Skocz do zawartości

Pierwszy teleskop


Pawel.b

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tutaj nowy więc na początek chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

A teraz moj problem.Wiem, że tematów na forum o wyborze teleskopu było już mnóstwo, ale niegdzie nie znalazłem informacji o tym teleskopie.

Powiedzcie mi czy warto wydawać te 700 zł na taki teleskop. Chciałbym oglądać i planetki i DS. Mieszkam w małym miasteczku stąd światła w nocy nie ma aż tak dużo jak w wiekszych miastach. Proszę doradźcie coś.

Edytowane przez Pawel.b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pweno jest lepiej go miec niz 114/900 .

Niska cena rekompensuje slaby montaz. Statyw to najlepiej od razu wymien na geodezyjny , albo na min. wysokosci uzywaj . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu byla akcja na dwoch forach na temat tanich statywow geodezynych.

Statyw geodezyjny mam nadzieje nie raz widziales-pracownicy robót drogowych lub geodeci uzywaja takich statywow(przeważnie o pomaranczowych drewnianych nogach :D ).

Taki statyw cechuje sie wytrzymałoscia a co najwazniejsze jest bardzo stabilny i nie "lata" na byle wietrze.

Uzyj opcji szukaj i poczytaj na temat tych statywow.

 

Popatrz na moj avatar ,mam glowice montazu osadzona na takim własnie statywie :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys planety chcial glownie ogladac to taki montaz ulatwia sprawe. Ale jak masz ciemne niebo to mglawice Cie wciagna i wtedy niezastapiona i tania jest Synta 200/1200 na Dobsonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Optisan star 60mm,nastepnie przeskoczyłem na 200mm i mysle,że kiedys uzbieram na 300mm.

Pamietaj ,apetyt rosnie w miare jedzenia :szczerbaty:

P.S zbig ma racje ,ponieważ Synta 200/1200 kosztuje ok 1100 zł a jest bezporownania lepszym sprzetem niz ten za 700zł.

Przemysl to :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że teraz to Synta 200/1200 to standard, ale na te dodatkowe 400zł musiałbym bardzo długo czekać, bo to jednak sporo kasy, a i wydatki co chwilę jakieś( szkoła, jakaś książka, itp) więc chyba na początek swojej przygody z teleskopem nie mam innego wyjścia jak coś w granicach mojego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polegam na Waszym doświadczeniu bo swojego jeszcze nie zdobyłem. Będę jeszcze kombinował żeby dozbierać na synte 200/1200,ale jeżeli nie będzie takiej możliwości to sprawie sobie 130/900 w ostateczności. Dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

B)--><div class='quotetop'>(Pawel.b @ May 17 2006, 21:01) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

na te dodatkowe 400zł musiałbym bardzo długo czekać, bo to jednak sporo kasy

Qrcze, na uzbieranie na Syntę czekałem kwartał cały! Za to mam - i mieć będę. To samo dla ciebie: kupisz za 700 i na długo tak zostanie. A w pewnym momencie pożałujesz, bo tak już ten świat jest skonstruowany ;) I będziesz zbierał. NA CO???? Pewno na Syntę :D

A za używany teleskop dostaniesz około 50% jego początkowej wartości.

 

Cierpliwości życzę!

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.