Skocz do zawartości

POMOCY zepsułem 300D ;-/


damian.j.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zepsułem sobie canona 300D:

włożyłem do niego starom lampę ze zniszczona stopką uzupełnioną taśmą izolacyjną i chyba w trakcie wyciągania coś sie zapchało i wcisnęło mi sie jeden przycisk tak na stałe o ile w ogóle były takie dwa? chodzi mi o malutki biały przycisk pod blaszkami w stopce na lampę mógłby mi ktoś powiedzieć czy one są po obu stronach czy tylko po jednej? wnioskuje ze po obu bo po drugiej została tylko dziurka ;-/ a przycisk chyba wcisnął sie do środka.

aparat po włączeniu nie chciał za startować świeciło sie tylko EOS jak klikałem na play to włączał sie podgląd zdjęcie a po naciśnięciu spustu wyskakiwał error 99 no i tak klika razy aż w ogóle sie nie wałczył...

i dalej sie nie chce w ogóle zahaczyć

Jakieś rady??

jeśli nie ma szans na naprawienie tego jakoś domowym sposobem to proszę żeby ktoś opisał procedurę jak to wysłać do serwisu

z góry dzięki

pozdrawiam

 

P.S. mam wgraną wasie zresztą i tak taka awaria nie podlaega gwarancji więc może ktoś byłby w stanie to naprawic jakimś niskim kosztem, albo coś...

bo aż mi sie słabo robi jak o tym pomyśle jaki gupek ze mnie ;-/

Edytowane przez damian.j.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy Ci to w czymś pomoże, ale serwisówka eosa300D odnośnie stopki lampy zawiera tylko taki obrazek:

 

300D_stopka.jpg 300D_stopka1.jpg

 

 

i raczej Ci odradzam, zabieranie się za naprawę tego samemu:

rozkręcanie EOS'a to już prawdziwy hard core:

jak wyglada rozkręcony aparat możesz zobaczyć tu:

http://www.astro.4up.pl/modyfikacja.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do serwisu na Żytniej w Warszawie.

http://www.fotovideo-csi.pl/

 

ps. pod err99 kryje się prawie wszystko co może się popsuć.

Mi po dwóch latach użytkowania w obiektywie kitowym siada czasem przesłona ,natychmiast aparat się zawiesza i wyskakuje err99.

 

A swoją drogą może ktoś chce tanio pozbyć się tego obiektywu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to jednak nie przez ten przycisk bo on ma być jeden we wszystkich modelach tak jest...

to juz teraz nie wiem czy to jakieś zwarcie czy co...

 

dzięki za rady

 

a jak wygląda to serwisowanie cena, czas, no i w ogóle osobiście nie dam rady za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

gdyby ktoś miał taki sam problem to pisze bo mój się już rozwiązał

aparat wrócił z żytniej w Warszawie naprawa zrobiona była na gwarancji choć napisali mi ze jak jeszcze raz zrobię taką usterkę to już będzie płatna...

na karcie gwarancyjnej napisali naprawa sterowania zasilaniem a gość przez telefon mówił o wymianie całej płyty głównej.

wymienili mi też folie AE, choć nie wiem co to jest i gdzie?

napisali mi także na gwarancji żeby używać tylko dedykowanych lamp skądinąd wiem (dopiero teraz) że canony wytrzymują na stopce do 5,5V a przez gorącą stopkę starych lamp może przepłynąć około 200V

Przy okazji wyczyścili mi matryce i matówkę chyba gratis

i w ogóle jedna dziwna sprawa aparat był przyjęty na gwarancji mimo iż było w nim lewe oprogramowanie wasiaPL nie byłoby w tym nic innego w końcu się nie włączał wiec nie wiedzieli. Teraz kiedy go odebrałem patrzę menu znów po angielsku ale dalej tam jest wasia, a z tego co pamiętam to nie dało się tego przełączyć, wiec albo oni potrafią albo wgrali mi wasie po naprawie choć druga opcja byłaby bardzo zaskakująca.

pozdrówka

damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.