Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Obudziłem sie dziś o 5 rano, za oknem biało to tez wrocilem do lozka, zastanawialem sie nad faktem ktory nigdy mi do glowy nie wpadl.. Jak to będzie?

 

Na bank będzie lepiej. Jest coraz mniej hut, kopalń, istnieją ograniczenia w emisji zanieczyszczeń itd...Dawniej kopcili ile fabryka dała.

 

Jeśli chodzi o budynki to też będzie lepiej, już możesz zaklepać sobie pomieszczenie w http://www.silesia-towers.pl z bankowym widokiem na Tatry, wysokość ok 120m, ale babia zasłania Tatry Zachodnie ;-(

 

Jeśli chciałbyś zobaczyć więcej Tatr Wysokich i Zachodnich to proponuję SilesiaTowers przy rondzie, wysokość ok 160m

ScreenHunter_01Nov201339.jpg

 

P.S. To zrzucamy się na pomieszczenie gospodarcze na najwyższym piętrze z okienkiem na Pd ? 1,5m^2 wystarczy, więc pewnie jakieś 15tyś zł ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale wg Ciebie widocznosc z 30 lat temu byla gorsza od tej teraz?? Niestety musze się z tym nie zgodzić, napewno temperatura nie byla tak wysoka, jak wiadomo duza temp dziala negujaco na fotografie odleglych planow. Trudno tak gdybac nie zyjac i nie obserwujac iles lat temu.. moge tylko napisac to co mowil mi dziadek

Pamiętam, jak jeszcze byłem mały szkrab i jechałem z rodzicami maluszkiem przez Plac Wolności i patrząc na pożółkłe kamienice słyszałem ich rozmowę, że Baildon nas w końcu wszystkich wytruje. To było zjawisko na ogromną skalę, sam pamiętam to mętne powietrze za każdym razem, kiedy malczakiem wracaliśmy z Bałtyku na Śląsk (swoją drogą dzisiaj ciężkie do pomyślenia...). Dlatego cięzko mi uwierzyć, aby te wszystkie huty i kopalnie nie redukowały widoczności do kilkunastu może kilometrów, biorąc pod uwagę, że dzisiaj kominy domów prywatnych i spontaniczne wypalanie traw powodują smog zasłaniający nawet Tychy.

 

Prawda jest taka, że rzeczy ktore dla nas normalne i codzienne dla innych postrzegane są jako coś abstrakcyjnego, spotkalem sie ostatnio za paroma znajomymi. Zapytali co robie poza praca i ksztalceniem, odpowiedzialem ze zie fotografuje góry badz probuje to robic z katowic i sprawia mi przyjemnosc dostrzeganie bardzo oddalonych przedmiotow. Zasmiali się, twierdzac czy nie ma czegos ciekawszego. Wczoraj dostali zdjecia tatr zrobione 3 dni temu i juz nikt nic nie powiedzial... Jest to wyjątkowe co robimy.

To prawda, ale nie każdego zachwyca istota tego zjawiska. Bo tak na dobrą sprawę tu nie chodzi o fotografie gór, jak ktoś chce je mieć na zdjęciu, to niech jedzie sobie do Zwarodnia czy Zakopanego. Tu chodzi bardziej o wyzwanie polegające na "walce" z odległością, dlatego też wielu znanych mi miłośników górskich wędrówek z obojętnością a nawet ironią podchodzi do tematyki naszego wątku.

 

Dalej podtrzymuje kwestie wydania albumu. Co wy na to? Bynajmniej na potrzeby wewnętrzne

Jest to jakiś pomysł, ale na razie - póki nasza inicjatywa jest zjawiskiem lokalnym - ograniczyłbym się do samego Internetu, a może nawet zrobił galerie na forum na własny użytek. Poddaje temat do dyskusji na forum.

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jednak racje aglomeracja jesli chodzi o przemysl umiera, natomiast mi chodzi bardziej o motywy podtrzymujące zanieczyszczenia... spalanie, energie cieplna, slonce... ale oby za 20 lat kiedy wynajmiemy sobie pokoj w najwyzszym hotelu to porobimy zdjecia tatr:)

 

Powiedzcie lepiej co myslicie w kwestii wybrania ciekawych zdjec z tego wątku i stworzenia albumu? Jest tu 126 stron w ktorym znalezc mozna fantastyczne zdjecia i poznac okolice z innej perspektywy. Naprawde bylby to dobry pomysl cos takiego jak album. Ja z mila checia mialbym go w swojej bibliotece

 

P.S.

screenhunter01nov201339jw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł, ale na razie - póki nasza inicjatywa jest zjawiskiem lokalnym - ograniczyłbym się do samego Internetu, a może nawet zrobił galerie na forum na własny użytek. Poddaje temat do dyskusji na forum.

 

Mateusz

 

Dam tu pare przykladow.

 

"

kefir 9:57:23

omg

kefir 9:57:25

to sa tatry??

kefir 9:57:51

i to nie jest fotomontaz? :D

kefir 9:58:16

niesamowite

kefir 9:58:37

ale to bylo widac golym okiem?

"

"

karakan 9:41:59

doobrze to wygalda, rewelacja! Niemozliwe

karakan 9:43:57

kurde ale zeby az tak dobrze to bylo widac?

"

 

no i troche humoru :D

"

pawel a (6-10-2008 23:02)

zdjęcie godne uznania

pawel a (6-10-2008 23:03)

stawiam flaszkę jak zrobisz fotę Aplp ;]

"

 

P.S. Mam zamiar zrobic zdjecie Alp na kostuchnie :lol:

 

Prawda taka ze moznaby zrobic glosowanie na zdjecia naprawde godne (choc kazde zdjecie gor jest piekne) z aglomeracji katowickiej, ktore nadaje sie do wątku i stworzyć cos co byloby udokumentowaniem naszych starań i poświęceń! Opisy ORJ, piekne zdjęcia z hałd, wspaniale panoramy chociażby z dorotki, no i zdjecia tatr. Ograniczajac sie do internetu czy tez galerii nigdy nie zarazimy pasją innych ludzi, dla ktorych otwarcie okna czy balkonu wiąże się z obserwacją sąsiadow pod klatką czy też autobusu ktory co godzinę krąży po miescie. Udowodniloby to wielu milosnikom gor, ze mozna je dostrzegac z wlasnego domu i tak jak Mateuszu wspomniales starsi mieszkancy katowic zauwazyliby co stracili przez wiele lat mieszkania tutaj... Nawet gdyby nie album tostrona internetowa by zainteresowac spolecznosc. Bo temat ten zauwazylem nie jest obojętny. Gdziekolwiek wspominam ze widac gory z katowic i okolic wprowadza sluchaczy w zaciekawienie.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej podtrzymuje kwestie wydania albumu. Co wy na to? Bynajmniej na potrzeby wewnętrzne

 

Na potrzeby wewnętrzne można zrobić kalendarz, już taki mam na ścianie z fotkami z sezonu 2007.

Koszt 36zł

thumb_48ec7fafe29b7555356734.jpg

 

Foto album trochę droższy.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka ze moznaby zrobic glosowanie na zdjecia naprawde godne (choc kazde zdjecie gor jest piekne) z aglomeracji katowickiej, ktore nadaje sie do wątku i stworzyć cos co byloby udokumentowaniem naszych starań i poświęceń! Opisy ORJ, piekne zdjęcia z hałd, wspaniale panoramy chociażby z dorotki, no i zdjecia tatr.

Jest to jakiś pomysł. Jeżeli zechcecie, możemy zrobić głosowanie na najlepsze fotki, które do tej pory pojawiły się na forum, elementarnie je opisać, wrzucić do kalendarza i powysyłać je zainteresowanym. Kto z Was chciałby taki kalendarz?

 

Ograniczajac sie do internetu czy tez galerii nigdy nie zarazimy pasją innych ludzi, dla ktorych otwarcie okna czy balkonu wiąże się z obserwacją sąsiadow pod klatką czy też autobusu ktory co godzinę krąży po miescie.

OK, tylko nie robiłbym z tego jakiejś misji dla dobra ludzkości ;) Zarażać innych nie musimy, możemy co najwyżej (a ja bardzo bym tego chciał) pozyskiwać z Internetu wartościowych ludzi, którzy już co nie co wiedzą, widzieli i sfotografowali i poprosić ich o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i materiałami zdjęciowymi. Tylko wtedy wątek będzie szedł do przodu, a nie ograniczał się do oglądania ciągle tego samego z tych samych miejsc.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale nie każdego zachwyca istota tego zjawiska. Bo tak na dobrą sprawę tu nie chodzi o fotografie gór, jak ktoś chce je mieć na zdjęciu, to niech jedzie sobie do Zwarodnia czy Zakopanego. Tu chodzi bardziej o wyzwanie polegające na "walce" z odległością, dlatego też wielu znanych mi miłośników górskich wędrówek z obojętnością a nawet ironią podchodzi do tematyki naszego wątku.

 

Jest to jakiś pomysł, ale na razie - póki nasza inicjatywa jest zjawiskiem lokalnym - ograniczyłbym się do samego Internetu, a może nawet zrobił galerie na forum na własny użytek. Poddaje temat do dyskusji na forum.

 

Mateusz

 

 

I tu się zgodzę, zrobiłem galerię w garnku http://www.garnek.pl/ravzoom/a , nikt nie interesuje się fotkami typu TELE ZOOM na góry (widzę po ilości kliknięć czy komentarzach).

Ludzie wolą oglądać kolorowe pejzaże.

 

To jest temat dla pasjonatów -> czytaj wariatów, których można policzyć na palcach, ale fajnie byłoby pozyskać ich trochę więcej z innych rejonów PL.

Mogę zrobić jakąś stronę www.tatryzkatowic.pl www.dowolnanazwa.pl i zainstalować portal CMS lub forum, lub galerię...z podziałem na obiekty lub punkty obserwacyjne.

Koszt domeny na pierwszy rok to 1zl, następnie 50zł/rok, serwer mam. Po roku będzie wiadomo, czy istnieje rozwój tematu czy upadek, wtedy zrzutka 50zł na domenę, lub olewka.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Śledzę wasz wątek pól roku z zapartym tchem. Fajnie, że znalazłem ludzi, którzy tęsknią za tym samym, co ja. Mieszkam na południu woj. lubuskiego (Nowa Sól) i częściej niż w ukochanych Tatrach, bywam w Sudetach, a zwłaszcza w Karkonoszach. Zadroszczę Wam, że tak blisko macie w Tatry (ja mam ponad 500 km). Uwielbiam chodzić po górach, ale wielką frajdę sprawia mi szukanie ich z daleka. Robię czasem z rodziną jednodniowe wypady w Karkonosze (130 km w linii prostej). Wielokrotnie podróżując, szukałem miejsc, z których Karkonosze już albo jeszcze widać. Udało mi się zrobić ich zdjęcia ze Wzgórz Dalkowskich (ok. 100 km). Tatry widziałem z A4 k/Krakowa, z Gorców, Pienin, Beskidu Sądeckiego, Babiej Góry, a także z Koskowej Góry w Beskidzie Makowskim. To niesamowite, co człowiek czuje, gdy gołym okim widzi obiekty oddalone o 100 km i więcej. Wątek warto ciągnąć i ewentualnie poszerzyć go lub założyć podobny na temat Karkonoszy czy Sudetów od północy. Wszystkich wariatów (takich jak ja) pozdrawiam!

PS. Nie umiem wrzucać fotek, ale jak ktoś chce, to wyślę. Mój mail: guitar78@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bielmar! :)

 

Foty możesz wrzucić m.in. na www.imageshack.us :)

 

1.Dajesz przeglądaj

2.Wskazujesz zdjęcie na dysku które chcesz pokazać i dajesz otwórz

3.Klikasz "host it!"

4.Jak się wgra zdjęcie, kopiujesz link do zdjęcia i wklejasz go tutaj

 

Czekamy! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Śledzę wasz wątek pól roku z zapartym tchem. Fajnie, że znalazłem ludzi, którzy tęsknią za tym samym, co ja. Mieszkam na południu woj. lubuskiego (Nowa Sól) i częściej niż w ukochanych Tatrach, bywam w Sudetach, a zwłaszcza w Karkonoszach. Zadroszczę Wam, że tak blisko macie w Tatry (ja mam ponad 500 km). Uwielbiam chodzić po górach, ale wielką frajdę sprawia mi szukanie ich z daleka. Robię czasem z rodziną jednodniowe wypady w Karkonosze (130 km w linii prostej). Wielokrotnie podróżując, szukałem miejsc, z których Karkonosze już albo jeszcze widać. Udało mi się zrobić ich zdjęcia ze Wzgórz Dalkowskich (ok. 100 km). Tatry widziałem z A4 k/Krakowa, z Gorców, Pienin, Beskidu Sądeckiego, Babiej Góry, a także z Koskowej Góry w Beskidzie Makowskim. To niesamowite, co człowiek czuje, gdy gołym okim widzi obiekty oddalone o 100 km i więcej. Wątek warto ciągnąć i ewentualnie poszerzyć go lub założyć podobny na temat Karkonoszy czy Sudetów od północy. Wszystkich wariatów (takich jak ja) pozdrawiam!

PS. Nie umiem wrzucać fotek, ale jak ktoś chce, to wyślę. Mój mail: guitar78@o2.pl

Witaj Bielmar,

 

Cieszymy się, że znaleźliśmy kolejną bratnią duszę i to w dodatku tak daleko od nas :) Fajnie, że się odezwałeś i postanowiłeś czynnie podziałać w wątku - Karkonosze są dla nas niedostępne (trudno dostepne...? :) ), więc z chęcią pooglądamy je sobie z odległości, z których sami śledzimy Tatry. Liczymy na Twoją aktywność w temacie, gdyż na razie w tych regionach nie mamy przedstawiciela.

 

Przyślij mi na mateusz_dlutko(at)o2.pl swoje zdjęcia i w miarę możliwości szukaj i fotografuj Sudety z Twoich miejscówek. Przyjdzie czas, że my tutaj na Śląsku również zaczniemy się przemieszczać na zachód :)

 

Pozdrawiam również,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! Śledzę wasz wątek pól roku z zapartym tchem. Fajnie, że znalazłem ludzi, którzy tęsknią za tym samym, co ja. Mieszkam na południu woj. lubuskiego (Nowa Sól) i częściej niż w ukochanych Tatrach, bywam w Sudetach, a zwłaszcza w Karkonoszach. Zadroszczę Wam, że tak blisko macie w Tatry (ja mam ponad 500 km). Uwielbiam chodzić po górach, ale wielką frajdę sprawia mi szukanie ich z daleka. Robię czasem z rodziną jednodniowe wypady w Karkonosze (130 km w linii prostej). Wielokrotnie podróżując, szukałem miejsc, z których Karkonosze już albo jeszcze widać. Udało mi się zrobić ich zdjęcia ze Wzgórz Dalkowskich (ok. 100 km). Tatry widziałem z A4 k/Krakowa, z Gorców, Pienin, Beskidu Sądeckiego, Babiej Góry, a także z Koskowej Góry w Beskidzie Makowskim. To niesamowite, co człowiek czuje, gdy gołym okim widzi obiekty oddalone o 100 km i więcej. Wątek warto ciągnąć i ewentualnie poszerzyć go lub założyć podobny na temat Karkonoszy czy Sudetów od północy. Wszystkich wariatów (takich jak ja) pozdrawiam!

PS. Nie umiem wrzucać fotek, ale jak ktoś chce, to wyślę. Mój mail: guitar78@o2.pl

 

Hey Bielmar!

 

Serdeczne pozdrowienia dla braci obserwatorów z zachodu. Z niecierpliwoscia czekam na Twoje zdjecia np. sniezki:) Pamietam jak w wieku 10 lat wchodzilem na ten wymarly wulkan z rodzicami:) Szkoda, ze widokow nie pamietam tak bardzo, stąd licze na Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia od Nexus-a, wyciągnięte i w większej rozdzielczości.

thumb_48ecf01e76cd5865773834.jpgthumb_48ecf0200f65b689946605.jpg

 

Rafał ma naprawde dobry pomysł!

 

Po pierwsze:

- zdjęcia beda aktualizowane w kazdej chwili

- dostępność jest nieograniczona

 

Troszke przesadzilem z zapałami na album, przepraszam. Moze kiedys, za pare lat to bedzie dobry pomysl, ale puki co zglaszam sie do domeny tatryzkatowic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie domeny to jestem jak najbardziej ZA.

Ale może lepsza byłaby domena o bardziej ogólnej nazwie (np. goryzoddali.pl itp). Przecież nie chodzi tylko o Tatry i tylko Katowice. :-)

 

Właśnie teraz problem jaką nazwę domeny wybrać. bo goryzoddali.pl to niby ogranicza się do gór...a temat może się rozwinąć do fotografowania obiektów przemysłowych/budynków z różnych kierunków;-).

 

Najlepiej niech każdy poda kilka propozycji nazwy domeny, aby nie zaśmiecać tematu, proponuję informację na Priv..potem zrobię listę i poddamy głosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Bielmar!

 

Serdeczne pozdrowienia dla braci obserwatorów z zachodu. Z niecierpliwoscia czekam na Twoje zdjecia np. sniezki:) Pamietam jak w wieku 10 lat wchodzilem na ten wymarly wulkan z rodzicami:) Szkoda, ze widokow nie pamietam tak bardzo, stąd licze na Ciebie :D

 

Hej. Dzięki za ciepłe przyjęcie na forum. Wysłałem parę moich długodystansowych fotek Mateuszowi, może się nadają do publikacji. Moje pozostałe zdjęcia z gór znajdziecie tu:

TU. Cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego obserwatora gór z daleka Bielmara.

Życzę udanych łowów

 

W sobotę chyba pojadę na Babią. Chyba - bo teraz pada delikatnie, a pracuję na drugą zmianę i nie wiem jak jest z widocznością.

W piątek będę wiedział na 100%.

A gdyby nie wypaliło teraz, to za tydzień ale w niedziele. Chyba, że kumpla namówię to by była sobota.

Jadzie też ktoś?

 

A co do nazwy domeny to proponuję: wstronegór - prosto i treściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ - U mnie ta mgła tak od 4 dni opada i około 5:30 rano widać super Oriona ale później to tylko mgła, niestety 5:30 jest zbyt ciemno aby coś z Tatr wyłuskać, ale będę próbował. Stanowisko na Łośnicach już obstawione ;)

 

Pozdrawiam wytrwałych w chłodzie i wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ - U mnie ta mgła tak od 4 dni opada i około 5:30 rano widać super Oriona ale później to tylko mgła, niestety 5:30 jest zbyt ciemno aby coś z Tatr wyłuskać, ale będę próbował. Stanowisko na Łośnicach już obstawione ;)

 

Pozdrawiam wytrwałych w chłodzie i wilgoci.

 

mi sie juz raz udalo choc mgly nie bylo wtedy. najlepiej jest klasc sie o 22 max wtedy spokojnie da sie rady o 5 obudzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie juz raz udalo choc mgly nie bylo wtedy. najlepiej jest klasc sie o 22 max wtedy spokojnie da sie rady o 5 obudzic:)

 

:Salut: Ja się kładłem wczoraj o godz 2 i do tamtej chwili mgła opadała obiecująco,a jak wstawałem do roboty o godz 4/30 to znowu mleko było 100%,jak Słońce wstaje to już nudzę się w zakładzie pracy,i z dachu dyrekcji kopalni w sprzyjających warunkach mogę osiągnąć jedynie Skrzyczne.

pozdrawiam :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.