Skocz do zawartości

BPC FOTON 7x50 i 10x50


Rekomendowane odpowiedzi

Włócząc się po cyberprzestrzeni natknąłem się na stronę zakładów optycznych w Kazaniu, które sprzedają na zachodzie swoje produkty pod marką "Baigish". Zasadzniczo jest to to samo co my kupujemy w pryzmacie-fotooptyce, tylko pokryte gumą żeby wyglądało bardziej szpanersko. Niemniej znalazłem tam interesującą lornetkę, link poniżej:

 

http://www.baigish.ru/eng/products_c/dayvision/new_design1/

 

Wygląda nader interesująco (zaryzykowałbym twierdzenie, że design wyraźnie skrojony pod zachodnie gusta... no te tajemnicze "special brand of glass" i "high light gathering power"). Ciekawe to rzeczywiście jakiś nowy wynalazek, czy może ta sama żółta optyka w nowym opakowaniu?

 

Pozdr :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K.Miernik

Jak dla mnie to wygląda na typowego chińczyka z United Optics. Pewnie nawet zakłady w Kazaniu zamawiają teraz część produkcji w Chinach. Zresztą kto nie kupuje w UO i innych takich, nalepia się tylko inną gumę, inny znaczek i już. Polecam stronę:

http://www.united-optics.com/products/products.htm

gdzie można zabawić się w rozpoznawanie lornetek różnych producentów.

 

Swoją drogą Fotony to były takie fajne ruskie lornetki dachowe. Produkowali takie zestawienia jak 5x25, 7x35 i 10x40.

Edytowane przez K.Miernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woahaa!!! To jest dopiero odlot!!! Niebywałe! Wielkie nieba! Tam są Celestrony, Delta Optical Silver, nawet coś co wygląda jak William Optics ED. Normalne odlot.

 

A powracając do tych ruskich fotonów. Dla mnie te lornetki wyglądają na przerobione nieco http://www.optyczne.pl/lornetki_image/638_bsc1050.jpg powleczone gumowym pokrowcem, który nadaje im osobliwy wygląd. Ale o co mi chodziło: otóż czytając w reklamówce "the use of special brands of glass allowed to produce an “inbuilt light filter” effect and highly saturated contrast image" oraz "can justly be placed among their European “A” class counterparts" zastanawiałem się, czy Ruscy walcząc z o przetrwanie na rynku gdzie konkurencja coraz ostrzejsza, nie wprowadzili przypadkiem własnej wersji lornetek udających ED (choć nie ma takiego oznacznia).

 

I jeszcze jedno, widzę, że masz lornetkę Nikon Action EX. Czy rzeczywiście obraz kopie w niej tyłek i warto szarpnąć się na coś takiego?

 

Pozdr :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość K.Miernik
Woahaa!!! To jest dopiero odlot!!! Niebywałe! Wielkie nieba! Tam są Celestrony, Delta Optical Silver, nawet coś co wygląda jak William Optics ED. Normalne odlot.

 

To nie tylko wyglądają jak, ale to są Celestrony, Delta Opticale i jak najbardziej wszystkie William Optics.

 

I jeszcze jedno, widzę, że masz lornetkę Nikon Action EX. Czy rzeczywiście obraz kopie w niej tyłek i warto szarpnąć się na coś takiego?

 

To jest rzeczywiście spory szok dla kogoś kto bawił się tylko ruskimi wynalazkami względnie tanią chińszczyzną. Ale moja następna lornetka - Swift 828 - jest jeszcze lepsza, więc Nikon mnie już tak nie kopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak to jest. Produkcja gdzie indziej niz chiny sie nie opłaca... a poza tym chiny kopiują i kopiują i czasem wystarczy kupic ich produkt nalepic znaczek i jazda.

Ogladałem ostatnio dwie dachowe lornetki za powiedzmy 200zł szt. i to samo widziałem (to samo - patrzyłem) tyle ze z nadrukiem DO tyle ze prawie 2x drozej.

Wniosek - nie warto kupowac niby firmowych lornetek, bo to samo mozna kupic u chinczyka za ułamek kwoty tyle ze bez jekiegos smiesznego znaczka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie - oni obsługują wyłącznie odbiorców hurtowych. Ale mógłbyś pościemniać, że Twoja firma z Polski chciałaby importować to cudo pod własną marką (którą oni nakleją), tylko niech najpierw przyślą próbkę (szanse powodzenia duże -> tak właśnie trafił do Polski sprzęt z wątku http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=13240). Niestety obawiam się, że koszt transportu popsuje atrakcyjność przedsięwzięcia.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.