Skocz do zawartości

SUN 19 06 2006


Tadeopulous

Rekomendowane odpowiedzi

dziś przed robotą - niestety chmurwy wysokiego lotu obniżyły jakość uzyskanego materiału

nie mniej barlow x3 działa ;) i własnie zmontowałem przelotkę do foto aby nie robić tego z łapki ;)

zostało jeszcze dużo do dopracowania ale mam nadzieję że lepsze od poprzednich ...

 

czy ktoś mi może powiedzieć co mam nap...one w PS że jak składam to mam takie słonko (printscreen)

 

sunPS.jpg

 

a po exporcie czy innym zapisz jako coś takiego ...

sun3.jpg

 

 

???

 

p.s. to czerwone ku...wo po lewej to niestety nie plamka - znaczy plamka ;) ale jakiś syf mi wlazł znowu na optykę ...

 

i jeszcze dwa kawałki na 100%

 

100_1.jpg

 

100_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem do dziś rano problem z trzecią ręką

1. trzymam aparat w osi "wyciągu" PST

2. kieruję statywem foto coby było centralnie w kadrze

no i problem z trzecią reką coby kręcić ostrością :blink:

i żeby wszystko zgrać do kupy razem

wczoraj wieczorkiem rozkręciłem wszystkie rzeczy które miały gwint w domu :ha: i zmontowałem z tego przelotkę i problem osiowania elementów optycznych mam nadzieję juz ni będzie istniał więcej

wystarczą mi 2 ręce

a tak przy okazji wpadłem na pomysła żeby zrobić szybkozłączkę do PST na montaż Soligora heheheh

ino do Kościółka muszę się udać :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś je mała plamka :Salut:

i cudną otoczkę tej plamki dziś widziałem przez PST :)

mam nadzieję że wyjdzie sesja foto :)

protuberancje jakieś takie małe i niewydarzone :blink:

żadnego większego QRF nie zanotowano ...

 

p.s. nie mogę się doczekać końca roboty coby pognać do domku i złożyć to com wypstrykał dzisiaj - nawet jak kiszka wyszła

 

aaa i jeszcze jedno - minus mojego cudownego aparata Małej Lady zwanej przez śmiertelników Synaxem 5D :D - bracketing fotek jest na sztywno tylko co 0,3 i 0,7 <_<

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Tylko czemu ten Kościółek ma Janusz na imię? :oco: )

może dlatego: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...ndpost&p=139033 ?

 

a Tade bardzo dziwne to zdjątko, po cropie widać jaki zdjęcie ma piękny detal, a po resizie już kompletnie się rozjeżdża

ale mam chyba pomysł, dlaczego tak sie dzieje, to zdaje się wina kompresji tylko, badź łaskaw sprawdzić przy zapisie plików w formacie jpg, jaki Ty masz ustawiony stopień kompresji

kliknij zapisz jako i obok nazwy masz takie okienko jpg options, a tam quality, suwnij no suwaczkiem na large file, albo na jakość na maximum

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.