Skocz do zawartości

Jaki cyfrak na poczatek do astrofocenia?


Jarek76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej,bardzo prosze o rady jaki aparat wybrac.

Dodam tylko ,że mam okazje przywiezc uzywke z Niemiec za ok 50 euro ,tylko teraz chodzi jaki model mam wybrac na poczatki mojej przygody z astrofoceniem.

Zdaje sobie spsrawe ,ze aby uzyskac fajowe fotki musi byc to naprawde dobry sprzet,ale mi chodzi cos do nauki.

Matryca jakies 2-3Mp,jaki zoom optyczny i jakie modele aby pasowaly pod focenie w projekcji okularowej.

Aparat za 50 euro w niemczech to jak w Polsce sprzęt za 700-800zl(wujek zwozi tego na kilogramy,maniak szaleje na ebay , łapie okazje).

Z góry dziękuje ,bo mam malo czasu ażeby nie wybral czegos co sie nie nada wogóle do astrofoto :szczerbaty:

 

Elo fachowcy od astrofoto -POMOCY :Beer::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej,bardzo prosze o rady jaki aparat wybrac.

ja bym do astrofoto bral cos lepszego np350d, jakos mi sie nie widzi zabawa kompaktem w astrofoto, juz lepiej kupic webcama 740 albo jakas veste, a kompakt kupic do focenia wszystkiego innego,

ostatnio kupilem canon PowerShot A610

Edytowane przez pbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A60 nigdy w zyciu to 24bity A/D tragiczna dynamika jak juz to model wyżej (30bitów)

 

A510 naprawde jest tani.

 

ps. doskonałym rozwiązaniem byłoby nikon cp995 on tak po 500-600zł chodzi z drugiej ręki. (4500 jest zawsze droższy)

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na szybko na dpreview.com, nie mam wprawdzie potwierdzenia tych 8min. dla 350, ale dla SP310 z tej serii jest 'in-depth review' w którym jest taka informacja. Te aparaty [sP310, 320 i 350] mają dość dużą jak na kompakt matryce 1/1.8" [plus] no i mają RAW. Z tym,że nie pchałbym sie w 8MP [sP350] tylko raczej SP310, bo ten ma 7MP, czyli trochę bardziej rozsądnie. Umiarkowany zoom 3x 38-114mm powinien ułatwić stosowanie projekcji pozaogniskowej, a to diabelnie istotne. Oczywiscie tuleje filtrowe też do nich są. Sprawdź czas zapisu RAW-a w tym SP310, czy nie za długi, bo ja sie kiedyś naciąłem z TIFF-em w Sony V1 [45s zapis fotki!] Ok, sprawdziłem szybko na dpreview, tylko ok. 10s, czyli w porządku. Pozdrawiam

-Jarosław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.