Skocz do zawartości

Programy astro na tel. komórkowy


Gość NID

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wstawiłem ten topic w tym dziale, bo nigdzie indziej (chyba) by nie pasował.

Moje pytanie zatem brzmi - czy znacie jakieś przydatne programiki Java które są przeznaczone do telefonów komórkowych i przydają się w obserwowaniu nieba ?

Chodzi mi głównie do tel. nokia s40, ale jeśli ktoś zna symbiany to się nie obrażę, być może innym się przydadzą.

A już wogóle najlepiej byłoby gdyby każdy tutaj wklejał recenzję konkretnych programów ( jeśli wogóle by się komuś chciało :) ) Takich programików zapewne jest kilka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby można było znaleść coś rozsądnego.

Dlaczego? Mały wyświetlacz telefonu nie pozwala na jakieś szaleństwo.

Raczej nie wiele zobaczysz, a jak zobaczysz to dostaniesz wytrzeszczu oczu.

Wyobraź sobie taki CdC zmniejszony do wymiarów komórkowego wyświetlacza, niewiele dojrzysz.

A w ogóle jak takim programikiem sterować? Upierdliwa sprawa.

Lepiej chyba wydrukować kawałek mapki z interesującym nas fragmentem nieba.....

 

Co innego palmtopy. Programy są, widziałem gdzieś na necie, a może nawet tutaj na forum...

 

Ale dostać z rana smsa z takim np. kalendarzem astronomicznym na dany dzień to byłaby miła sprawa.

Dałoby się coś takiego "postawić" na naszym forum? Wykonalne to wogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że jeśli chodzi o niektóre programiki to sprawa małego wyświetlacza stanowiłaby problem.

No ale przecież na koma są np. mapy miast - nie raz z niej korzystałem - bardzo pomocna rzecz ...

W każdym razie jak ja coś znajde to zapewne podeśle tu jakąś recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby można było znaleść coś rozsądnego.

Dlaczego? Mały wyświetlacz telefonu nie pozwala na jakieś szaleństwo.

 

Nic bardziej mylnego!

 

Sam posiadam raczej nie skomplikowany telefon ktory potrafi uruchamiac aplikacje napisane w javie.

Uzywam kilku programow astro na komorce ale godnym polecenia jest:

 

Solun' - The Pocket Planetarium

http://www.piecafe.co.uk/solun/jsolun.htm

 

Jak dla mnie rewelacja i program darmowy.

s_jsolun_n_horizon2.png

 

s_jsolun_n_magnitude.png

 

s_jsolun_5_multi.gif

 

jsolun_z_world.gif

 

PS:

 

NID dzieki za temat!

Mysle ze warto bylo go poruszyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MirekAD, świetna robota ; Ax, pewnie, że warto było to poruszyć.

:Beer:

 

A oto i zapowiadane recenzje:

 

uSolun 1.0.1

Świetny programik, dzięki któremu będziemy wiedzieć mniej więcej gdzie "ustawiają się" w danym czasie planety, konstelacje itp. Ponadto możemy zobaczyć jaka ma być faza księżyca danego dnia.

Obsługa banalnie prosta, wystarczy jedynie określić współrzędne naszego "obserwatorium".

Planety określone są znanymi symbolami. Ocena: 5/6

 

a2.jpga3.jpg

 

MoonPhase

Prosty, niewielkich rozmiarów programik ukazujący nam jedynie w jakiej fazie "znajduje się" Łysy.

Autorem jest ... Takechi Masachi :) Ocena: 2/6

 

a1.jpg

 

Programiki testowane na NOKIA 6220 ( S40 )

Edytowane przez NID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Solun jest bardzo fajnym programem - dla osób używających Nokii 9500/9300 mam poradę jeżeli program się nie uruchamia trzeba zmienić język urządzenia na angielski (sprawdzone w praniu).

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei
MirekAD, świetna robota ; Ax, pewnie, że warto było to poruszyć.

:Beer:

 

A oto i zapowiadane recenzje:

 

uSolun 1.0.1

Świetny programik, dzięki któremu będziemy wiedzieć mniej więcej gdzie "ustawiają się" w danym czasie planety, konstelacje itp. Ponadto możemy zobaczyć jaka ma być faza księżyca danego dnia.

Obsługa banalnie prosta, wystarczy jedynie określić współrzędne naszego "obserwatorium".

Planety określone są znanymi symbolami. Ocena: 5/6

 

a2.jpga3.jpg

 

MoonPhase

Prosty, niewielkich rozmiarów programik ukazujący nam jedynie w jakiej fazie "znajduje się" Łysy.

Autorem jest ... Takechi Masachi :) Ocena: 2/6

 

a1.jpg

 

Programiki testowane na NOKIA 6220 ( S40 )

 

 

Naprawde bardzo fajna aplikacja - przetestowałem na sony ericson t630 , chodzi w 100%, szkoda że nie mogę wgarć prezetowanego wyżej Solun' - The Pocket Planetarium, chodzi raczej z nowymi telefonami mającymi dostęp do pakietów java z rozszerzeniem "sis". Mój eryk zgałsza błąd importu plików czyli to napewno jawa nowej generacji, uSolun 1.0.1 zato śmiga super. Jesli znacie inne programiki to prosze podawajcie bez krępacji. Pozdr Robert :Beer:

 

tu macie link: http://download.russencity.com/Handy/Java/Java_Programme/

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.