner analogowy - jest bardziej czuły bo możesz dostrajać go jak zwykłą antenę. Popatrz jak mają ustawiona antenę sasiedzi jeśli kręcąc nic nie moższ złapać może masz źle ustawioną polaryzację pionową lub coś zanjduje się bezpośrednio przed talerzem mur, gęste drzewo itp.

Jesli sygnał jest "0" to napewno konwenter nie jest ustawiony na satelitę lub cos go przysłania.

:Salut:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignisdei,

 

pod koniec kwietnia, chyba 20-go, były zmieniane częstotliwości transponderów na hod birdzie.

Poszukaj w necie, z jakich na jakie była zmiana. Możliwe, że dlatego padły ci niektóre kanały.

 

promil,

 

spróbuj odłaczyć tunera z prądu na kilka sekund. Czasami to pomaga.

Ale jeśli zalegałeś lub NADPŁACIŁEŚ, rachunek nawet o 1 grosz, to masz problem.

Polsat, jest znany z tego, że w takich przypadkach zaczyna robić problemy....

Czytając fora o TV-SAT, nie wróżę ci świetlanej przyszłości.

 

 

Obym się mylił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Ignisdei,

 

pod koniec kwietnia, chyba 20-go, były zmieniane częstotliwości transponderów na hod birdzie.

Poszukaj w necie, z jakich na jakie była zmiana. Możliwe, że dlatego padły ci niektóre kanały.

 

To toche nie tak mam automatryczne wyszukiwanie nadawcy, pierwsze co mi przyszło do głowy po zniknieciu programów to to co mówisz, zmaina częstotliwości nadawania programów, jednak zrobiłem automatyczne wyszukiwanie wszystkich zakredów (H, V) w obrębie tego satelity znalazłem kilkanascie programów arabskich i nic poza tym, w sumie mam dziury -(brak sygnału) na mój gust zbyt słaby sygnał. Kiedyś kupłem sobie prosty rozgałeźnik bo chciałem na jednym talerzu puścić 2 tunery cyfrowy i analogowy. Jakież było moje zdziwienie gdy na cyfórwce zanikły mi słabsze programy (z sporadycznie błednymi bitami) po odłaczeniu drugiego tunera i rozgałęźnika wszystko wróciło do normy. Dlatego uprę się narazie przy swoim i dam talerz na komin no i się zobaczy. Choć oczywiście tylko głupiec upiera się, nie biorac po uwagę innych argumentów, :Salut:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To toche nie tak mam automatryczne wyszukiwanie nadawcy, pierwsze co mi przyszło do głowy po zniknieciu programów to to co mówisz, zmaina częstotliwości nadawania programów, jednak zrobiłem automatyczne wyszukiwanie wszystkich zakredów (H, V) w obrębie tego satelity znalazłem kilkanascie programów arabskich i nic poza tym....

 

Tylko, że możesz przeszukać te transpondery które masz zapisane w satelicie. Jeśli są pozmieniane, to wierz mi, niewiele znajdziesz. Moja żona też mi suszyła głowę, jak dość dużo kanałów, nagle, jednej nocy wyparowało. Zmiany

Edytowane przez grzel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłaczyć tunera z prądu na kilka sekund. Czasami to pomaga.

Połączyć się z człowiekiem z infolinii to rzeczywiście makabra <_<

 

Ale miałem chyba dwa razy sytuację że kanały "zniknęły" i pomogło wyjęcie i ponowne włożenie karty z dekodera :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
Tylko, że możesz przeszukać te transpondery które masz zapisane w satelicie. Jeśli są pozmieniane, to wierz mi, niewiele znajdziesz. Moja żona też mi suszyła głowę, jak dość dużo kanałów, nagle, jednej nocy wyparowało. Zmiany

 

To ma sens, spróbuje inczej .. dzieki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cyfrowy PolShit :ha:

i jeśli coś mi nie gra (dekoder Samsunga jakiś 4 letni chyba)

robię dwie rzeczy i u mnie zawsze pomaga

1. Aktualizacja oprogramowania na dekoder

2. wyp...lenie i reskanowanie wszystkich kanałów

 

p.s. po paru rozmowach z Biórem Opsłógi Klyenta - mam wstręt do jednej melodyjki z centrali telefonicznej której się nasłuchałem oczekując na żywego ludzia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiete słowa-ta melodyjka bokiem wychodzi <_<

Ale dzis problem zostal rozwiazany,mianowicie przyjechal pan ze sklepu autoryzowanego ,pomierzył i okazało sie ,że przeszkadzaja drzewa :angry:

W 30 min.przestwił wysiegnik na scianke dzielaca balkony(wywiercil 4 dziury),skrecił,podłaczyl miernik i gotowe.

Cala akcja trwała ok 30 min,a cena koncowa to 60 zł za ta przyjemnosc :o

Cenią sie fachowcyale ważne ,że z żona mam juz spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ignisdei
Tylko, że możesz przeszukać te transpondery które masz zapisane w satelicie. Jeśli są pozmieniane, to wierz mi, niewiele znajdziesz. Moja żona też mi suszyła głowę, jak dość dużo kanałów, nagle, jednej nocy wyparowało. Zmiany

 

 

Posłuchałem Cię i mialeś rację, :notworthy: nic nie dawało wyszukiwanie automatyczne dopiero manualne przeszukiwanie i ręcznie wklepywanie kodu do transpondera dało efekty, aktualnie na tej stronie:

http://www.satcodx1.com/0130/pol/.

Coś porobili z HOT- Birdem, w tabeli są też nieścisłości nie moge znaleźć Polsatu 2 w tabeli jest podane:

11.178/ sr 27500 H, tymczasem na transponderze znajduję 0 nowych. Ulotniła się też Viva Polska i MTV powinny być na 11.075 V. Choć i tak jestem zadowolony znalazłem 90 % zaginionych no i żonka nie truje :helo: .

Pozdr :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.