Jump to content

potrzeba mapa Polski

damian.j.
 Share

Recommended Posts

chciałbym stworzyć pewien projekt ale potrzebna mi jest do niego mapa Polski w odwzorowaniu Mercatora (tak żeby linie siatki były równoległe do krawędzi obrazka z mapą). Zależy mi na wersji elektronicznej (czym większej tym lepiej) ale jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć taka mapę w wersji papierowej to również proszę o info.

próbowałem taka mapę wygooglować bez skutku, przeszukałem wszystkie atlasy w domu również żadnych rezultatów, wszystkie mapy są w odwzorowaniu stożkowym.

może ktoś wie jakimi funkcjami w programach graficznych dało by sie przerobić mapę z odwzorowania stożkowego na Merkatora?

z góry dzięki za pomoc!

i przepraszam ze pisze o tym na forum astronomicznym ale w końcu astronomia ma dużo wspólnego z geografią

Google Maps API? http://www.google.com/apis/maps

PS Pisze na priv. bo pewnie, jako jedyny mam na forum moderacje postow i nie wiem, czy wielce szanowni admini zatwierdza...

"Właśnie w tej chwili wysłałem wiadomość do Rady, aby wycofać z astro-forum wszystkie ograniczenia oraz całkowicie wyłączyć moderację. Każda z firm może się reklamować (także astrokrak), każdy na giełdzie handlować. ML może wracać, Domek, Gregory - jeżeli chodzi o mnie, to od jutra możecie wracać."

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...ndpost&p=190988

Po tych slowach sadze, ze jestem jedynym (albo prawie jedynym) "ocenzurowanym" na forum. Jednym zdaniem: ktos, kto obrazal w watkach innych i lamal regulamin, stanowi mniejsze "zagrozenie" dla tego forum, co ja. Chyba napisalnie obelgi pod czyims adresem jest tutaj "mniejszym przestepstwem"...

ziomber znowu zaczynasz?

i co ziomber bedziemy się tak licytować?

wiesz za co masz nałożoną moderację

ale może lepiej nich się wszyscy dowiedzą

skoro każdy post potem edytujesz

i udajesz potem pokrzywdzonego męczennika :angry:

no widzisz nie mogłeś się powstrzymać

a wiesz, że publikowanie prywatnej korespondencji jest przestępstwem ściganym prawem?

i to z urzędu!

i jeszcze podstepnie usunąłeś fragment, z wysłanego do mnie maila, za który własnie otrzymałes moderowanie postów

nie, drugi raz mnie nie nabierzesz,

a potem Ty mnie zaskarżysz, że ja publikuje Twoje maile :Boink:

ale niech ci bedzie, niech się wszyscy dowiedzą jaki masz stosunek do naszego Forum:

taki tekst mi przysłałes swego czasu:

"Tak właśnie jedno forum wystarczy, już rozpierdoliliście polską astronomię

na 10 forów teraz chcecie meteorologię. Niedość że człowiek musi latać po 10

forach to jeszcze na WWW nie ma opcji oznaczenia jako przeczytane i ciągle

czyta to samo, szczególnie jak ktoś dopisze nowy tekst po kilku miesiącach

to się nie pamięta co się czytało. Szczególnie że zrobili 10 forów astro i w

każdym często jest tworzony taki sam wątek dotyczący tego samego zjawiska i

człowiek już nie wie który wątek czytał na którym forum, a co niektórzy

wpisują ten sam tekst do kilku forów, o zgrozo często różniący się kilkoma

wyrazami i człowiek czyta od nowa ten cały bajzel i dostaje pomieszania z

poplątaniem. Do tego hasła i logowania, pamietanie milionów haseł i

wypełnianie cholernych ankiet rejestracyjnych, normalnie krew człowieka

zalewa. Śmierć forom na WWW śmierć!!!"

tylko sie nie wypieraj że nie !!!

i za to masz nałożoną moderację postów

a za to co teraz zrobiłeś, bedę wnioskował na Radzie, o wykluczenie Ciebie z grona użytkowników naszego Forum

EOT

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 134 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.