Skocz do zawartości

pytanko do studentów astro


.przemas.

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

nie dawno do Was dołączyłem i mam takie pytanko czy wsród Was sa studenci astronomii (chodzi mi o Wrocław).poniewaz juz wkrotce bede musiał sobie jakies studia wybrac,przez myśl mi przeszedł właśnie ten kierunek.chetnie bym skontaktował sie z taka osoba i zadał kilka pytan :);):Beer::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja sie dowiaduje na kolejnych spotkaniach Wrocławskiego Koła Naukowego Studentów Astronomii jest tu kilka staudentów UWr :) Ja jestem na pierwszym roku (jako drugi kierunek, zresztą myśle, ze ok.połowa osób na pierwszym roku wzięła astronomię jako drugi kierunek; conajmniej 6 osób z politechniki, jacyś fizycy z UWr, nawet ktoś z medycznej), więc nie wiem na ile moje informacje będą Ci użyteczne. Na razie mogę stwierdzić niewiele, szczególnie jeśli chodzi o kwestie dydaktyczne. NIemniej ze jest bardzo symaptycznie. Od 2 lat chodze na organizowane przez pracowników Instytutu Astronomii rajdy górskie. Ze względu na niewielką liczbę studentów, w IA jest bardzo kamerlanie i w zasadzie wszyscy się znają (lub jeszcze poznają;) ) W tym roku przyjęto wyjątykowo dużo, bo aż 37 osób. Okolica IA jest sliczna - Park Szczytnicki, zatem można tam trochę odetchnąć od zakorkowanego i zatłoczonego Wrocławia.

Jeśli chodzi o Wrocław, to polecam go bardzo, bardzo jako miejsce studiowania. Nawet studenci z innych miast stwiedzają, ze właśnie we Wrocławiu jest bardzo specyficzna, iście studencka atmosfera, szczególnie w okolicach pl.Grunwaldzkiego.

Jesli bedziesz mieć pytania, postaram się odpowiedzieć lub poproszę 'dłuższych' studentów o wypowiedzenie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolica IA jest sliczna - Park Szczytnicki, zatem można tam trochę odetchnąć od zakorkowanego i zatłoczonego Wrocławia.

Jeśli chodzi o Wrocław, to polecam go bardzo, bardzo jako miejsce studiowania. Nawet studenci z innych miast stwiedzają, ze właśnie we Wrocławiu jest bardzo specyficzna, iście studencka atmosfera, szczególnie w okolicach pl.Grunwaldzkiego.

Jesli bedziesz mieć pytania, postaram się odpowiedzieć lub poproszę 'dłuższych' studentów o wypowiedzenie się :)

Całkowicie się z tobą zgadzam ,mieszkałem niedaleko ronda Grunwadzkiego ,często chodziłem do parku Szczytnickiego ( ach te japońskie bramy) nawet po pierwszym roku miałem tam plenery rysunkowe jako praktyki studenckie.

To najpiękniejsze miejsce na Ziemi do studiowania ( kobiety także najpiękniejsze :D ) szkoda że przeniosłem się na studia do Krakowa ale Kazimierz (tam gdzie miaszkałem) także ma swój niesamowity urok.

Niestety za moich czasów internet raczkował , forów nie było a wtedy na pewno poznałbym tam wielu wspaniałych ludzi związanych z astronomią i został na stałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.