Skocz do zawartości

Proszę o dobrą radę zw. z aparatem


Piort

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Prosże Was koledzy o radę w wyborze aparatu w segmencie do 700 zł.

Wybieram się za 2 tyg. na urlop do Szwecji i domowy "sztandarowy" aparat jest w tym czasie zajęty. A coś do pstrykania muszę mieć w tym pięknym kraju !!!

 

Przeznaczam na zakup do 700 zł (nie więcej bo jeszcze trzeba i tak kartę dokupić)

 

O radę szczególnie proszę osoby używające właśnie aparatów z tego segmentu, gdyż parametry w abeli nie zawsze mówią nam o "uroku" zdjęć - osobiście sparzyłem się mocno na Panasonicu FZ5 - który kusząc zoomem optycznym 12X ze stabilizajcą - fajna sprawa - po prostu "odpłaca" brzykimi zdjęciami (o wiele ładniejsze wychodzą ze zwykłego Olympusa za 440 zł!! - modelu nie posiadającego praktycznie żadnych "opcji" (model? niepamiętam)

 

Co liczy się dla mnie przy tym zakupie?:

 

- matryca do 4 MPix (żeby nie przepłacać za większą)

- zoom w zakresie 3X - do 4X (na więcej nie liczę za tą cenę)

- Bardzo ważna sprawa to wierne odwzorowanie barw w trybie automatycznym i ogólnie żywe i ładne zdjęcia

- sprawą uzupełniającą będzie napewno "szybki start" aparatu, i umiarkowane gabaryty.

- jasność 2,8 - X ub lepiej (ten Canon A520 ma nawet 2,6)

 

Wstępne rozeznanie dało w efekcie: Canon A520 - co Wy na to ? Czekam na propozycje !!

http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/9423

 

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez Piort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Nikona Coolpixa 3700 jest to maleństwo mieszczące się w dłoni to jest jego wielki plus największym minusem jest kontrast LCD w słoneczne dni jak robi się foty słabo widać, ale ma wizjer optyczny, więc można focić za jego pomocą. Jeżeli chodzi o foty w pełnym automacie to w większości przypadków wychodzą zadowalająco, pięknie wychodzą fotki wieczorem ze statywu bez lampy ogólnie jako kompakt do robienia fot zawsze i wszędzie (ze względu na gabaryty i wagę mieści się w kieszonce koszuli) polecam, choć zakup nowego może być problemem już z rok nim nie handlują. Już zrobiłem nim dwa i pół tysiąca zdjęć i aparacik sprawuje się nieźle odpukać.

 

dscn12820vg.th.jpg dscn12777bo.th.jpg dscn12849aa.th.jpg

 

Warunki były ciężkie mróz siarczysty poniżej dziesięciu ludzie w domach palili (nic dziwnego ;-) ) i dym aż świecił. Minus aparatu jest taki, że nie ma wężyka, ale można robić fotki z opóźnieniem i nie trzeba dotykać aparatu. Fotki robione kilka miesięcy temu teraz zabrałbym się za to inaczej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup z możliwie jak największym wyświetlaczem, fajna rzecz, łatwiej segregować fotki jeszcze bez komputera.

 

tez planuje zakup aparatu ponizej 1tys zl, ogolnie sklaniamsie ku jakiemus canonowi PowerShot, lecz dla mnie duzy wyswietlac to jak najbardziej wada, duzy wyswietlacz jest najczesciej kosztem malych przyciskow, a segregowanie fotek, jest niepotrzebne gdy ma sie duza karte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- matryca do 4 MPix (żeby nie przepłacać za większą)

 

to dorzuce pytanie: czy w megapixele warto inwestowac tylko wtedy gdy sie robi odbitki z fotek?

i jak ma sie ilosc mpix w stosunku do rozmiaru mozliwej wielkosci odbitek?

Edytowane przez pbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ma sie ilosc mpix w stosunku do rozmiaru mozliwej wielkosci odbitek?
Kilka s szukania w archiwum grupy dyskusyjnej pl.rec.foto.cyfrowa:

http://www.cdrom.pl/index.php?title=Kalkulator_megapikseli

Znajdzemy na niej rowniez wiele porad dot. zakupu aparatow, majac okreslona kwote w portfelu...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po upływie 2 dni, i przewertowaniu klikunastu stron www, faworytem zostaje CANON A530 + 512 SanDisk.

 

Mam tylko rozterkę pomiędzy A510 (3Mpix) i A530 (5Mpix i tryb ISO800) - różnica wynosi 150 zł...

 

Mam świadomośc że to ISO800 nie będzie właściwie do użytku jeśli chodzi o jakość zdjęć, ale w szczególnych przypadkach może się przydać bo preferuję zdecydowanie zdjęcia bez lampy. Za 3 Mpix przemawia do mnie czysto logiczne rozumowanie - Mniej sensorów na tej samej powierzchni = lepsza jakość odwzorowania obrazu!

 

Proszę o wyprowadzenie z błędu jeśli go popełniłem rozumując w ten sposób...

Czekam na dalsze porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jak zwykle pozrzędzę analogowo. Czemu cyfrówkę? Czy analogi są już tak nieporęczne i niewarte uwagi, by ich nie uwzględniać przy zakupie?

 

A odnośnie tematu to kiedyś zdażyło się mojemu ojcu kupić cyfrówkę w promocji Tesco (tak wiem :P) za 350zł, ale fotki naprawde są godne pokazania innym. Do tego zooma opt. ma 4x i jestem w wielkim szoku po tym zakupie. Jest to jakiś wyrób z rodziny Pentacon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jak zwykle pozrzędzę analogowo. Czemu cyfrówkę? Czy analogi są już tak nieporęczne i niewarte uwagi, by ich nie uwzględniać przy zakupie?

 

pewnie ze tego powodu, ze jesli chce sie focic imprezy, grlie i ogniska to zdecyodwanie lepiej wypada tani kompakt, ktorym mozna zrobic kilkaset fotek bez zakupu kolejnej kliszy...

 

ja sklaniam sie coraz bardziej ku zakupowi Canon PowerShot A610, przemawia do mnie to, ze jest on na 4 baterie i ma obrotowy wyswietlacz ktory sie przydaje czasem. biore pod uwage takze te aparaty: http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...n_s2is&show=all

Edytowane przez pbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś jak chcesz robić fotki bez lampy wieczorkiem to przydałby się aparat gdzie można wężyk przykręcić, ale w kompaktach to szczerze nie widziałem, ale tu pomocna jest opcja opóźnienia np. u mnie są dwa opóźnienia 3 i 15s oraz jest możliwość zrobienia zdjęcia przez klaśnięcie. Bo jak robisz nawet ze statywu to samo naciśnięcie może popsuć całe zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze tego powodu, ze jesli chce sie focic imprezy, grlie i ogniska to zdecyodwanie lepiej wypada tani kompakt, ktorym mozna zrobic kilkaset fotek bez zakupu kolejnej kliszy...

http://www.dpreview.com/reviews/compare_po...n_s2is&show=all

 

To fakt, ale jak dla mnie to jednocześnie wada, bo potem przychodzę w odwiedziny do znajomych i zostaję przywitany 300 fotkami bez polotu. A jak się ma kliszę to się stara człowiek, żeby dobrze zrobić fotkę :)

W tym cały urok kliszy (ale to już wszyscy wiemy).

Dobra koniec offa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.