Skocz do zawartości

Gierki


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

do absolutnie nowatorskich gier należało by jeszcze dorzucić Far Cry, znakomita grafika, ..noi ta przestrzeń :),

małe lekarstwo na klaustrofobiczne klimaty najnowszych produkcji, ale gierka już nie nowa, więc??

 

no właśnie Crytek, twórca tej gry, przedstawił pare dni temu demo, oparte na zmodyfikowanym silniku tej gry, lecz zawierającym elementy nadchodzącego DirectX 10 !! które bedzie wyznaczać standarty grafiki na najbliższe lata

9019-t_crytek_techdemo.jpg

http://arstechnica.com/journals/thumbs.ars/2006/1/22/2620

demo dostępne tu: http://gametrailers.com/gamepage.php?id=2363

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jesli komp ma sluzyc w wiekszosci do grania to lepiej zainwestowac w konsole a reszte kasy przanaczyc na sredniej klasy komp do pracy.

Konsola to wydatek okolo 1000-1500zl (nie licze tu chorych cen zaraz po premierze vide PS2 ktora kosztowala prawie 3tys) z taka kase mozan kupic dobra karte grafiki+plyta glowna i moze na ram starczy, lub zabraknie do bardzo dobrej grafiki.

No i co jest fajne w konsolach ze wzgledu na zamknieta architekture tworcy gier optymalizuja kod pod juz istniejacy sprzet(porownajcie np tekkena 1 i 3 na Playstation, a jak patrze na to co sie dzieje w swiecie kompow mam wrazenie ze tworcy zakladaja ze ktos poleci do sklepu po najnowsza karte tylko po to zeby pograc w ich giere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt nie podważalny że producenci gier wola optymalizować kod pod konsole

z prostego względu - architektura urządzenia sie nie zmienia

nie ma wymienialnych kart VGA czy nowych standardów dźwięku

obecnie konsole biją na głowę zdolności graficzne PCta - w porównywalnych klasach oczywiście

tylko jest jeden szkopuł

drobniutki

wystarczy wejść do dowolnego empiku czy innego mega store - i zobaczyć ile jest gier na PC a ile na konsole

nasz rynek dopiero dojrzewa do takiego rozgraniczenia i ta niekorzystna dla konsol dysproprocja się zmienia na lepsze

a tak jeszcze na dobrą sprawę nowe konsole po mału wkraczają w rynek Medialnych centrów

dyć to tam dają dvd odtwarzacze, radio pewnie też jest i parę plejerów MP3 czy innych divx'ów

a w przeciwieństwie do kompa - to mała niepozorna skrzyneczka co ma wszystko i już

stoi sobie niepostrzeżenie koło TV w salonie i już

po sprawie

na minus konsol - jakoś nie wyobrażam sobie grać w Need4Speed czy innego kłejka bądź Silent Hunter III na padzie , brrrrrrrrr

:o

ja osobiście mam kompa w domu do gier i do pracy - dokładnie w tej kolejności

i inwestuje troszkę w ten sprzęt ale jesli za pół roku pojawia się gra która na dzień dobry mi pisze

że przydałoby się 2 GB RAMU a jak masz mniej to będzie wolniej działać

to ja zmiękam

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o N4S to niestety racji nie masz gdyz konsolowe pady sa wrecz stworzone do scigalek, co do Silen huntera czy Qwaka niestety racja, gralem kiedys w Q2 na playu, tragedia :|. W ogole na konsolach rzadza typowe zrecznosciowki, jest tez sporo japonskich rpg i troche przygodowek (znany chyba wszystkim silen hill zaczynal kariere na playstation1)

 

I kolejna sprawa, nie wiem jak jest u Ciebie ale w Bialymstoku nikt nie chodzi po gry na konsole do empiku, bo jest kilka wyspecjalizowanych sklepow w ktorych sa tylko konsole i z wyborem gry problemu nie ma. Jest rowniez cos czego na PCta nigdy nie bedzie-wyporzyczalnie gier co jest moim zdaniem super sprawa bo zanim wtopisz kase w gre, mozesz ja wyporzyczyc i sprawdzic czy ci pasi.

 

A tak wogole to najlepiej by bylo miec w domu wypasionego kompa i Playstation do spolki z Xboksem a moze i jeszcze GC, a w podrozy PSP i wtedy to by bylo super. Zreszta takie zestawy to w wielu normalnych krajach czesty widok u nas trzeba by na taki rok pracowac :( i zeby na polke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rowniez cos czego na PCta nigdy nie bedzie-wyporzyczalnie gier co jest moim zdaniem super sprawa bo zanim wtopisz kase w gre, mozesz ja wyporzyczyc i sprawdzic czy ci pasi.

 

A to tak można ?? :blink:

:helo: Genialna sprawa :Salut:

osoba która odpali jako pierwsza wypożyczanie gier na PC zbije na tym majątek :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może poprzestańmy na tym smutnym stwierdzeniu

i nie rozwijajmy dalej tego tematu w tym kierunku, plisss

 

skupmy się może na nowych, nadchodzących gierkach,

a nie na metodach ich pozyskiwania

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo baaaaa

też usiadłem do tego na parę minut :)

świetnie się pogrywało

 

obecnie topię ile się da w Silent Huntera 3

giera wymiata to co do tej pory widziałem podczas pływania UBootami :banan:

gra ma duży element realizmu oraz prawdziwego patrolowego łykania wody w balasty :lol:

no i we listopadzie 1941 roku biję najlepszych asów UBootów ponad dwókrotnie w zatopionym tonażu :banan:

 

chociaż brakuje smaczków jak w SH2 gdzie pierwsza misja polegała na przechwyceniu i zatopieniu chociaż jednego niszczyciela z trzech biorących w operacji Pekin B)

w mojej wersji historii ani Burza ani Grom ani Błyskawica nie dopłynęła do Anglii :rolleyes:

 

p.s. i jako jeden z pierwszych 100 kupujących grę bezpośrednio od dystrybutora otrzymałem książeczkę Kriegsmarine - niezbędnik każdego podwodniaka - wszystkie typy statków i ich dane - :lol: mając na celu statek wertujesz sobie książeczkę, identyfikujesz statek, nastawiasz głębokość dla torped

no i

Torpedo loss

 

a jak już się rozpisuję :ha: genialne spolszczenie w tak zwanej wersji kinowej

wszyscy na pokładzie mówią po niemiecku - czytasz podpisu po polsku - GENIALNE

Jawohl Herr Kaleu...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo baaaaa

też usiadłem do tego na parę minut :)

świetnie się pogrywało

 

obecnie topię ile się da w Silent Huntera 3

giera wymiata to co do tej pory widziałem podczas pływania UBootami :banan:

gra ma duży element realizmu oraz prawdziwego patrolowego łykania wody w balasty :lol:

no i we listopadzie 1941 roku biję najlepszych asów UBootów ponad dwókrotnie w zatopionym tonażu :banan:

 

chociaż brakuje smaczków jak w SH2 gdzie pierwsza misja polegała na przechwyceniu i zatopieniu chociaż jednego niszczyciela z trzech biorących w operacji Pekin B)

w mojej wersji historii ani Burza ani Grom ani Błyskawica nie dopłynęła do Anglii :rolleyes:

 

p.s. i jako jeden z pierwszych 100 kupujących grę bezpośrednio od dystrybutora otrzymałem książeczkę Kriegsmarine - niezbędnik każdego podwodniaka - wszystkie typy statków i ich dane - :lol: mając na celu statek wertujesz sobie książeczkę, identyfikujesz statek, nastawiasz głębokość dla torped

no i

Torpedo loss

 

a jak już się rozpisuję :ha: genialne spolszczenie w tak zwanej wersji kinowej

wszyscy na pokładzie mówią po niemiecku - czytasz podpisu po polsku - GENIALNE

Jawohl Herr Kaleu...

 

 

uwielbiam gry gdzie jest przedstawiony realizm ..Homeworld do nich co prawda sie nie zalicza ale lubie ta gre za kilka aspektow ktorych prozno szukac w innych tytulach ...co ciekawe zawsze strategie czasu rzeczywistego mnie nie wciagaly (zawsze wolalem Civilization albo Galactic Civilization) ale w przypadku Homeworld moge powiedziec ze jest inaczej :) gra mnie pochlonela jest ladna i bardzo dobra :) ...wracajac do realizmu ktory rowniez bardzo cenie w grach typu symulator to przede wszytskich musze wspomniec o grze takiej jak Grand Prix 3 ...symulator Formuly 1 ...model prowqadzenia auta jest bardzo realistyczny ..jesli jedziesz za mocno pada silnik .....jesli forsujesz samochod ..moze sie zdazyc ze padnie skrzynia swietne odwzorowanie pogody ...deszczy wschod slonca namakanie i suszenie toru ..zbnieranie sie kaluzy w miejscach "korytowych" model zmieniania sie pogody bardzo realistyczny i bardzo dobra inteligencja komputera czyli kierowcow walczacych na torze ...gra poprostu miazdzy ..mam tez SH 2 jest fajnie gra zrobiona ....prosta obsluga swietnie odwzorowane morze ...bardzo przyjkemnie sie gra ..ale mam tez jeszcze jedna lodz podwodna ...SUB Command ktora nie moglem ruszyc z miejsca najpierw a pozniej jak juz ruszylem to nie moglem lodzia skrecic ..na nic nie zdawaly sie instrukcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć

Fajna gierka tylko trochę za duże wymagania jak na mojego laptopa :szczerbaty:

Może podam parametry mojego kompa:

procesor: Intel Celeron 1,5GHz

RAM: 512 ramu

karta graficzna : jakaś tam 64mb (nie ma szału :szczerbaty: )

Gra nie musi mieć super grafiki ale dobra fabuła mile widziana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajna gierka tylko trochę za duże wymagania jak na mojego laptopa :szczerbaty:

Może podam parametry mojego kompa:

procesor: Intel Celeron 1,5GHz

RAM: 512 ramu

karta graficzna : jakaś tam 64mb (nie ma szału :szczerbaty: )

Gra nie musi mieć super grafiki ale dobra fabuła mile widziana ;)

 

Nei za duże parametry tylko laptop za slaby :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no to jak tak, to przeniosze temat ;)

 

i przy okazji, własnie ukazało się demo gry Prey, a gra ma się ukazać już lada dzień,

parę nowych ciekawych pomysłów, ale w sumie to typowa strzelanaka na silniku Dooma III

http://www.3drealms.com/prey/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę o ciekawej gierce z kategorii "strzelaj do wszystkiego": .kkrieger. Gra jest króciutka, w kilkanaście minut można ją przejść, ale nie to jest ważne... cała gra zajmuje niecałe 100 kB (sto kilobajtów!). Do tego jest dość wymagająca wobec komputera - ma porządną grafikę - tekstury generowane proceduralnie, a nie wczytywane z plików graficznych... Polecam jako ciekawostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Gdzie recenzuję? Przy swoim biurku.

Dla kogo? Dla czytelników! :szczerbaty:

 

P.S.

Tą samą ksywkę znajdziesz w pewnym popularnym (podobno :D ) wydawnictwie ciągłym z redakcją w mym rodzinnym mieście, jeszcze nie tak dawno praktycznie w każdym numerze, ostatnio sporadycznie, albowiem walczę z innymi wyzwaniami.. :Salut:

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.