Skocz do zawartości

okulary NAGLER


Luk7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zakupu uzywanych okularów Tele Vue Nagler (w USA).

Czy ktos kto uzywa analogicznychh moze podac kilka opini o typach np typ 2, 4 ,6 oraz o tych bez typu czyli po prostu NAGLER np 9, 13, 12 mm. Chciałbym wiedzieć coś więcej w które warto inwestować. Teleskop to Messier 203 Newton. Uzytkownik nowicjusz. Potrafi znaleźc księżyc i podglądałem pare gwiazdek. Docelowo oczywiscie jak się nauczę sterowac paralaktykiem to bedę oglądał DS. W czasie poszukiwań pierwszej M mam zamiar nabyć obiektywy o które pytam (znajomy siedzi w stanach i przywiezie za 3 miesiące). Wracając do pytania bardzo prosze o recenzję ewentualnych znanych wam naglerów czy wszystkie są fajne czy sa jakieś nietrafione motele,typy. W przeciągu rokiu jak sie sport spodoba to zakupie Meade LX200 GPS 10" więc okulary powinny działac z tym sprzętem a nie koncentrowac sie jedynie na obecnym Messier 203 newtonie.

Z góry dziękuje za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam sie do zakupu uzywanych okularów Tele Vue Nagler (w USA).

Czy ktos kto uzywa analogicznychh moze podac kilka opini o typach np typ 2, 4 ,6 oraz o tych bez typu czyli po prostu NAGLER np 9, 13, 12 mm. Chciałbym wiedzieć coś więcej w które warto inwestować. Teleskop to Messier 203 Newton. Uzytkownik nowicjusz. Potrafi znaleźc księżyc i podglądałem pare gwiazdek. Docelowo oczywiscie jak się nauczę sterowac paralaktykiem to bedę oglądał DS. W czasie poszukiwań pierwszej M mam zamiar nabyć obiektywy o które pytam (znajomy siedzi w stanach i przywiezie za 3 miesiące). Wracając do pytania bardzo prosze o recenzję ewentualnych znanych wam naglerów czy wszystkie są fajne czy sa jakieś nietrafione motele,typy. W przeciągu rokiu jak sie sport spodoba to zakupie Meade LX200 GPS 10" więc okulary powinny działac z tym sprzętem a nie koncentrowac sie jedynie na obecnym Messier 203 newtonie.

Z góry dziękuje za wszelkie info

 

Użyj funkcji SZUKAJ. :Boink::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bez określonego typu oraz typy <4 to starsze wersje i możesz je nabyć tylko z drugiej ręki. Obecne w sklepach nówki to typ 4, 5 i 6. Szczegóły dot. budowy, ogniskowych, rekomendowanych przez A. Naglera okularów do określonych telepów itp znajdziesz tu:

 

http://www.televue.com/engine/page.asp?ID=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko okulary typu 4 (17 mm) typu 5 (31 mm) i typu 6 (11 i 7 mm). Co tu dużo gadać. Są bajeczne.

Gdzieś czytałem, że typ 1, 2 i 3 są tak samo OK, ale nigdy nie ntrzymałem ich w ręce. Myślę jednak, że każdy Nagler to po prostu Nagler. O to, że starsze typy są conajmniej porównywalne z nowymi nie musisz się martwić. Na pewno są.

 

Życzę podjęcia tej właściwej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.